HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

am primit pe e-mail

"PROGRAMUL ULTIMA SPAGA



Motiunea de cenzura a cetateanului roman



Articol unic: Se reduce cu 25% saracia prin reducerea 100% a guvernului actual


Programul "Ultima Spaga" este o manifestare a cetatenilor liberi prin care isi exprima dezaprobarea fata de incompetenta, coruptia si cinismul guvernului Boc-Udrea condus de premierul Traian Basescu. Prin aceasta actiune le oferim guvernantilor ultima spaga si ii poftim sa ne paraseasca.



AJUNGE!


Ii invitam pe toti cetatenii liberi ai tarii acesteia ca VINERI 28 MAI 2010 ora 18.00 sa depuna o moneda de 10 bani pe trotuarul din fata cladirii Guvernului Romaniei si a Prefecturilor judetene. Haideti sa le dam ultima spaga si apoi sa ne lase in pace!



NE-AM SATURAT:



- sa suferim noi ca sa prospere ei;

- sa fim intaratati unii impotriva celorlalti, cultivandu-ne ura, intr-o tara cu o religie a iubirii;

- sa inchidem ochii la incompetenta, coruptie si dezgustul guvernului fata de propriul popor;

- sa ne vedem parintii, bunicii si prietenii plangand in fata alimentarelor;

- sa vedem profesori, medici, functionari publici tanjind in fata galantarelor din supermarket;

- sa fim stropiti de limuzinele scumpe ale unor analfabeti ale caror unice calitati sunt lipsa de cultura si instructie si apropierea de banul public


Rugam pe toti cei care impartasesc aceste credinte ale noastre sa se alature demersului nostru. Rugam mass-media, partidele politice, organizatiile civice si sindicale sa se alature demersului nostru.
E timpul ca acest guvern sa plece impreuna cu primul sau ministru. E deja ceasul al doisprezecelea.

Mamaliga nu mai trebuie sa explodeze inca o data."




"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madau

E emisiune pe B1 Tv acum si am vazut ca citesc si mesaje de la mamici, am vazut chiar cateva din mesajele scrise de mamici de aici de pe DC

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX





Asta nu e televiziunea lui Basescu????????????????????!!!!!!!!!!

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenyi79 spune:

Ce se intampla cu pagina ed la google de semnaturi? Nu vad nimic ci nici nu pot scrie in ea. Voi veni si eu cu puiu luni. Chiar daca nu ne vor baga in seama , important e sa facem ceva, orice, sa el aratam ca nu suntem presurile lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Vad ca a fost deja aprobat un miting al mamicilor initiat de catre alt site, luni, ora 11, Ministerul Muncii. Cred ca ar fi bine sa ne ducem si noi tot acolo, sa nu fim disparate, mai bine impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

bineinteles ca vom fi acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danuta1979

Citat:
citat din mesajul lui madau

E emisiune pe B1 Tv acum si am vazut ca citesc si mesaje de la mamici, am vazut chiar cateva din mesajele scrise de mamici de aici de pe DC

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX





Asta nu e televiziunea lui Basescu????????????????????!!!!!!!!!!

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent



Asta m-a socat si pe mine....dar s-a discutat mult despre mitingul mamicilor si s-au citit o groaza de mailuri de la mamici

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

ce site? cum stim mai multe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

pai eu am inteles ca ne sustinem reciproc cu acel site - nu inteleg de ce nu vor sa spuna ca sunt si membrii DC.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Acum au anuntat pe Realitatea " Mitingul mamicilor va avea loc luni in fata Ministerului Muncii la ora 11" si ca " mamicile au semnat intr-un numar impresionant, 12.500", fara a preciza ca e vorba de un site sau altul.
As vrea sa stiu si eu unde se semneaza, sa adaug si semnatura mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

http://www.petitieonline.ro/petitie/indemnizatia_pentru_cresterea_copilului_sa_ramana_85_din_salariu-p43516046.html


Aici poti sa semnezi.




Mady lui Mihai - (1-aug-2006) si a lui Costin (21-apr-2009)

Mergi la inceput