Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (52)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline

Multumesc de sustinere fetelor!

pe mine ma ingrijora din prisma ideii de: "la a doua sarcina simti mai devreme"..oare??

19+ si mamica de Bianca


si eu care ma gandeam ca la a doua sarcina o sa fiu mai linistita :))) se pare ca grijile mamicilor sunt aceleasi si nu te linistesti niciodata. daca esti ingrijorata, du-te la un control sau la o ecografie mai bien decat s ate stresezi. si la control normal iti poate spune dr ca totul e bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

office nu zi ca si mie mi-ar placea sa merg cu geanta pe umar

zozela daaaa! greu tata

mie imi era frica de anestezia generala pt ca nu stiam unde ma duc cat fac nani cand visez mai stii ce visezi da' la generala? da' nici nu stiu cand am adormit, cand m-am trezit, eram cam poate reuseste de data asta o epidurala sa nu mai fiu asa beata

andra spor la treaba cu paturica! si eu i-am inceput una lu' baby pe cand avea vreo 6 luni si cam la fel e si acum

eveline eu am simtit-o pe cea mare cand am intrat in 16 saptamani iar acum de la 14 saptamani. zdravan da de vreo 2 saptamani iar de ieri se misca si burtica eu zic ca n-ai de ce te agita

summer si eu am zis ca la a doua voi fi mai zen da' de unde? poate de unde stim mai multe si stim la ce sa ne asteptam si uite ca nu e la fel

cu placere fetili legat de listute



-----

Mami de roza + 20 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-7268082-update-ultima-varianta-lucru-indemnizatia-pentru-cresterea-copilului-reduce-25-mamele-vor-primi-63-75-din-media-veniturilor-din-ultimul.htm


Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Acum o reduc cu 25%? Ce mai urmeaza?

LALY, cea mai fericita mamica din lume cu MARIA CLARINDA (18 martie 2008) si 19+


Poze Clarinda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Citat:
citat din mesajul lui office

Maitreyi, ce mi-a placut mie la maternitatea privata unde am nascut este faptul ca nu mi-a trebuit nimic..e asa bine sa mergi cu mana in buzunar!


Hehehe, da, sa scoti banu' gros de acolo

( Vezi ca am zis-o ca gluma, sa mai descretim fruntile pe aici )

Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 19+



Ai dreptate!

Tina, cu(24+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Dar tot nu e sigur, asa-i Klarisse?

--------------------------------------------------
Sunt o cu burtica aproape roz de 18+

Ingerasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Am sosit si eu de la dentist, am scapat cu viata
Mi-am rezolvat caria si mi-a facut su detartraj, ca cica era marele canion pe acolo . Si ca sa nu o dernjeze pe bebelina, mi l-a facut prin metode clasice, adica racait, ca de la ultrasunete cica se streseaza puiul mic din burtica.
Mi-a recomandat sa imi iau o periuta moale moale sau un degetar de ala de silicon, cu care se spala bebeii pe dintisori, sa imi fac seara masaj gingival, sa nu ma aleg cu o gingivita de sarcina.

In rest, voi ce faceti?

pup

Kiti, 18+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionela.n

Dar tot nu e sigur, asa-i Klarisse?

--------------------------------------------------
Sunt o cu burtica aproape roz de 18+

Ingerasul meu


Nu e nimic sigur..astia se joaca nu nervii nostri si ies zilnic cu cate o propunere..

Klarisse graviduta 18+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Kiti, si eu am fost aseara la dentist pentru o cariuta, dar s-a rezolvat.
Detartraj tot prin racait mi-a facut si mie.

Vezi ca e la "colgate" o perie cu dintii moi cu care te speli super bine dupa detartraj

--------------------------------------------------
Sunt o cu burtica aproape roz de 18+

Ingerasul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Fetelor, salariul de pe cartea de munca e brut sau net?Reducerea de 25% se aplica din salariu sau din cei 85% ?

Tina, cu(24+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png

Mergi la inceput