Burtici cu buburuze de ian-feb 2011 (3)
Raspunsuri - Pagina 16
aditzaC spune:
neata 
mada
nu zic hop ...am avut si eu putine greturi dim
, dar f putinnnnn ( ca si pana acum ) eu sper sa semanan cu mama ca ea nu a avut nici o problema la cele trei sarcini.
Si eu sunt paranoia ca ma simt bine![]()
bun venit noii gravidutze , sarcina usoara si un bb sanatos !
bebelu ce faci cum te mai simti ?
zumzu
il veii simtii pe bebe incepand cu 4-4.5 luni
va pupik

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu 
bebelu86 spune:
neata si de la mine 


azi e bine la cap greturi.
fata de ieri..azi e parfum 






http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt
7+
AlexaM spune:
Neatza fetelor.
Si la mine e muult mai bine azi decat ieri...deocamdata... vom vedea mai tarziu...
Eu l-am simtit pe Matei prima oara pe la 18 saptamani, insa ei incep sa se miste pe la 12 saptamani parca...
o zi usoara sa aveti!
Matei Gabriel 24.08.2008 foto
5+
bebelusi spune:
Kitzy multa sanatate sa ai grija de tine
Tierry indicat este sa ii anunti pe angajatori in scris cat mai devreme pentru ca in felul asta nu se pot atinge de tine, nu te pot da afara. Eu chiar va sfatuiesc sa nu mergeti pe incredere pentru ca nu se stie niciodata ce se intampla
Cristina_Miruna bine ai venit in gasca noastra
Adhnana bine ai venit si tu, ce ma bucur ca ne inmultim
Bebelu cum ai reusit sa racesti, ia si tu oscilococcinum
Roxx iti spun din experienta mea ca este un lucru minunat ca sotul sa te ajute si sa fie alaturi de tine, pe mine m-a ajutat foarte mult
Mada stai linistita si fii optimista, totul va fi bine, vei vedea. Si eu am pierdut o sarcina si acum am deja un bebe si sunt insarcinata cu al doilea. DD e acolo sus si ne ocroteste
Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 5+
Cutiuta cu bijuterii
"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"
bebelusi spune:
Numeioana imi place Iris, si eu as vrea fetita de data asta
Bebelu, imi place si Darius, uite la asta nu ma gandisem
Magduta multumim de vestile despre Kitzy, sa ne tii la curent
Anemi bine ai venit!!!!!
Zumzu pana pe la 3-4 luni tin greturile, la mine mai treceau cu covrigei
Acum sa va spun si despre mine, greata nu imi e deocamdata, se declanseaza doar la anumite mancaruri, in rest sunt ok. Ma cam dor sanii si pe mine.
Saptamana asta l-am lasat pe Vlad la parinti, sper ca voi rezista fara el ca imi e deja asa dor de el....
parca e pustie casa fara el.
Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 5+
Cutiuta cu bijuterii
"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"
bebelusi spune:
Dragele mele burtici, pe unde umblati?
Am creat o adresa de mail pe care sa o folosim numai noi de la aceasta odisee pentru scopuri comune, de exemplu pentru a ne da nr de telefon sa stim cum sa luam legatura una cu cealalta, pentru a trimite poze, pentru a trimite materiale interesante. O sa va dau un PM cu contul si parola, daca uit pe cineva va rog sa imi spuneti
Sa va activati PM-ul
Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 5+
Cutiuta cu bijuterii
"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"
bebelu86 spune:
bebelusi eu sunt aici 



facusem si eu o adresa
e pe prima pag. 


putem sa le pastram pe amandoua nu e probl
http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt
7+
bebelu86 spune:
vedeti ca am trimis cate ceva pe mailu comun 
http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt
7+
Irinukaaa spune:
Hey! Ce constiincioase ati fost de ieri dupa-amiaza,,, am avut ce citi...
Bine ati venit - la noile gravidute! Sa aveti sarcini usoare, bb sanatoasi si la termen!
Ma bucur ca ati mai scapat de greata... acum ca mai e putina, las' sa fie, ca sa nu uitam ca suntem gravidute.
Eu cred ca hormonii "fac misto de mine" ca la cat de bine-dispusa am dost ieri dimineata, mai pe seara am picat in borcanul cu melancolie si m-am intristat de ziceai ca se termina lumea... Astazi sunt ba cu zambetul pe buze de zici ca nimic nu ma poate intrista, ba amarata.
Va 

pe toate!!!
7+
bebelu86 spune:
hormoneii sunt de vina. ![]()
si eu mai dvrm imi venea sa arunc cainele pe geam. iar acu nu mai am nmic. 



http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt
7+
