Maple-syrup babies (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Monicutz, bine ai revenit si sarcina usoara!
La intrebarea ta nu am raspuns, dupa triplul test mie nu mi-au dat amnio desi am insistat.
Din cate pot io sa zic ca baba chioara, lui musiulica i-a spart primul dinte. Cam scancit un pic dar nimic iesit din comun, doar ca nu papaceste mai nimic si parca doarme mai mult (atunci cand doarme). Doua zile am avut muci, nu stiu daca ati vazut la tv dar avem focuri naspa de tot, eu n-am ascultat stirile si l-am dus in parc in ziua cea mai nasoala...suspectez ca mucii au fost de la fum din pacate. Si azi se simte in aer desi mult mai putin asa ca azi nu cred ca iesim din casa.
Pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Saluti fetele

Si eu prin zona, cam blue zilele astea, nu stiu ce naiba am . Am senzatia ca nimic nu-mi iese, nu am timp de nimic, nu sunt apreciata si alte prostii dintr-astea . Am si ceva morcovei pt examenul auto de miercuri, nu-mi fac mari sperante, dar incerc. Soimita e maraita la maxim, nu-i priieste caldura , e quebecoasa bag seama. Sta si ea in picioruse, dar nu nesprijinita (felicitari Simonna pt progresele bebelusei!), face tumbe, se da jos de pe canapea , se cere in picioare.... pe scurt ma solicita . Si cum eu la oboseala reactionez cu balotat de dulce, am inceput sa depun niste kilute asa frumos, de unde si inceputul starii de kko.

Diana, deci ai dat drumul la acte, bravo tie! Sper sa apuc si eu luna asta, macar sa incep. Ce mai face Sonia?

Simonna, merci ca ai intrebat ce mai fac, cum spuneam... blue. Infanta ta e foarte dezvoltata motric, pun pariu ca in maxim 2 luni o ia la picior . Sa stii ca am incercat de vreo 3 ori sa te gasesc, dar n-am avut succes.

Monicutz, eu nu am facut amniocenteza, inteleg ca la tine recomandarea vine din cauza varstei, nimic mai mult. Eu stiam ca exista un risc mic, dar exista!, sa pierzi sarcina in urma acestei proceduri. Tu de ce iti doresti sa o faci? Oricum, sarcina usoara, mai treci pe aici


Cristina, si Pepitel o ia la fuga, asa-i? Ce frumos! Pup bucalatul frumos . Noi ne inspiram de pe blogul tau cu mancarea, merci inca odata pt generozitate . Zilele trecute am incercat soimita cu un pic de mamaliguta si s-a lins pe botic. Ma tot gandeam la grisinele pe care le folositi voi, ce marca sunt?

Dragaica, all ok? Pup dublu la baieti

Pup toti siropeii, sa fie sanatosi si cumintei





Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Delia suntem bine, pe cat se poate. Azi am fost sa repet testul ala pentru diabet, vai ce oribil, 2 ore de stat pe scaun, luat probe de sange de 3 ori
In rest.....la pat mai mult, tai zilele pe calendar pana pe 2 iunie cand am urmatorul redez-vous, sa vedem ce-mi fac ratoi daca au mai luat in greutate, cat mai e colu, etc.....
Mi-e asa de ciuda c afara e frumos iar eu sunt consemnata la pat, as vrea sa ma bucur de soare, de verdeata, sa-mi afisez burtica
Asta e o sa o scoatem noi la capat si pe asta.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 26+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Delia, bafta la examenul auto, tinem pumnii! si eu mai am zile din alea blue, iau magneziu si complex de vitamine B si parca ajuta, in fine rau n-au ce sa faca.
Avem dinti, adica doi unul langa altul, am zis eu ca baba chioara.
Dragaico, vorbeste bre cu cuculetzele sa stea cuminti la purtator, ei nu vad ce cald e afara...greu cu gemeni nu zic, dar si frumos tare. Am un coleg cu nepoti gemeni au cam 18 luni acum baieti amandoi, povesteste cum nu se poate desprinde de ei, cum arata la fel si se comporta cu totul diferit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Llaura

Dragaico, vorbeste bre cu cuculetzele sa stea cuminti la purtator, ei nu vad ce cald e afara...greu cu gemeni nu zic, dar si frumos tare. Am un coleg cu nepoti gemeni au cam 18 luni acum baieti amandoi, povesteste cum nu se poate desprinde de ei, cum arata la fel si se comporta cu totul diferit.


Ce crezi ca fac toata ziua singura acasa, vorbesc cu ei, ma rog de ei sa stea acolo la caldurica. Incerc sa raman pozitiva, uneori reusesc uneori nu, am prea mult liber si mintea mi-o ia razna, pic in putul cu melancolie, imi fac tot felu de scenarii
Noroc ca am un barbat mai normal la cap, mai echilibrat, ma ajuta sa nu o iau razna.

Delia spor maine la examen, curaj nu fi gaina ca mine

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 26+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 10 + de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Salut fetele,
Merci de urari, voi incerca sa iau carnetul, dar nu promit nimic . E drept ca sunt o mare fraiera, ma intimidez din orice, asa ca nu-mi fac mari sperante . Intru maine seara sa va spun cum a fost.

Dragaica, hai mai, lasa copii in pace, vezi-ti de treaba, ca ei mai au de stat in burtica. Vor fi muuulte veri frumoase de-acum inainte, veri petrecute in formatie completa, ai sa vezi . Acum trebe un pic de rabdare si multa relaxare. Hai ca bat campii, asa-i? te pupa fata.

Laura, felicitari pt dintisori, la mai multi . Noi, desi ne apropiem vertiginos de 8 lunite, nu dam semne clare ca ar iesi vreun iepuras. Asteptam, ce sa facem?

Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Dada, asa cred si eu, Dragaica de fapt arde ea de nerabdare sa aiba o conversatie fata in fata cu cuculetele, ei micutii sunt in grafic si nu au planuri speciale, doar banalele 40 de saptamani. Lasa ca zece saptamani zboara si apoi aveti tot timpul de distractii in formatie completa.
Delia daca te incalzeste cu ceva, eu una examenul auto l-am picat de cate ori mi s-a dat ocazia sa-l pic, in Ro l-am picat, m-am dus in state l-am picat in poligon (am daramat un stalp langa care trebuia sa parchez ), aici noroc ca nu m-au mai pus sa dau examen ca sigur as mai fi picat cel putin o data. Si conduc de aproape douazeci de ani, am condus in Ro, in state, aici barem nu mai am nici un safety net nu barbat disponibil, nu autobuz, nimic, mai trebuie sa iau si copilul cu mine, si n-am avut nici un eveniment neplacut (spre deosebire de altii mari soferi, nu dam nume ). Asa ca du-te linistita si fa cum poti mai bine si o sa iei si amaratu de examen!
Lui Daniel i-a aparut dintele nr 1 la opt luni si doua saptamani. O prietena de-a mea mi-a zis ca cum de i-a iesit asa devreme, ca Anei (fetita ei, o frumoasa si o nazdravana) i-a iesit primul la 11 luni. Vin ei si dintii, putintica rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Monicutz, eu am facut amnio. Motive personale pentru care am ales riscul de a pierde sarcina versus riscul de a avea un copil cu una din deficientele genetice pe care le testeaza amnio. A fost usor, durere mult mai putina decit cea imaginata de mine, pe urma stat toata ziua in virful canapelei, miscat strict la baie si si aia cind dadeam pe-afara. A doua zi m-am miscat un pic mai mult, a treia zi am avut un control eco si pe urma m-am carat in Mexic.

Delioara, iti tin pumnii :)

Dragaica, as vrea sa-ti dau farfuria aia ca COlegu' ma tot ameninta ca o pune afara ca-i ocupa locul in casa... Daca tu nu poti veni crezi ca A. se poate arunca pina aici intr-o seara?

Ieri Infanta s-a plimbat in patut de la un capat la altul.. Ca i-a luat un sfert de ora asta e altceva :)) PE urma, cind a dat sa treaca pe laterala urmatoare n-a stiut sa ia curba si s-a suparat. Da' rau :)))
Aseara a mincat un avocado cu un colt de piine, o para, un iaurt si o felie de pepene rosu... E normal? Sau are doua stomace copilul asta???
Pupam everybody!
S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Simonna, e normal, pana si copilul banana a mancat aseara un cartof dulce intreg (i-am pus un pic de unt, oi fi denaturata?), o aripioara de pui fiarta, mai bine de un sfert de mar si vreo doua capsune mici. E drept ca vreo doua zile n-a prea mai mancat si ieri l-a luat foamea saracu, pana si odioasele cereale le-a halit dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonna

Dragaica, as vrea sa-ti dau farfuria aia ca COlegu' ma tot ameninta ca o pune afara ca-i ocupa locul in casa... Daca tu nu poti veni crezi ca A. se poate arunca pina aici intr-o seara?


Pupam everybody!
S.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985


Ce farfurie ??????
Vine da nu stiu despre ce vorbesti

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 26+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 10 + de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput