Bobocei de sept-oct 2008 (284)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

http://www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html...

Se pare ca e adevarat,vor sa micsoreze de la 1 iunie indemnizatia de crestere a copilului la 6 mil.Semnati petitia

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

bunaaa...

dya frisca i-am dat de la prajiturile cumparate cirese nu i-am dat pina acum...astept sa iasa astea ale noastre si o sa ii dau...iar la restul intrebarilor Nu Stiu

nocom cum o convingi sa tina ceva pe cap??? sau sa intamplat dintotdeauna?? ca noi suntem varza la cap. asta nu stiu ce sa ii mai spun sa tina macar o agrafa

claudinna merci mult

babytza ...de ce trebuie sa va dau un miel??? v-am botezat cumva??? nici nu mai stiu ....ma bucur ca se comporta mai bine...veeezi ..usor, usor isi revine..sunt doar niste faza

lumi IIIAAAAARRRRR???? ..oofff mai mami, nu stiu cum sa-ti spun dar mam saturat eu, dapai tu....pe bune ca esti SUPERMAMI si ADA bineinteles



fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abe spune:

dya nu i-am dat frisca pentru ca nu am avut ocazia, dar i-as da, cirese ii dau acum cand apar

nocom
bravo! palariute, yeeee!! dar, intr-adevar vad ca acum ai o noua provocare



mami de Maria si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Multumesc de complimente!!!!
Claudinna, eu sunt din Oltenia dar din zona montana asa ca portul popular e similar cu cel din zona Sibiului. Sotul e din Iasi insa deocamdata de-acolo n-avem costume.
Nocom, diferenta intre ei e de 3 ani si 3 luni. Am la semnatura datele lor de nastere. Tare simpatica Daria cu palariuta ei! Lucia nu prea lasa nimic pe cap. Cand suntem afara mai uita ca are ceva in par sau pe cap dar imediat ce-si aminteste jos cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Alexia, FELICITARI! Sa ai o sarcina usoara! (sa stii ca am vrut sa-ti zic de ceva timp, dar am tot uitat, imi place fff tare de Matei, e super simpatic 'spaima papadiilor'. E asa de scump roscovan:) )

Nerantula, imi pare sincer rau ca sinteti asa de incercati, sper sa treceti cu bine peste toate obstacolele astea! Mult curaj!

Anamona, mi-ar placea f mult sa ne vedem, eu o sa fiu in Bucuresti pe 29 mai, pe 30 plec. Poate ne vedem in simbata aia, daca e ok si pt voi.

Claudia, ce draguti sint copiii tai in costume populare!

Nocom, am vazut-o si pe Dariuta cu palariuta, e tare simpatica!

Lumi, imi pare rau ca hunii au muci din nou. Eu am ajuns la concluzia ca nu are sens sa ma mai ingrijorez atit (ca pina acum la orice muc dadeam alarma generala), deja face parte din cotidian, toti copiii au, sincer, daca as tine-o numai in casa de teama sa nu ia muci, pai nu as mai scoate-o deloc.

am citit tot, dar am uitat o gramada... scuze!!!

Multa sanatate boboceilor bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Fata mea mi-a facut adineauri o surpriza care m-a dat pe spate:

De obicei ea doarme cca o ora la cresa undeva intre 11 si 12 si apoi acasa nu mai are stare pana seara pe la 8 cand merge cu frate-su la culcare. Adineauri insa a venit la mine si mi-a zis "mama, nani". Am intrebat-o daca vrea sa faca nani si mi-a raspuns ferm: "da". Am dus-o in pat la ea, am bagat-o in sac si s-a culcat. E prima data cand se cere la culcare. Sper sa o tina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ClaudiaH

Fata mea mi-a facut adineauri o surpriza care m-a dat pe spate:

De obicei ea doarme cca o ora la cresa undeva intre 11 si 12 si apoi acasa nu mai are stare pana seara pe la 8 cand merge cu frate-su la culcare. Adineauri insa a venit la mine si mi-a zis "mama, nani". Am intrebat-o daca vrea sa faca nani si mi-a raspuns ferm: "da". Am dus-o in pat la ea, am bagat-o in sac si s-a culcat. E prima data cand se cere la culcare. Sper sa o tina.

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008




ce dragut! Felicitari! Si felicitari si pentru pisu la toaleta / olita, este mare lucru!!!!!
Si elsa se mai cere la nani-nani, insa ea nu-l stie pe DA, e intr-o contradictie totala cu noi, ea il stie numai pe NU, chiar stie o melodie acum cu Non, non, non care e la moda pe aici:) asa ca prefera sa dea din cap cind o intreb sa-mi confirme:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Subscriu si eu la lista cu copii permanent mucosi. Lucia cred ca din decembrie si pana acum n-a terminat cu mucii. Au mai variat in debit si culoare dar i-a curs toata iarna nasul. Dar nici ca ma mai complic. Tuturor copiilor pe aici pare sa le curga nasul si toata lumea considera asta ca fiind normal asa ca... eu de ce sa ma agit. Face rau la ten.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

i-am pus si eu Elsei acum citeva zile pe Borbolentinha, a fost tare incintata:



iar ieri seara a lingurit la greu in niste tort de inghetata (noi am sarbatorit 7 ani de la casatorie, asa ca ne-am indopat cu bunatati)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Piolica, merci de felicitari! Cu toaleta e ok insa uneori mi-ar fi mai comod sa faca in pampers: cand suntem in oras sau noaptea... sau cand ti-e lumea mai draga iar ea se cere imperativ la toaleta. Si uneori vrea la toaleta asa din plictiseala si e prea mica sa inteleaga ca desi se plictiseste uneori trebuie sa astepte sa terminam treaba pe care o facem. Exemplu: eram in mijlocul unei banci si scoteam bani de la bancomat cand domnisoarei i s-a nazarit ca vrea la toaleta si pana am terminat eu cu banii ea a urlat din toti rarunchii "cacaaaaa! cacaaa! cacaaa!" Se uita lumea la noi ca la circ. Odata ajunsa cu ea la toaleta s-a hotarat ca nu-i place toaleta si n-a vrut sa faca nici macar un pipilica. Iti inchipui ce bucuroasa am fost atunci ca fetita mea se cere la toaleta.

Mergi la inceput