HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

uitati-va la realitatea, vb o mamica

Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 4+

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor scrieti mail la REALITATEA, sa se vada ca si aici ne mobilizam

Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 4+

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Am semnat pe "petitiionline"

Acum a vorbit pe Realitatea o mamica, Liliana Tane parca au spus ca o cheama.
Inteleg ca s-au strans semnaturi si pe twitter si facebook, as vrea sa semnezi si eu dar nu stiu cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Buna,

cred ca ar trebui scris pe prima pagina data, ora si locatia mitingului. E greu sa treci prin toate paginile cand prichindelul trage de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

http://videonews.ro/action/viewvideo/46354/Basescu-Romania-isi-permite-pampersi-cum-nu-isi-permite-nici-o-alta-tara/

Uitati ce parere au guvernantii. Ca banii de indemnizatie se duc pe pampersi. Copilul nu mananca, nu raceste, nu se imbraca, doar se .....

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

am intrat pe realitatea.net...si am gasit scrisoarea asta.m-a busit plansul:
Buna ziua!

Numele meu este Matei si reprezint o foarte mica idee in mintea Dvs. Din pacate pentru marimile Voastre (ma scuzati dle Prim Ministru, dar nu am vrut sa va jignesc si de aceea am scris marimile cu litera mica) vreau sa va informez ca noi, copiii, reprezentam viitorul. Iar viitorul va insemna semnatura data de marimile Voastre pe diferite acte.

Stim cu totii din legende ca pe vremea lui Nicolae Ceausescu viata era grea. Se statea la coada, se statea in frig, nu existau decat 2 ore jumatate de program de teveu. Dar nu se murea de foame si multi aveau de lucru. Mai mult decat atat parintii nostri au stiut ca la finele anilor 80 datoria externa a Romaniei era 0, adica zero!

Acum oamenii mor de foame, nu au serviciu (desi vor si au puterea de a munci) iar datoria noastra este o imensa ciuperca atomica… creste rapid si risca sa acopere cu cenusa sa o arie foarte larga de timp. Da, stiu… aceste datorii nu sunt ale voastre, nici ale fiilor vostri (oricum baieti si fete de bani gata) ci ale stra stra stra nepotilor omului de rand… adica ale noastre, ale celor nou nascuti…

marimile Voastre sunt marimi intr-o tara in care daca mamicile noastre intra in spital nu stiu daca vor iesi pe scut sau cu bebe… sunteti marimi intr-o tara in care anumite vile se nasc din durerea celor obiditi… Ati nivelat veniturile intr-un fel foarte original si cu greu ati reusit sa le dati maimicilor noastre cei 85% din banii munciti de ele…

marimile Voastre sunt marimi intr-o tara in care cei care nu fac nimic castiga bani din nefacutul de nimic, iar cei care stau si mor de munca (pentru ca ati introdus aceasta indolenta a companiilor de a subjuga angajatul) sunt dati afara in somaj pentru ca un Director pus de Dvs pe criterii gonflabile a dus firma in dezastru. Si cu toate acestea le spuneti parintilor noastre ca au facut consumuri prea mari? Care sunt acelea? Faptul ca si-au permis sa ma faca?

Domnilor de la Teveu… Parintii mei au renuntat la televizor (la programele TV – na) tocmai pentru ca nu doresc sa va mai vada. Sa va vada zambetul acela discrepant cu situatia din strada. Vreau sa va rog frumos asa cum numai un copil o poate face sa ma ascultati si sa va asumati greseala. In felul acesta va fi pe jumatate macar iertata. Si sa va ganditi cu responsabilitate daca chiar credeti ca sunteti in stare sa imi asigurati un viitor. Daca sunteti in stare sa ii faceti pe ai mei, dincolo de putere lor deosebita de a zambi pentru orice prostie, sa ii faceti sa zambeasca privindu-ma cum cresc. Daca reusiti sa faceti in asa fel ca atunci cand ma voi intalni cu Dvs pe strada, eu avand varsta de 30 de ani, sa ma uit in ochii Dvs de om invarsta la acea data si sa va multumesc pentru ceea ce ati facut in aceste clipe. Daca credeti ca ar fi posibil sa ma invatati macar sa nu mai mint si sa ne spuneti cu adevarat de ce si cui ati dat toate programele si proiectele mancatoare de bani, cum reusiti sa faceti un km de autostrada cu costul a 4 kilometri (din cate mi-a spus taticul 1 kilometru este la fel peste tot pe glob) sau daca reusiti sa dati acuyma ochi cu parintii Dvs si sa le explicati de ce trebuie, saracii, sa renunte din putinul lor la inca 25%?

