INSEMINARE 66

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

dankutza - multumesc frumos.mi-au dat lacrimile cand te-am citit.imi doresc ca persitenta mea " in nebunie" sa aiba un rezultat candva .sa nu fie gen "munca in zadar"..pe aceasta cale, doresc sa va anunt ca a 12-a zi de la IA mi-a venit ciclul.
de obicei, imi intarzia 2-3 zile.si cum cadea IA in garda de pe 28, am schimbat garda.iar acum cade ecografia pe garda de pe 21,si IA - pe 24, luni, cand sunt rusaliile, si avem liber de la stat.asa ca, oare Giulestiul lucreaza? macar cabinetul Dacia lucreaza?maine am sa sun..


Persistenta ta va da roade. Sa fii sigura de asta! Am ajuns la concluzia ca un copil vine pe lume, atunci cand ii este lui dat si nu cand vrem noi. Eu m-am chinuit 6 ani, si pana la urma s-a intamplat, cand a vrut Doamne-Doamne. Tin minte si acum, ca folicul meu si nici endometrul nu aratau prea bine. Cezara a stat in dubiu daca sa faca IA sau nu. Eu cred ca nu exista o reteta de succes. Stiu, doar ca nu trebuie s a te lasi, sub nici o forma. Iti urez multa bafta.
Giulestiul trebuie sa lucreze ca doar e spital. Cred ca si Dacia lucreaza.

Poze noi cu Pinky de la 4 luni (nascuta in 09.12.09)

Botezul Cezarei - poze

www.youtube.com/watch?v=QuT8Cn9C5jg " target="_blank">Botezul Cezarei - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Neata fetelor!Va invit de dimineata de fapt e cam tarziu.Eu sunt in a 14 zi de la inseminare si as vrea sa mi spuneti ce test de urina ar fi cel mai bun sa l fac si la orice ora de ex cand ajung acasa diseara.si o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

havineu am facut sure check dar sunt sigura ca poti face orice test. cel mai indicat sa faci dimineata ca atunci nu e urina diluata dar se poate face la orice ora. tinem pumnii si asteptam vesti

17+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Multumesc ANNA o sa mi cumpar si sper ca apuc sa-l faccaci la cum ma doare burta s ar putea sa-l pastrez pt IA urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Fetelor am si eu o intrebare ca m-am contrazis cu cineva:se face IA cu donator la MEDLIFE? eu am zis ca nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele

Sunt foarte suparata azi a fost la eco la san (am fost operata acum 2 ani de fibroadenom)si soc mi-a aparut alt nodul la celalalt san. Sunt disperata nu stiu ce sa fac .... urma sa fac luna viitoare IA si ma hotarasem sa fac stimulare , dar acum nu stiu daca mai pot face.
Viata asta e atat de nedreapta, de ce trebuie sa ne chinuim atat si altele fac copii si ii abandoneaza..Simt ca am ajuns la capatul puterilor m-am saturat de atatia ani sa lupt fara niciun rezultat.
Asta e ...


anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, dankutza- din nou.m-am uitat si eu pe pozele de la botez, pe toate cele 119a fost superba.mi-a placut costumasul roz cu bulinute rosii,palariuta din set, costumul tau rosu,nasii carora li se scurgeau ochii dupa finuta,si nu in ultimul rand- tortul.si ceea ce era scris:"in sfarsit ai venit , Cezara"tare dulce ai fost..dulce si sarat in acelasi timp, mai ales ca 6 ani nu-s de colo.e o vesnicie..
eu ieri am avut iar o repriza de meditatie..interioara.aruam- si mie mi se pare ca am ajuns la capatul puterilor.dar ,dincolo de acest capat, ce exista? resemnarea,si tristetea.dar eu ma stiu, la mine resemnare n-ar fi niciodata.ar fi ura,revolta, ciuda.si binenteles tristete.asa ca decat astea, mai bine continui cu nebunia mea,luna de luna, eco,inseminari..apropopo- de rusalii nu lucreaza nici giulestiul, nici dacia, nu fac inseminari.o sa vad dc fac marti- cu eco de control, sau sar luna asta.dar nu am sa fac hormoni..sau am sa fac..nici eu nu stiu. Doamne, cat m-am saturat de astea..pana in gat.
aruam - uitasem- in nici un caz sa nu faci stimulare cu nodulul de la san.never.cancer iti mai trebuie.nici acum ,nici niciodata- nu te joci cu formatiunile astea, hormoni le-ar mai trebui ca sa creasca grase si frumoase.si sa se transforme din ceva in altceva.never.la tine e exclus pe veci.
m-am gandit si la adoptie..dar ca sa obtii atestat, iti treb casa, eu stau acum cu chirie..sunt asa de complicate toate astea, incat am sa le simplific: ma duc sa ma culcva pup..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Fetelor vin si eu cu o veste trista testul de urina negativ...asta e astept CM si mergem mai departe.si va doresc un week end placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Havin - daca ai ovulat mai tarziu, se poate sa fie prea devreme pt test de urina. Asa ca cel mai sigur ar fi un beta HCG. Deci mai ai sanse.

Noi maine avem botezul asa ca ne pregatim de zor ! Chiar daca meteorologii au anuntat cod galben de ploi de la ora 14 si noi ajungem la biserica la ora 15, cred ca o sa iasa superb. Deja am niste emotii cat casa.

Weekend placut !

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
Poze Gia Darria
Poze ecografie Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

havin...mai ai inca sperante, poate trebuia sa astepti sa faci maine dimineata

sensibila aveti o fetita minunata asa ca orce vreme va fi ea o sa va umple de fericire si de bucurie...sa dea DD sa fie totul ok si sa aduceti acasa o fetita credincioasa ..distractie placuta

buburneak

Mergi la inceput