HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 69

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

si acest blog este induiosator si tare mi-e teama ca face parte dintr-o strategie: http://www.andreeavass.ro/blog/

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

nu trebuie sa ne imbatam cu apa rece, presedintele a lasat loc de intors cand a zis:

"dar este posibil ca guvernul sa vina cu ALTCEVA" - atunci cand s-a referit la indemnizatie, dupa ce a facut mentiunea induiosatoare ca indemnizatia va fi minim afectata cu 15%, fiind parte dintr-un program social, acela de sporire a natalitatii

paranteza: offf, de ce s-a inchis subiectul alalalt, fir-ar sa fie, ca tocmai devenise interesant!

inchid paranteza: trebuie sa continuam actiunea, pentru ca este foarte posibil sa fie o mica diversiune ca sa primim acel ALTCEVA (adica 600 ron) drept in fata, ca o continuare a "consumului exagerat de pampersi" si a stoparii tuturor "nazbatiilor" din "veselia parlamentara"

nu ar fi prima data cand presedintele se dezice, deci: ochii in patru!!! manifestarea sa aiba loc neaparat!



***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi


Acum ai venit?
De cand ma bat si "imi pun poalele in cap" cu diaspora?

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu nu cred ca ce este scris pe blogul lui Vass e adevarat, deoarece ziaristii ar fi stiut deja...zic si eu...

Cine stie???? Poate se incearca marea cu degetul...vad acum si ei cam cum e primit acest ceva...dar noi nu primim nimic...
Nu acceptam nici un leu in minus...NIMIC!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Citat:
citat din mesajul lui alinushca

1) unde e ministerul muncii?


nu e pe Dem I Dobrescu? la galeriile orizont (langa Universitate)





Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

corect. silly me

Mami de (28.10.2008) si bb2 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

fetelor, am citit si eu asa pe diagonala ce scriau fetele din diaspora....am citit si ce a scris si ii multumesc personal pentru asta!

Imi este teama ca diaspora sa nu scrie si aici...nimic mnu este imposibil...eu zic sa le ignoram, nu sunt ele in pielea noastra, nu au cum sa ne inteleaga...si nu cred ca trebuie sa ne mai stresam sa le mai dam si lor explicatii...deja ducem o lupta cu autoritatile..sa me focusam pe problema noastra si diaspora e binevenita numai daca au de gand sa ne sprijine...altfel, le rugam sa-si tina parerile pentru ele...


noi...mergem mai departe si ne rezolva problema..e problema noastra, nu a lor, celor care au ales sa plece de aici!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Care esti un PR bun, faceti si comunicatul si in engleza si puteti sa il trimiteti la agentiile de presa. Eventual mai scurt si cu ceva linkuri de documentare in engleza ...publicitatea face bine, eu am citit saptamana asta in Austria cat de buni sunt politistii romani cu minunatele lor radare cu laser...era data ca o mare realizare de exemplu

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andries

Care esti un PR bun, faceti si comunicatul si in engleza si puteti sa il trimiteti la agentiile de presa. Eventual mai scurt si cu ceva linkuri de documentare in engleza ...publicitatea face bine, eu am citit saptamana asta in Austria cat de buni sunt politistii romani cu minunatele lor radare cu laser...era data ca o mare realizare de exemplu


Andries


f buna ideea !


Mami de (28.10.2008) si bb2 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

am ramas datoare doamnei IARINA cu un raspuns final

"Sunt o suta de Diane pe forum, eu intru mai rar si destul de targetat pe anumite subiecte, in general la poze si link-uri nu ma uit, decat foarte rar. Abia acum m-am uitat la pozele tale.
Vad ca mi-ai urmarit activitatea pe forum, daca iti amintesti ca am mai cerut inchiderea subiectelor. Dar n-am fost singura. Cel putin alte 6 fete au cerut inchiderea acestuia. Toti avem dreptul la o opinie, chiar si una in care sa cerem inchiderea unei balacareli. Nici nu-i musai sa se faca voia mea


In sfarsit m-am lamurit, nu mai e cazul sa umplem subiectul de ooftopic-uri, sunt si asa destule.

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde


raspuns
draga mea Doamna , dumneata esti persoana care dupa cateva zeci de pagini la un subiect , si nu ma refer la acesta , intri spontan , uite asa hopa si spui , deja au aparut caractere josnice pe aici si nu e frumos , nu e moral -> asta cu alte cuvinte -> si spui , nu mai e bun subiectul asta , dar tu nu scrii nimic vreme de zeci de pagini , unele fete scriu , informeazsa, mai si jignesc , mai si gresesc , dar incearca sa explice o idee , apari tu la pagina 100 si spui , nu imi mai place subiectul asta , INCHIDETI-L

DE CE NU PARTICIPI LA SUBIECT DELOC ????????????????
NU AI SCRIS nimic , si normal ca am tiNut minte atitudinea ta din moment ce te-am cunoscut fata in fata ; deci nu e vora numai de subiectul asta , e vorba de alte subiecte

la subiectul DEPRESIE , am ajutat niste fete vai de ele , si spre final aPari si tu cu un mesah moralist si salvator catre o fata , asa hodoronc tronc , datr la subiect nu ai PARTICIPAT

TU ESTI MEMBRA CARE DECIDE INCHIDEREA SUBIECTELOR

ce lup moralist , cata coloana vertebrala ...

si inca ceva , cande am iesit cu tine in oras aveam acelasi comportament direct , si aceleasi impresii despre diaspora , atunci vad ca nu te deranja ... , acuM apare IARINA, dOAMNA CARE NU PARTICIPAA LA SUBIECTE , DAR CARE DECIDE SA LE INCHIDA

SCRIE SI TU CEVA LEGAT DE SUBIECT , SAU PAREREA TA E PREA PRETIOASA ?

whatever

Gouden Avond , DIANA

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

hop si eu cu parerea despre ce a zis presedintele... probabil s-a inspirat pe unele forumuri ce sa zica, sincer...


bursc a schimbat vina - despre care se tot vorbeste la televizor ca este a clientilor PD-L-ului, in vina tuturor acelora care beneficiaza de diverse ajutoare de la stat fara sa aiba dreptul cu adevarat. Din cauza lor s-a ajuns aici... ma intreb eu de cate mii si zeci de mii si sute de mii (intelegeti ideea, etc.) de ori mai mult au furat totusi clientii politicienilor fata de acei oameni care au dat o shpaga la medic sa iasa anticipat la pensie (pe care nu vreau sa ii apar dar care oricum nu si-ar mai fi gasit de munca dupa o varsta) ?...boooon deci minciunele de acoperire a problemei, cu alte cuvinte, "nu, nu ne vom ocupa de coruptia politicienilor nici de aici inainte"
cat despre faptul ca "spera" (hmm.. ce cuvant o fi asta venit de la un presedinte?) ca indemnizatia va fi minim afectata, da-ti-mi voie sa fiu total sceptica dupa cuvintele acelea despre care chiar el a zis ca nu erau pentru "public", cu pampersii... pentru mizeria aia nu-l uit toata viata!


Mami de (28.10.2008) si bb2 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

am vazut fetele pe Realitatea

Bravo fetelor!!!

Ne vedem luni la protest!!!! fetele curajoase

35 +

Mergi la inceput