Gravidute cu trombofilie -cap2-

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Multumesc Rocris
Acuma mi-am facut prima injectie de Clexane, totul a decurs ok

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)



Ralu,nu trebuie facuta seara la aceasi ora injectia???Parca asa retinusem de la fete.
Pupici si Doamne ajuta!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

MTHFR C677T heterozigot, 2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Ba da, trebuie facuta aproximativ la aceeasi ora, preferabil in jur de 9 seara (citat din dr. Uscatescu ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Serios? Nu stiam....maine o fac tot la aceasi ora ca si azi si sa vad in spital la ce ora o face, stiu de cand am fost la maternitate ca dimineata ne facea Clexanul, la astea cu cezariana. Nu mi-a zis nimic dr. O sa intreb.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

of,fetelor!imi dau lacrimile!atatia ingerashi......
rocris,am vb odata cu rotaru de down si celelalalte,mi se pare pasionata de genetica.si mi-a spus ca asta nu se datoreaza unei cauze neaparat genetice,ci datorita genelor care nu s-au incrucisat bine,ceva de genul.
paula,eu nu stiu ce sa-ti mai spun...

mami de , premiata la concursul de dans 19+


avort spontan(4s,5s,6s)mutanta:A1298 homozigot,C677 heterozigot-hihihi si bleah,bleah,bleah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

rocris - si eu stiam la fel, ca in general Down e dat de contopirea gresita a genelor. Dar e f bine ca mergeti sa faceti cariotipul
kitzy - si eu mi-am facut vreo 2 luni Clexane dimineata pana cand mi-a zis de la Fundeni ca cel mai bine e seara
Nu mi-a zis o ora asa ca eu o fac intre 23 - 23:30 ca sa fiu sigura ca sunt acasa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Da, si pe mine m-a intrebat Iuga mirat de ce sa ne facem cariotipul, cand cel mai probabil a fost un defect de diviziune cromozomiala. Dar na, acuma 3 luni pe ce sa ne cheltuim banii? Plus ca macar o sa fiu mai linistita daca iese ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Astazi seara ma apuc de bagajel, am tot povestit cu Diana care-i treaba si ca o sa doarma cu buni la amiaz si cu tati seara, ea vrea sa fie bb bine, scumpa de ea. Sper sa se invete repede fara mine pe acasa.....

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Imi pare tare rau Cristina pt tine. Acum inteleg ce s-a intamplat.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si decedata la 12 zile, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocris75 spune:

Multumesc Paula! Ma tot gandesc la tine si la ce e in sufletul tau...
Voi cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua fetelor,

Tocmai ce am facut un subiect nou cu o intrebare despre Clexane si abia acum am vazut acest subiect. Vroiam sa stiu...ce analiza de sange se face pentru a depista daca este nevoie de facut Clexane? MCRISSA mi-a spus o data dar nu mai tin minte cum se numeste....va multumesc mult.



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput