MONTIGNAC(139) .... stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisor atunci te lasam la "finaliste" daca asta iti e dorinta

cat despre still de viata..well..io ashea am de gand sa mananc all my life...ma simt foarte bine sa nu mananc zahar, cartofi, orez etc...pentru mine Monti e un still de viata si daca asta inseamna sa si slabesc e si mai perfect..

le-am resetat creierul si la babaci...tata nu mananca decat cioco neagra...mama nu face cartofi, orez, paste decat ff rar si nu mai pune taitei la bors decat in situatii speciale.. adik mno nu se uita ei la indice glicemic ...dar pastreaza anumite reguli de le-am spus io..

fructoza in europa nu e facuta din sfecla (ala e zaharu )..in europa de multe ori e facut din trestie fructoza

(A simple sugar, found naturally in honey and most fruits. Fructose combines with glucose to make sucrose (table sugar). It is often added to drinks in preference to glucose because, weight for weight, it is about twice as sweet. Fructose also has the nutritional advantage that it is absorbed more slowly than glucose and is converted in the liver to glycogen. Consequently, it tends not to cause a rapid rise in blood glucose levels, a feature which makes it suitable for some diabetic diets. However, excessive intake of fructose should be avoided; because of its slow absorption it can cause diarrhoea. There has also been a suggestion that very high levels of fructose intake may damage the liver.)-asta gasit explicatia la fructoza

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montignace spune:

andanii sut ... am vazut la sfarsit ca m-am logat pe monti

fetelor eu stiam ca fructoza este zaharul din fructe, pe cuvantul meu ca asa scrie si pe ambalaj si pe net ce am citit .... credeti ca fac marsavii astia

eu in tabel nu mi-am pus greutatea de la care am plecat , mi-e si rusine sa o postez , io am pus-o acuma pe asta de la care plec ( eu intre timp m-am ingrasat 6 kg din cauza de neglijenta totala si mancar ca purcica )ajunsesem la 72 kg in zilele bune chiar 71-70 .... da nah asta e , probleme, stres , am pus la loc , si-acuma o iau de la capat .

in ceea ce priveste "povesti de succes" eu nu le prea am cu povestitul ....

cu problema de ieri ma simt putin mai bine , am luat medicametele de tensiune de la care am facut putina pauza ca vezi doamne ma simteam mai bine , nu sunt eu impacata inca cu ideea de a lua medicamente zinic (ca si la 70 ani) dar va trebui sa ma obisuiesc nu? nu e de glumit . inca imi vajaie capul, si urechile infundate, da sper in cateva zile sa se regleze la loc

si inca o chestie , am mancat capsuni nespalate , am gustat acolo in piata , si am gustat de la mai multe pana m-am decis, si m-am ales cu gingia toata inflamata , pe cerul gurii , ma doare toata gura de lesin , nici nu stiu ce sa fac , m-am clatit cu osidenta cu apa de gura si astept sa-mi treaca .... deci aveti mare grija cu fructele nespalate

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu m-am ingrasat... Am mancat eu zeama de ciorba de perisoare cu porc si vita, dar era zeama! Ce-o mai si fi asta? Ieri aveam 75,7, azi 76,3... Ma duc sa ma aruns in butoi...

Astazi am mancat cereale integrale cu iaurt de 0,1. Ma apuca depresiile...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neata, fara cofeina pentru cine doreste

Nico exact asa sunt si eu. Mai bine nu-mi repara al meu cantaru. Luni aveam 71 azi dimineata mi-a aratat 71, 5 .

Si eu simt ca ma demoralizez.

A tinut vreuna dintre voi regim disociat? merita sa ma incurc? Am vazut pe blogul Irinei reisler o gramada de femei cu rezultate spectaculoase, dar parca nu-mi surade sa mananc 3 zile numai carne.

meniul de azi : MD : salata de fasole uscata

restul nu stiu ce va fi ca am mai multe variante, am gatit si gatesc in continuare

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mey fatuci....parca stabilisem ca nu ne mai cantarim haotic?

eu acum 2 sapt am facut greseala de a ma cantari in timpul sapt din 2 in 2 zile si valei...aveam o deprimare de numa..si dupa m-am potolit si am incerc sa ma abtin si m-am cantarit dupa vreo 3 zile dupa ce trecuse vichendu...mare mi-o fost surpriza sa observ ca era totu in regula...ajunsese la concluzia ca al meu cantar munceste numai lunea

andanii cat asteptam fetele care trebe sa mai dea raportu si nu-l dau ?
ps: is tare rea zilele astea

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Pai da, asta e si speranta mea... Sa fie bine luni. Macar 75. Cat aveam luni...

Pranz: salata de rosii, castraveti, ceapa verde, ton, lamaie, ulei de masline si o bucatica miica de branza sarata.

Gustare si cina: mere.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui montignace

ninha te-am prins ..si te-am trecut in lista


m-ai priiiins! !
Mi-a fost dor de montignace cat am lipsit. si acum am vazut cat de important e forumul, ca ma tine in priza. e foarte usor sa te lasi pe tanjeala fara el.

Azi am mancat toba la MD, cu conopida cruda. stie cineva ceva despre toba si alte mancaruri de-astea gelatinoase? sunt bune?

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha ce stiu eu din etichetat toate chestiile astea preparate(o disper pana si pe mama, cand mergem impreuna la cumparaturi, ca ma uit pe toate etichetele)....toba care e cea mai monti(dupa eticheta) adik nu are lactoza, dextroza sau alte minuni(ca celelalte preparate) e toba de la Caroli, io numai de aia mananc, si am mai gasit ceva de la Angst..carnaciorii de bere..la fel nu au cele uzuale din preparate(ma rog acum nush daca sa cred ce scriu aia..insa merg pe principiul ca daca pe alte produse ale lor pun pe eticheta ca au minuni de ce nu ar pune pe inca un produs)



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ms de raspuns, Brindusik
Ce-i cu depresomania asta pe aici? o fi de la vreme? nu sariti pe mancare acuma, ca se face frumos intr-o zi-doua si atunci o sa va para rau. mai bine mergeti la o cafea. sau la cumparaturi, ca-s mai monti

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Azi am primit de la sor'mea o rochie supermulata. Am o nunta in septembrie. Pana atunci as mai avea o pernuta de pe burti de dat jos; in haine normale nu se vede, dar rochia aia... arata si ciocolata pe care am mancat-o acum 5 ani

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput