MONTIGNAC(139) .... stil de viata nu dieta

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

fetelor sunt in pat ... imi vajaie capul, mi s-au infundat urechile , ma doare capul , ametita de abia stau pe picioare .... starile astea de la tensiune le am, m-am intors de la lucru si dorm de azi dimineata ... tineti-mi pumnii sa-mi treaca , simt ca mor

io am 37 impliniti

pupiciiii

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

melany, iubesc G2 al tau

somleac, nici eu nu prea cred in rezultatele biorezonantei. oricum iti urez sanatate multa, multa si sa ai parte de analize perfecte!

eu azi am mancat:

MD: cafea
G1: shopping
D: ciorba de legume
G2: migdale crude
C: ciorba de legume
apres-cina: cirese

ciorba rulz!!!! mi-e pofta mereu de ciorbe...de legume, cu dovlecei, de vita, de pui...acra sa fie si daca se poate de 2 ori/zi.

maine am un hop de trecut, pentru ca am meniu de petrecere sub nas. ma agit aici cu un fel de training mental cum ca nu voi pofti la nimic din ce se serveste...e seara, dupa 8, deci teoretic n-ar trebui sa mananc nimic, pentru ca e prea tarziu. nu stiu ce voi face, dar sper sa nu mananc....mult.


edit: andanii sanatate si tie. iei un tratament pentru tensiune? ai grija de tine si weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mon, eu tot fructoza de la redis am luat. stiu ca nu e produsa de catre ei, e importata si doar ambalata aici. oricum, folosesc ffff rar, cred ca am jumatate de an de cand nu am mai gustat. avem o "randunica" pe dc care este medic diabetolog si imi zicea ca sunt niste studii referitoare la fructoza, ca in timp (banuiesc ca folosita zilnic si in cantitati mai mari) ar afecta pancreasul si implicit secretia de insulina. pe mine una, m-a ajutat fructoza, caci eu am hipersecretie insulinica si pana sa incep sa mananc monti, faceam zilnic crize de hipoglicemie urate...

xylitolul, stiu ca duce la imprietenirea cu "tronul".

somleac, dupa nasterea alexutei, cam la 2 ani, am descoperit si eu cauza problemelor mele, adica hipotiroidia. am inceput tratament ca la carte, insa imi facea mai mult rau decat bine si cum voiam un bebe 2, am renuntat la el, spre stupefactia dr-ei mele, care urmarea sarcina. apoi, am aflat ca sursa necazurilor mele hormonale, implicit si cele tiroidiene, era hipofiza, care o luase pe aratura.
in fine, am facut tratament homeopat in sarcina si intr-o luna mi s-au reglat toate valorile, TSH-ul a ajuns normal si nu am nascut un bebe distrofic, asa cum imi prognozase dr-a mea, ci un flacau de 4.600 kg si 57 cm!
tratamentul insa mi-a scazut fff mult prolactina si din cauza asta am ramas fara laptic pt bebe, insa vb homeopatului meu, am reusit sa-l am pe Teo...acum vreau sa ma apuc iar de tratament, ca sunt convinsa ca dereglarea actuala este tot din cauza hipofizei, caci iar mi-a sarit prolactina in aer. am deja 2 saptamani de cand iau Thiroidea si 2 luni de Mastodynon si vad ca nu mai am semne de dereglare si am inceput sa si slabesc si nici nu-mi mai simt tiroida ca-mi iese pe nas, ceea ce inseamna ca aici era hiba.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

YMCA, poate bem intr-o zi unul impreuna, ca daca esti din Bucuresti...se intalneste munte cu munte dar eu cu tine...

Hai abtinere!!

Eu deja incep sa ma gandesc la meniul de ziua Alexiei, pt cei mici si cei mari...si mi-am adus aminte doar de o prajitura...de ce oare?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau, fetele!
M-am intors din concediu si sper ca cu acelesi kilograme. imi tremura inima pana ma cantaresc maine dimineata. stiu ca nu prea am fost cuminte
Dau raportul si ma culc, ca nu mai pot de oboseala. Am stat in masina de la 8 dimineata si am ajuns acum doua ore
Am inceput sa mananc monti din 4 februarie 2010, aveam 72 kg si am 61 (adica aveam, inainte de concediu, dar nu vreau sa ma cantaresc acum)
Deci, Moni, poti sa ma pui si pe mine in tabel. merci
Va pup si noapte buna

Ninha, mami lu' Mirci
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wI3O97P/weight.png[/image

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montignace spune:

ariel700 avem nevoie de data la care ai inceput monti sa te trecem in tabel

ninha te-am prins ..si te-am trecut in lista

puisorule vad ca mai ai 2 kg..esti finalista?(io m-am gandit sa te trec tot in tabel...avand in vedere ca numele forumului e "montignac stil de viata nu dieta"..nu inteleg finalist la ce?la stilul de viata...la viata?(doamne feri)...ca oricum stai si dai raportul saptamanal ) te deranjeaza daca te trec in lista cu noi toate?

semnat : brindusik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Andanii multa sanatate.

Abia ce am ajuns acasa cu trupa de la gradina.Piticu mi-a adormit in masina si asa l-am dus sus si l-am parcat. Restul trupei se uita la Harry Potter 6 si mananca popcorn.

Nu stiu ce sa zic de biorezonanta stiu ca in vest medicii de famile folosesc pentru a se ajuta in diagnosticare. Mai stiu ca nu e o metoda de diagnostic. Nu descopera ce boala ai, ci doar ce dezechilibre ai in organism. E mai degraba pentru oameni aproape sanatosi, Eu am dezechilibre, nimic grav, nimic patologic, dar suficient sa-mi dea o stare generala nasoala.Probabil ca daca as face analize de sange mi-ar iesi undeva in limite normale sau aproape de normal. Mi-a spus exact ce vertebre am deplasate si multe lucruri pe care le stiam. A fost si sotul meu azi si l-a gasit perfect sanatos, usoare dezechilibre digestive.
A, si sa inchei am primit si tratament totul pe baza de plante.

Ymca si mie imi plac ciorbele , as manca de 3 ori pe zi doar ciorbe. Ce nu-mi place la ele e ca trebuie sa le fac eu.

Noapte buna

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

brandusika, am inceput la 11.04

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Anda sper ca te simti mai bine. La ora asta probabil ca , enjoy it, ca face bine la toate.

Din categoria sanatos vs Monti: daca fructoza e cah, cred ca voi indulci ce am de indulcit cu... miere. Stiu ca are IG mare, dar prefer un produs natural cu IG mare unuia artificial cu IG mic.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandusik, adica voi stati pe-aici doar asa de dragul stilului de viata? . Eu am mai zis o data ca targetul meu initial era de 52 de kg si aici m-am si oprit. Mai jos se pare ca nu se poate si nici nu ma mai stresez cu asta.

Eu as fi vrut sa se vada mai bine pe prima pagina fetele care au slabit foarte mult: de genul "Povestile noastre de succes: Maya( a slabit 35 de kg), Andanii( a slabit 20 de kg), Puisor ( a slabit 10kg), etc. Adica sa fie vizibil pt fetele noi care intra pe topic ce mult se poate slabi cu monti. Tabelul e mai mult pt noi.

Cge, mai e o chestie cu fructoza. Se pare ca in State si Canada fructoza e facuta din porumb iar in Europa din sfecla cred. De-aia e asa de hulita fructoza in partea voastra de lume.

Andanii, esti mai bine?

Somleac, nici eu nu prea cred in alta medicina decat cea alopata si naturista.Dar rau nu iti poate face asa ca ce te costa sa incerci?

Monica, si eu cred ca voi merge pe miere pt deserturi pt Stefi. Pe de alta parte nici mierea nu e buna peste 40 de grade ca cica se denatureaza in nu stiu ce produsi toxici . Cred ca voi cauta dulciuri raw sa vad daca pot adapta ceva.

Azi daca gasesc naut am in plan hummus si falafel, plus niste lipii monti pt pachetul de saptamana viitoare. Iar dupa-amiaza avem musafiri si o sa prestez panna cota cu sos de fructe de padure.

Un weekend linistit sa aveti

Ani de Stefana (23.01.2008)
ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput