INSEMINARE 66

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

buna....cristina tu pana acuma nu ai votat? bataita la fundic

ana ...felicitari pt baietel
havin eu zic sa astepti z 14 de dupa insemanare ca vorba lui ana poate o sa ai surprize

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

dankutza - multumesc frumos.mi-au dat lacrimile cand te-am citit.imi doresc ca persitenta mea " in nebunie" sa aiba un rezultat candva .sa nu fie gen "munca in zadar"..pe aceasta cale, doresc sa va anunt ca a 12-a zi de la IA mi-a venit ciclul.
de obicei, imi intarzia 2-3 zile.si cum cadea IA in garda de pe 28, am schimbat garda.iar acum cade ecografia pe garda de pe 21,si IA - pe 24, luni, cand sunt rusaliile, si avem liber de la stat.asa ca, oare Giulestiul lucreaza? macar cabinetul Dacia lucreaza?maine am sa sun..
havin, vreau si eu sa-ti dau un sfat, unul mic.nu te mai intreba dc are rost sa faci ceva( de ex. un test),fa-l.ce-ar fi daca in viata am face numai lucruri cu rost? eu am mai spus, mie de fiecare data mi-au iesit testele slab + din ziua 9 dupa IA,cica alea cele mai proaste, barza..si dc e prea devreme si esti insarcinata, si iese testul negativ, ce? n-ai sa mori dc vezi un test negativ..oricum te vei bucura mai incolo, deci nu pierzi nimic. sau s-o luam altfel, vei fi dezamagita mai devreme cu 2 zile.dc e sa te bucuri o sa te bucuri oricum, dc e sa te intristezi, va fi oricum.
mai am de zis ceva: eu am citit multe prospecte pe net, unde scrie ca pregnylul se elimina ~ 1000 ui /zi. deci, pregnylul de 5000 UI se elimina in 5 zile, o doza de 10.000 ui in 10 zile, si ovitrelul care e asemanator pregnylului, eu am avut de 5000, ar treb tot in 5 zile, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

sa va mai povestesc ceva: am avut azi o treaba si a treb sa traversez un parc.la intoarcere ma opresc ptr 5 minute pe o banca,sa privesc florile .vine o mama cu copil de 3-4 luni in carut spre o banca la 10 metri de mine.copilul plangea,scancea..inainte de a se aseza pe baca, zgaltaie carutul rau de tot, spunandu-i ca dc nu inceteaza il baga in casa. ulterior se asaza pe banca,el plangand mai tare, de, fusese zguduit bine,si incepe sa-i traga palme.pe maini, pe picioare..ce maini, picioare, alea erau manute si picioruse.si iar il ameninta ca-l duce acasa. iar eu nu-mi puteam stapani lacrimile. ca si acum.este horor sa vezi un copil batut de mama pe strada, in magazin, un copil de 3-5 ani, dar un bebelus..nu gasesc alt cuvant decat horor..m-am ridicat si am plecat, era prea mult ptr mine.este clar ca femeia nu era sanatoasa.
in acelasi timp, eu nu merit sa am grija de un copil, sa iubesc un copil, alegerea lui Dzeu e ca eu sa fiu stearpa..minunat.in concluzie mi-am ales un loc total nepotrivit in parc ca sa privesc si sa miros florilein loc sa ma relaxez, m-am enervat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Viss,imi pare rau,nu avem ce face decat sa mai incercam inca o data cu speranta ca vom reusi;
Vai de mine si de mine,sa bata aia un bebelus,cred ca asa ma luam de ea de numa',sigur ii ziceam vreo doua ,ca de ce-l bate si sa nu-l mai bata;am mai facut eu din astea cand m-am luat odata de o gasca de baieti ce spalau o fata de liceu de numa' numa' si am luat-o pe fata de pe jos unde era spalata;baietii n-au avut curaj sa-mi zica niciunul nimic;eu fetelor azi m-a oprit un baietel al strazii,avea 7 ani,era tare frumusel;mi-a cerut ceva bani,la inceput n-am vrut sa-i dau,dar apoi i-am dat,mi-am adus aminte de filmul"Vagabondul milionar"(SUPER FILM,m-a impresionat pana la lacrimi,merita vazut)si care mi-a schimbat optica asupra copiilor astora ce cersesc,au o viata foarte grea;parintii astora nu se ingrijesc de ei si noi care ne-am ingriji....
Dar vine si vremea noastra,nu-i asa fetelor ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

feteor ...din pacate asta asa este cine are nu stie pretui ...pt noi un copil inseamna o minune pt ca ne luptam luna de luna pt el dar la cine vine numai asa ,ca vrea ca nu vrea,nu stie sa ce inseama un copil atat doar ca la facut si gata ...trista situatie

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Alinuta draga lasa ca ne vine si noua randul....,nu dispera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

na ..acuma am papat si am discutat putin cu sotisor si nu putem ajunge la un punc comun asa ca va intreb pe voi ...deci de vreo doua zile simnt un gol in stomac,balonare si intepaturi in patrea ovarului drept ,niste ameteli si ma doar sani foarte tare dar inainte sa-mi vina cm de obicei ma dor ...sunt in z25 voi ce ziceti o iau iara razna si produc eu semne iara sau....?
a si am fost la cump si am trecut pe langa doua farmaci si bineantales ca in adoua am intrat si stand la coada asta imi era in cap...Alina ce naiba faci ? iarasi vrei sa vezi liniuta aia nenorocita ..intre timp ma intreaba ce vreau si ii raspund dupa putin timp ca vreau o cutie de algoflex de care nici macr nu am nevoi ..sunt normala?

buburneak

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

apropos de semne si perioada de asteptare de 2 saptamini
ieri am citit pe un forum american cum o tipa se testa tot la 2 zile de hcg (teste de urina evident); in lunile cind nu a iesit era linistita ca stie ce se intimpla si bucuroasa cind a iesit (vedea intii cum palea linia dupa eliminarea din singe a injectiei de pregnyl sau ovitrelle si pe urma cind reapare)

cred ca nu e nimic rau in a testa atita timp cind STII si ACCEPTI ca un test negativ inseamna ca nu e suficienta cantitate de hcg in urina ca sa fie detectata de test si nu inseamna ca nu exista sarcina

si evident daca ai chef sa cheltui atita pe teste

bafta tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

ALINA sa dea Doamne Doamne sa ti vina CM cam peste 9 luni.VISSimi pare rau dar stiu, desi nu te cunosc personal ca esti o luptatoare si vei reusi.Eu astept CM ca tare ma mai doare burta si am momente cand parca nu am aer nu stiu de ce.Va doresc noapte buna si liniste in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns havin spune:

Neata fetelor!Va invit la.Astazi este INALTAREA sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa devenim mamici.O zi plina de bucurii

Mergi la inceput