Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (52)
Raspunsuri - Pagina 9
summertime spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui eveline Multumesc de sustinere fetelor! ![]() ![]() pe mine ma ingrijora din prisma ideii de: "la a doua sarcina simti mai devreme"..oare?? 19+ si mamica de Bianca |
si eu care ma gandeam ca la a doua sarcina o sa fiu mai linistita :))) se pare ca grijile mamicilor sunt aceleasi si nu te linistesti niciodata. daca esti ingrijorata, du-te la un control sau la o ecografie mai bien decat s ate stresezi. si la control normal iti poate spune dr ca totul e bine...
maitreyi spune:
office nu zi ca si mie mi-ar placea sa merg cu geanta pe umar 
zozela daaaa! greu tata ![]()
mie imi era frica de anestezia generala pt ca nu stiam unde ma duc cat fac nani
cand visez mai stii ce visezi da' la generala? da' nici nu stiu cand am adormit, cand m-am trezit, eram cam
poate reuseste de data asta o epidurala sa nu mai fiu asa beata ![]()
andra spor la treaba cu paturica! si eu i-am inceput una lu' baby pe cand avea vreo 6 luni si cam la fel e si acum
eveline eu am simtit-o pe cea mare cand am intrat in 16 saptamani iar acum de la 14 saptamani. zdravan da de vreo 2 saptamani iar de ieri se misca si burtica
eu zic ca n-ai de ce te agita 
summer si eu am zis ca la a doua voi fi mai zen da' de unde? poate de unde stim mai multe si stim la ce sa ne asteptam si uite ca nu e la fel ![]()
cu placere fetili legat de listute 
-----
Mami de
roza +
20 s 
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE 
Slava Tie, Doamne!
The colder the winter the warmer the spring
Klarisse spune:
http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-7268082-update-ultima-varianta-lucru-indemnizatia-pentru-cresterea-copilului-reduce-25-mamele-vor-primi-63-75-din-media-veniturilor-din-ultimul.htm
Klarisse
graviduta 18+ 
http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png
Clabuc spune:
Acum o reduc cu 25%? Ce mai urmeaza?
LALY, cea mai fericita mamica din lume cu
MARIA CLARINDA (18 martie 2008) si
19+
Poze Clarinda
office spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui luy
Hehehe, da, sa scoti banu' gros de acolo ( Vezi ca am zis-o ca gluma, sa mai descretim fruntile pe aici )Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 19+ |
Ai dreptate!
Tina,
cu
(24+) si mamica de
Iulia Maria (24.02.2008)http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png
ionela.n spune:
Dar tot nu e sigur, asa-i Klarisse?
--------------------------------------------------
Sunt o 
cu burtica aproape roz de 18+
Ingerasul meu
kiti2205 spune:
Am sosit si eu de la dentist, am scapat cu viata ![]()
Mi-am rezolvat caria si mi-a facut su detartraj, ca cica era marele canion pe acolo
. Si ca sa nu o dernjeze pe bebelina, mi l-a facut prin metode clasice, adica racait, ca de la ultrasunete cica se streseaza puiul mic din burtica.
Mi-a recomandat sa imi iau o periuta moale moale sau un degetar de ala de silicon, cu care se spala bebeii pe dintisori, sa imi fac seara masaj gingival, sa nu ma aleg cu o gingivita de sarcina.
In rest, voi ce faceti?
pup
Kiti,
18+ si mami de Vlad 15.05.2006
Klarisse spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui ionela.n Dar tot nu e sigur, asa-i Klarisse? -------------------------------------------------- Sunt o ![]() cu burtica aproape roz de 18+Ingerasul meu |
Nu e nimic sigur..astia se joaca nu nervii nostri si ies zilnic cu cate o propunere..
Klarisse
graviduta 18+ 
http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png
ionela.n spune:
Kiti, si eu am fost aseara la dentist pentru o cariuta, dar s-a rezolvat.
Detartraj tot prin racait mi-a facut si mie.
Vezi ca e la "colgate" o perie cu dintii moi cu care te speli super bine dupa detartraj ![]()
--------------------------------------------------
Sunt o 
cu burtica aproape roz de 18+
Ingerasul meu
office spune:
Fetelor, salariul de pe cartea de munca e brut sau net?Reducerea de 25% se aplica din salariu sau din cei 85% ?
Tina,
cu
(24+) si mamica de
Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png



mamica de
( 25 august 2007 ) si