Burtici cu buburuze de ian-feb 2011 (3)
Raspunsuri - Pagina 15
bebelu86 spune:
ANemi nu fa prostia sa iei utrogestanu oral.
ia-l numai vaginal. k altfel patesti ca mine acu. cu greata de abia mai respir.



http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt
7+
zumzu spune:
Am intrat si eu sa va salut asa rapid... sa nu ma dati disparuta
Eu ziua de la munca nu pot sa intru deloc iar seara cand ajung acsa sunt multtttt prea obosita sa mai scriu ceva .
Si eu sunt cu greata toata ziua, varsaturi tot tacamul.
Ce ma ingrijoreaza e ca nu reusesc sa mananc mai deloc.Oare cand trec?
Ca sa va ma cred moralul celor care aveti greturi:doctorul mi-a zis
ca e semnul unei sarcini care decurge bine
@bebelu: si noi tot Darius am ales dc va fi sa fie baiat si Ema pt fata
Stiu ca e devreme...dar eu de multt le-am ales
bebelu86 spune:
offff ZUmzu. si tu intri in clubu nostru???


eu sper sa ma lase mai repede k nu mai pot.
am crezut k ne-ai parasit





http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt
7+
AlexaM spune:
Bine ai venit la noi...gretzoasele
. Multa sanatate si bebel sanatos si la termen.
Bebelu, din pacate degeaba scoti tot ca nu te lasa greata si senzatia de voma. E altfel decat greata normala...asta e speciala...de sarcina.![]()
Eu azi am inceput sa beau macar putina apa ca sa am ce da afara ca ma termina senzatia aia de voma fara sa ai ce da afara.
Nu mai stiu la cat s-au terminat greturile la prima sarcina,insa sigur nu au inceput asa devreme...
Ma duc la nani...poate reusesc.
Fetelor, daca nu reusiti sa mancati bine si variat luati legatura cu dr sa va prescrie niste vitamine ca bebe trebuie sa aiba tot ce are el nevoie ca sa creasca mare si sanatos.
Noapte buna!
Matei Gabriel 24.08.2008 foto
5+
zumzu spune:
Se zice ca greturile trec cand misca copilul.
Si mama mea a avut sarcini cu greturi si nu suporta mirosuri etc.
Intrebarea e cand misca copilul prima oara?
bebelu86 spune:
fetele am citit acu.
cele mai grele greturi vor fi in sapt 9 si teoretic ar trebui sa inceteze in sapt 14.
acu depinde de fiecare. poate sa se termine mai repede sau mai tarziu.
zumzu bb incepe de la 7-8 sapt sa miste.
dar de simtit, la prima sarcina e pe la 14-15-17 sapt. cam asa. si nici atunci ff tare. decat asa putin. ca un gadilat.
asta am citit si eu de la odiseea de noi-dec ![]()

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt
7+
zumzu spune:
Deci ce-i mai greu acum incepe?
Stiu ca misca mai devreme..dar pana sa il simtim noi mai avem ceva
bebelu86 spune:
mai avem de astetpat zumzu ![]()
sper sa treaca repede timpu


http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt
7+
mada23 spune:
Neatza "gretzoaselor"
de ieri ma alatur si eu cu gretzuri dar eu ma bucur
inca nu dau la ratze, dar e un semn ca merge sarcina devenisem paranoia ca ma simteam prea bine ![]()
Alexa avem acelasi DPN 
*************************************************
Madutz
sufletul meu
iar www.tickerclub.com/cache/9b3824f75b.png" target="_blank">sunt optimista www.ticker.7910.org/as1cJIBJmf-0000MDAwNzI1OWJ8MDAwMDQ1ZGJ8cGFuYSB2aWkgYWNhc2EgY29waWxhc2gsIHN1bnQ.gif" target="_blank">![]()
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."
endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota
Relusha spune:

va citesc in fiecare zi, dar timp sa scriu nu prea am....

Radoze acuma incepe sa mearga singurel si toata ziua vrea la plimbare...sa-l vedeti cum vine sa ma i-a de degetel si sa plecam....nu e musai sa fie afara si prin casa e bine, dar cu mami de manuta....
citesc ca aveti greturi...din fericire eu nu am, nici la sarcina cu Radoze nu am avut si sper sa nu am nici pe viitor....iar de somn imi este somn, dar nu am cum sa dorm....aici cauza e iar Radoze....![]()
am vazut ca vorbiti de cand misca copilul....Radoze a miscat la 19 saptamani si se zice sa sarcina urmatoare misca mai repede...ramane de vazut....
nu am reusit sa mergem la medic, la control, ca aici trebuie sa mergem cu o armata dupa noi....eu nu ma prea descurc cu engleza, asa ca vine sotul si un/o coleg de servici...si asa ne-am descurcat si la prima sarcina...sper sa-si faca timp sotul saptamana asta sa plece de la munca...trebuie sa mergem si cu Radu la vaccin si control...am cam sarit peste ele....am stat in tara 3 luni...
gata...am scris pentru toata absenta...
va pup pe toate si ma bucur ca ne adunam tot mai multe....
sa aveti grija de voi si de burticutele voastre....

Mirela, mamica fericita de
RADU-DEIAN (07.06.2009)
