sa ne numaram binecuvantarile (cap.5)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

conchita, sa stii ca inconsecventa mea se datoreaza faptului ca in nuniversul pe care l-am format aici impreuna cu copii... si acum si cu Mx.... lumea ar putea fi asa cum e randuit de dumnezeu si uitam cat de mult rau ne pot face. Soacra mea este si va ramane o femeie nesuferita si REA si ne va influenta viata. Intr-o lume ideala copilul e normal sa isi iubeasca si sa-si cunoasca bunicii. In momentul in care aceasta persoana, fosta mea soacra, imi influenteaza univamdataersul in mod negativ cred ca e normal sa reactionez si sa vreau sa stea departe de noi. Apoi, pentru ca am prostul obicei sa iert si sa uit reincerc sa fac ceea ce ar impune o situatie IDEALA, si anume sa mentin relatiile cu bunicii ei. Eu nu am cum sa ma detasez de relatia fiicei mele cu bunica paterna pentru ca, deocamdata ne influenteaza noua relatia negativ si eu sunt cea care trebuie sa impiedic sa se mai intample asta. Voi gasi, pana la urma, modalitatea corecta de a reactiona. Invat si eu din mers.

Da, fetita mea, din pacate este, din pacate, omul interesului. Ei nu-i este deajuns o papusa. Vrea o suta si nici alea nu sunt deajuns. Chiar daca e copil, nu insemna ca nu e omul interesului. Are defecte si cred cu tarie ca anumite lucruri definitorii ale personalitatii le avem de mici. Asta este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yagmur

Revin si eu dupa o lunga pauza... nu am ce comenta la ultimele postari, noi nefiind in situatia descrisa; nici eu, nici Luca nu cunoastem "bunicii paterni" - si este mai bine asa.
Insa incerc, pe cat posibil, sa aiba o legatura buna cu ai mei parinti, dar se vad de 3 ori/an, din cauza distantei. Si ai mei chiar sint bunici ok, chiar daca ca si parinti au facut greseli majore. Poate si pentru faptul ca se vad rar. In curand, cred ca va fi aproape de ei, deoarece ma voi muta in Bucuresti cand raman somera .In rest, eu sufar cumplit cu rinita mea.... sint plansa, infundata si nervoasa toata ziua, dar o sa treaca peste vreo 2 luni.
Pupici si


Yagmur si Luca





tot alergica?
traiasca claritinuuuu....
multa sanatate!




Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

claritinuuuu da somnolenta!!!!!

Va recomand aerius, sirop pentru copii. Face minuni. Si eu am rinita alergica si conjunctivita alergica si ma dreg cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

De la Reactine dormeam toata ziua, parca eram batuta-n cap.
Claritinul pare sa fie ok, dar incerc sa iau numai seara.

Binecuvantarile mele de azi sunt mediile copiilor: avem un FB pe linie in clasa a 2-a si un 9,71 si premiul 2 in clasa a 6-a

Oooops... scuze ca ma laud, dar nu ma pot abtineeeee

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

De la Reactine dormeam toata ziua, parca eram batuta-n cap.
Claritinul pare sa fie ok, dar incerc sa iau numai seara.

Binecuvantarile mele de azi sunt mediile copiilor: avem un FB pe linie in clasa a 2-a si un 9,71 si premiul 2 in clasa a 6-a

Oooops... scuze ca ma laud, dar nu ma pot abtineeeee

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert


Felicitari Gabi, sa-ti aduca in continuare numai bucurii, si lauda-te, ca ai cu ce .

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Felicitari Gabi!!!!!!!
Vacanta frumoasa copiilor ca merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

multumim, la fel uram si noi vacanta placuta tuturor copiilor!

Meritul e al lor... dar mai ales al mamei mele, ca si asa corzile mele vocale sunt solicitate la maxim. Ne luptam, toti 4, stiti cum e, ei daca fac orice gafa, sunt etichetati imediat ca se vede lipsa tatalui

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Binecuvntarea mea pe ziua de azi e ca am reusit sa trimit fata in excursie cu educatoarea de la gradi si a venit teafara, fericita si bronzata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Buna dimineata,
M-am trezit bine dispusa; habar n-am de ce, dar imi place starea asta...
Am avut parte de zile mai nasoale la munca, dar bune si ele, ca macar am inca job .
Luca e bine, avand 2 cazuri in grupa la gradi de scarlatina si varicela, astept sa vad ce "pescuieste" si el.....
Claritine, aerius? N-au nici un efect la mine... reactin n-am mai luat de multa vreme, acum iau telfast 180 mg si tot nu scap. Dar eu am un trecut alergic foarte urat. Rinita e cea mai usoara forma, eu facand reactii anafilactice de cel putin 3 ori/luna...
Gabi, felicitari copiilor si vacanta placuta
Noideea, ce fain! La anul cred ca il trimit si eu pe Luca in tabara/excursie.... Doamne, ce repede trece timpul, incredibil!
Restul fetelor? Haideti la prezenta .
A venit vara si toata lumea pleaca in vacanta.... Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Am avut in dimineata asta primul termen... a binevoit si s-a prezentat si specimenul.
La urmatorul termen se audiaza martora comuna, adica mama si gata, se da sentinta.
DAR URMATORUL TERMEN E IN 6 OCTOMBRIE Innebunesc fetelor sa stau inca 4 luni in situatia asta de nici-nici.

Mergi la inceput