Bobocei de sept-oct 2008 (284)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lumi stiu ca se pot duce dupa 1 an la salina.Imi pare rau pt muci la noi pt muci simpli vad ca a mers bine paragrippe, pivalone si nurofen dimineata si seara iar pt gatul putin rosu a mers ok bioparox spray.Si zici ca visezi ca esti gravidutasa stii ca si eu ...si cu durerile astea de burta si spate incep sa imi pun intrebari.

Am si eu cateva intrebari
1. La ce pret cumparati panadol baby si tantum verde??
2. Le dati boboceilor frisca??Dar cirese???
si putin off topic
Ce se poate folosi pt gandacii de lemn???Nu aceia obisnuiti din casa ci cei din tocurile de lemn???

Si mi-am adus aminte si de problema duamnei Nocom cu garagritele de faina am patit-o si eu am strans tot am aruncat am pus raid antimolii din ala cu lipici dar au aparut din nou.Solutia a fost sa curat bine sa arunc tot am cumparat faina, gris, malai etc din nou si le-am pus in camara intr-o cutie cu capac de plastic si de atunci nu mai am probleme am aflat asta de la sora mea si ideea e ff buna ca de atunci am scapat de ele.

Ah si mai am o rugaminte o idee de cadou pt o fetita nasilor mei care face 2 ani poimaine.
Si eu vreau sa ii iau lui A ursuletul Iteddy.O sa merg in Auchan sa vad daca il gasesc.

Oua ce m-am intins fug cu A afara si apoi inapoi in casa sa termin papa.


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

avem salina artificiala in buc, cica cu medic homeopat cu tot. Acolo vrei sa-i duci?
daca ai mai multe detalii, zi-mi te rog.
Imi pare rau de mucisori... stiu exact ce zici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

dya
1. panadol 18 lei, tantum nu mai stiu...
2. da, da
3. habar n-am

Multzam de sfat, am inercat si eu asa, am cumparat de 2 ori toate alimentele noi, am cutii in care stau dar tot intra, probabil nu se inchid ermetic....doecamdata am cumparat altele si le-am pus in alt dulap, astept sa moara ouale din cel vechi de inanitie sa le pun inapoi peste vre-o 2 saptamani.. daca nici asa nu scap... nu stiu.. ma impusc...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

dya, nu stiu preturile, nu mai gasesc nicio chitanta

frisca le-am dat, cirese numai gem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

ClaudiaH sa-ti traiasca frumosii!! Ce diferenta de varsta este intre ei?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Dya, de panadol si tantum nu stiu sa-ti spun, ca n-am mai luat de ceva vreme si nu-mi mai amintesc pretul si sper nici in continuare sa n-avem nevoie prea curand, dar frisca i-am dat, naturala, i-a placut foarte mult, iar cirese i-am dat inca de anul trecut.
Lumi, de obicei ai vise premonitorii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Dya, frisca i-amd at si vegetala si naturala. dar mai mult vegetala, de mai multe ori
cirese inca nu i-am dat, dar cand se coc sigur ii voi da, avem cires in curte



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Trebuies a va spun ca am reusit s-o conving pe Daria sa renunte la caciuli, acum sta cu palariute. Dar cum s-o conving sa-si puna mai putine hainute pe ea?!?!

Si daca vreti sa vedeti ce mai fac ai mei "copilasi".... IACA


Se vede ca ma simt mai bine, nu?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Tocmai au spus la Antena 3 ca varianta pe care o are guvernul in calcul pentru indemnizatie este revenirea la indemnizatia de 600 ron

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si neghinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Nocom daaaa se vede ca te simti mai bine, Daria frumusica ....si Alexia isi da jos ciorapii lungi,pantalonii,sosetele

Dya nu i-am dat inca frisca,capsuni sau cirese....i-am dat rosii si a doua zi a avut pe 3 bubite mari rosii

Lumiuff,mucii astia,ii urasc...sper sa treceti repede si peste asta

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput