HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 68

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

puneti DC la facebook ca sa va putem anunta
http://www.facebook.com/#!/desprecopiicom

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Mama ce audienta are baselu!!!

Normal ca mergem mai departe, nu ne bazam pe "duiosenia" lui cum ca spera sa fim cat mai putin afectate.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

revin si spun...iesim in strada, nu ne lasam intimidate plus ca nu vrem in minus nici un leu! nu acceptam nimic!!!!

Fetelor, mergem mai departe, da?????


Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE


Evident iubita! Mergem pana la capat. Nu acceptam nimic in minus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ck_29 spune:

... deci madam Vass anunta pe blog ca indemnizatia se va reduce cu 25%

Presedintele zicea de 15%....dar nu stia sigur


OFfffff

In strada cu noi fetelor

35 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ck_29

... deci madam Vass anunta pe blog ca indemnizatia se va reduce cu 25%

Presedintele zicea de 15%....dar nu stia sigur


OFfffff

In strada cu noi fetelor

35 +


Eu cred ca vor sa ne tina in suspans ca poate-poate renuntam la proteste. Nu zice nici ca-i laie nici balaie ca sa ne bulverseze.

Fetelor care mai mergeti la televiziuni si nu numai voi: noi protestam pentru a mentine indemnizatia actuala si nu acceptam niciun fel de reducere.

Pai daca lasam deja garda jos batalia noastra este ca si pierduta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

nu lasam nimic!!!
fetelor...daca ati vedea ce e la mine acasa...
din 11mai soacra sta cu copilul, sotul nu zice nici "da-te mai incolo", cand e obosit si vrea sa doarma, imi cere voie.... toata lumea ma intreaba ce si cum sa faca ceva in casa...si eu stau pe net si cu nasul in telefon...
Paralel mai incerc sa ajut si la organizarea zilei de 30.mai. Ziua mamelor de ingeri!!!

Sunt varza!!!! DAR trebuie ca amandoua actiunile sa iasa PERFECT!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

nu lasam nimic!!!
fetelor...daca ati vedea ce e la mine acasa...
din 11mai soacra sta cu copilul, sotul nu zice nici "da-te mai incolo", cand e obosit si vrea sa doarma, imi cere voie.... toata lumea ma intreaba ce si cum sa faca ceva in casa...si eu stau pe net si cu nasul in telefon...
Paralel mai incerc sa ajut si la organizarea zilei de 30.mai. Ziua mamelor de ingeri!!!

Sunt varza!!!! DAR trebuie ca amandoua actiunile sa iasa PERFECT!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE


Camy, te admir intradevar. Esti mica revolutionara a familiei tale presupun. Mie tata asa imi spune. Ca sunt pui de moldoveanca revolutionara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christy76 spune:

eu nu mai cred absolut nimic din ceea ce spune basescu ! iar ceea ce "spera" el, cu atat mai putin ...
vrea sa detensioneze situatia, pentru ca aceasta campanie a luat o amploare cum nu s-ar fi asteptat nimeni. si intre timp, guvernul sa isi vada linistit de treaba ...
asa ca nu ne oprim pana nu stim varianta oficiala !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi

Am vb cu fetele noastre, sunt la Realitatea - 3 mamici, o bunica, un tatic si 4 copii, unul a si adormit mititelul. Sa le tinem pumnii

Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 4+

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"


bebelusul care a adormit cred ca s-a plictisit prea tare cand l-a auzit pe base vorbind. si-a dat seama micutul ca nu merita atentia si interesul nostru tovarasu' prezident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

nu trebuie sa ne imbatam cu apa rece, presedintele a lasat loc de intors cand a zis:

"dar este posibil ca guvernul sa vina cu ALTCEVA" - atunci cand s-a referit la indemnizatie, dupa ce a facut mentiunea induiosatoare ca indemnizatia va fi minim afectata cu 15%, fiind parte dintr-un program social, acela de sporire a natalitatii

paranteza: offf, de ce s-a inchis subiectul alalalt, fir-ar sa fie, ca tocmai devenise interesant!

inchid paranteza: trebuie sa continuam actiunea, pentru ca este foarte posibil sa fie o mica diversiune ca sa primim acel ALTCEVA (adica 600 ron) drept in fata, ca o continuare a "consumului exagerat de pampersi" si a stoparii tuturor "nazbatiilor" din "veselia parlamentara"

nu ar fi prima data cand presedintele se dezice, deci: ochii in patru!!! manifestarea sa aiba loc neaparat!



***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput