Burtici cu buburuze de ian-feb 2011 (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Magdutza...multumim de vesti, transmitei sanatate, sa tina bebicul luptator la caldurica, ne rugam pt ea.

*************************************************
Madutz
sufletul meu
iar www.tickerclub.com/cache/9b3824f75b.png" target="_blank">sunt optimista www.ticker.7910.org/as1cJIBJmf-0000MDAwNzI1OWJ8MDAwMDQ1ZGJ8cGFuYSB2aWkgYWNhc2EgY29waWxhc2gsIHN1bnQ.gif" target="_blank">
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

MAgda multumi mult ca ne ti la curent cu ce face Kizty.
multa sanatate, sa stea linistita si sa aiba grija de bb,
noi ne gandim la ea si ne rugam sa fie bine


http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre

In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!

Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

madutza...multumim pt vesti , sanatate lui kiti

eu am avut putine greturi ca sa zic asa......



D-zeu si Fecioara Maria m-au binecuvantat cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Adita..nu zi hop, ca abia acum isi fac apariatia, 8-9 s apogeul

*************************************************
Madutz
sufletul meu
iar www.tickerclub.com/cache/9b3824f75b.png" target="_blank">sunt optimista www.ticker.7910.org/as1cJIBJmf-0000MDAwNzI1OWJ8MDAwMDQ1ZGJ8cGFuYSB2aWkgYWNhc2EgY29waWxhc2gsIHN1bnQ.gif" target="_blank">
"I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi i-a durerea.Dumnezeu mi-a zis :''Nu, nu Eu trebuie sa ti-o iau ci tu trebuie sa o parasesti.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea rabdare .Dumnezeu mi-a zis:''Nu ,rabdarea apare in urma necazurilor,nu se ofera ,se castiga.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa ma elibereze de suferinta.Dumnezeu mi-a zis:''Nu,suferintele te indeparteaza de ambitiile lumii si te apropie de mine.''
I-am cerut lui Dumnezeu sa-mi dea toate lucrurile de care am nevoie sa ma bucur in viata,Dumnezeu mi-a zis:''Nu,iti dau viata ca sa te bucuri de toate lucrurile."

endometrioza+mutatia MTHFR C677T heterozigota+A1298C heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Multumim magduta10 pentru ca ne ti la curent. Transmite-i multa sanatate lui kitzy si la bb. Sa fie bine, sa treaca peste hopul asta cu brio. Noi ii tinem pumnii stransi.

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

fetele pe unde sunteti?
nu mai e nimeni pe aici?
pe mine nu m0a lasat greata.


http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre

In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!

Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Buna seara fetelor,

Uite ca m-a lovit pe mine greata...dar ce greata ...am vomitat azi la serviciu de vreo 6 ori...si eram si in sedinta..am fugit ca vantu'pana la baie.

De dimineata m-am trezit ok,insa pe la 10 a inceput. Nici acum nu mi-a trecut. Simt un mare nod in stomac si o greata de orice...si de apa...

La prima sarcina ma lua spre seara si ma lasa pe la 12 noaptea...acum...hm vom vedea. Sper bebe sa fie bine.

Sanatate!

Matei Gabriel 24.08.2008 foto

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

Hehe, ce ma distrez... cum ne-a apucat pe toate greata si ne vaitam pe aici care mai de care

Azi parca am fost ceva-ceva mai bine, acum spre seara am mancat niste pireu si o bucatica de snitel Deci, traim cu speranta unor vremuri mai bune

Sa vedem in continuare cu ce simptome de gravideala ne mai laudam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemi_b spune:

Bunaaa

Ma primiti si pe mine?

Tocmi am venit de la doctor, cica ar avea vreo 2 mm, da ca nu imi poate confirma 100%, mi-a dat o ditamai reteta, utrogestan, no-spa, vit E, Magne B6, acid folic luam deja, ma linisteste un pic ca o sa le iau mai ales ca am avut un avort spontan la 7 sapt anu trecut, demoralizant de altfel, daia nu pot sa ma bucur foarte tare acum, dar peste o saptamana merg iar la eco, ar trebui sa se vada mai bine atunci.

Deci.. ca de mult timp imi doream sa scriu:
UM 13.04.2010
DPN 16.01.2011(dupa calculele mele)

Probabil

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

anemi bine ai venit printre noi.
sarcina usoara si bb sanatos.
te trec imediat in listuta.

deci nu am reusit sa pap nimic de dim.
am mai ciugulit asa cate ceva. dar nimic important,
greata asta m-a terminat.
macar dc as da afara tot si m-as calma.dar nu vrea deloc.



http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre

In momentele fericite iubeste-l pe Dumnezeu!
In momentele dificile cauta-l pe Dumnezeu!
In momentele de liniste adora-l pe Dumnezeu!
In momentele dureroase ai incredere in Dumnezeu!
In toate momentele multumeste-I lui Dumnezeu!
Cand Iisus a murit pe cruce, El se gandea si la tine!

Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt 7+

Mergi la inceput