Nu cred ca veti reusi sa raspundeti intrebarii mele… Nu cred ca o veti citi, auzi… Nu cred ca va intereseaza soarta celor care nu au avut inca puterea sa va voteze pentru ca noi oricum nu suntem nici macar o masa de manevra. Sunt un baietel blond care printr-o fericire a ajuns pe lume sanatos… care are niste parinti care il iubesc si fac multe pentru mine. Nu am plasme, WII-uri sau alte prostii in casa si nu ma numar printre fericitii care sa aiba o bona 24/24. Dar sunt fericit si ma simt ocrotit de ei. Numai ca ultimele vesti care au intrat la noi in casa au facut pe parinti sa se crispeze si nu stiu daca se vor mai gandi si la vreun fratior sau surioara pentru mine. Pentru ca li s-a facut frica de hotararile pe care le luati, de impozitarea existentei noastre, pe impozitarea respiratiei.

Ca mine mai sunt inca multi bebei pe lume. Unii, cu noroc – asa cum spuneam mai sus, se nasc acuma. Dar cu totii nu vrem sa avem ca stindard melodia aceea data ca pe o placa turnanta la radio :”Nu ne-am nascut in locul potrivit”. Noi vrem sa spunem ca ne-am nascut aici intr-un loc prielnic, corect, cinstit… faradelegea si foametea sa nu fie regula acestei tari. Noi nu vrem nici razboi si nici umbre pe cer… vrem sa fim fericiti, fara doctori la care al 20-lea pacient poate sa moara, nu vrem jucarii cu iz de toxicitate pentru ca celelalte jucarii sunt numai pentru beizadele ci vrem sa radem si sa cantam intr-o tara normala, locuita de oameni normali si condusa de niste oameni care nu sunt frustrati nici de facultatea terminata, nici de regiunea tarii din care provin, nici de faptul ca nu au un program politic coerent, nici de alte aspecte.

Acest mesaj il adresez tuturor celor care apar la teveu. Sunteti frumosi asa cum stati acolo si jucati teatru ca ne este bine. da da da…si Dvs, domnule reporter, si Dvs domnule analist politic… Si toti cei care apareti la teveu si nu ne spuneti nimic de cat ceea ce stim… ca pentru mine, Matei, cel de 1 an si jumatate, viata va fi foarte grea pentru ca voi ati papat nu numai lapticul meu, dar si zilele fericite pe care le vroiam.


_
ALINAde Marie Rebecca Ayanna
Mariuca la tara
VIATA MEA PANA LA CAPAT...

" Sunt o pana de vultur pe coama unui leu/
O crusta de sare sub unghia unui zeu..."
Sum,esse,fui-by me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaraus spune:

am auzit la realitatea de meeting luni, 17 mai, la ora 11 la ministerul muncii? corect? vin si eu... am nevoie de confirmare. multumesc!

Mona, mami de Antonia (22.06.2004) si Stefan (18.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Citat de pe situl celalalt:

"ne-am adunat, am semnat si depus cererea la primarie. Doamne ajuta! Mai multe o las pe HC sa va spuna."

Se pare ca s-au strans semnaturile necesare. Bravo fetelor

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinutza spune:

aveam o parere buna despre dr. Andrei, dar mi-a lasat un gust amar...concluzia lui de prost gust (eu asta cel putin am inteles) e ca suntem disperate ca n-o sa mai avem bani de scutece la copii cand el si-a crescut copiii cu scutece de panza acum 15 ani...pai vorba mamicii invitate: si unde-i evolutia societatii?
nu mi-am tocit creierii si coatele 17-18 ani la scoala incercand sa obtin cat mai multe in viata, sa am un salariu decent, sa platesc impozite, cotizatii peste cotizatii ca sa fiu platita "fara discriminare" ...nu e vorba de teama de intors in evul mediu al evolutiei umane, ci de respectarea unor drepturi...cand ne-au impozitat, ne-au impozitat "fara discriminare"?! nu...au luat tot ce au putut...

Vin la miting si cu puradeii si cu cel la purtator si pe cuvant ca pastrez toate scutecele de saptamana asta mai ales ca gogu mic a avut probleme cu burtik ...

mi-e scarba de-a dreptul...nici macar ceusescu n-a umblat la banii copiilor...

subscriu la ce a spus cristies: pt 10 zile de tratament cu antibiotic intravenos am cheltuit cel putin 2 milioane: numai antibioticul a fost cam 170 de ron...plus seringi, fase, alte medicamnete pe care i le injectau in spital, fara sa le mai pun pe cele pe care oricum le lau acasa si pe care le-am luat cu bani pt ca CASAOPSNAJ nu mai are fonduri nici pt banale analize medicale... deci numai aici s-a dus alocatia...

ma opresc aici pentru ca sunt atat de revoltata incat mi-e ca imi crapa capul...

-------------------------------------------------------------------------------------------
catrinuta-mamicuta deMariuci, Raresuti si

Poz(n)e
si www.dropshots.com/new.php?userid=122884&cdate=20060801&cimg=0" target="_blank"> filmuletze
www.mariasirares.blogspot.com/" target="_blank">ce mai citim
_

"Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pschintee spune:

http://www.petitieonline.ro/petitie/stiri/indemnizatia_pentru_cresterea_copilului_sa_ramana_85_din_salariu-p43516046.html

semnati petitia on-line

o sa avem toate drepturile sa ii dam in judecata, exista precedent!!!!!

Mergi la inceput