NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 90

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Si eu propun inchiderea acestui subiect. A devenit un non-sens.


11+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ane2200

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Intr-o tara in care mamicile castigau mai mult pe luna decat salariul minim pe economie(600 RON) pt 1 copil nu vad cat poate sa continue sistemul asta.Chiar si cu 600 RON e mult pt ca se primeste salariul minim pe economie fara sa contribui cu nimic in schimb ca banuiesc ca nu e impozabil.

Oare credeati ca puteti sa primiti la nesfarsit in conditiile in care sunt mai multi copii si pensionari decat muncitori? De unde sa vina banii aia?? cand citesc ce absurditati sa scriu pe aici cu drepturi taiate si alte blah-blah-uri nu pot decat sa ma mir. Tara importa mai mult decat exporta, nu exista cine sa sustina salariile mamicilor ce stau acasa in concediu maternal, pensiile si totusi toata lumea vrea bani. De unde?


Adriana 23+ Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier



Asa e, ai dreptate, acest sistem nu putea fi sustinut la nesfarsit. Insa, in 20 de ani ar fi avut timp sa ia niste masuri eficiente pe termen lung. Daca se adopta aceasta lege, natalitatea va scadea si mai mult, asa ca peste 10 ani poate o sa mai fie cineva sa stinga lumina.

Dar, caracteristic mentalitatii romanesti, se iau doar masuri "de urgenta", nu se gandeste nimeni, ok, si maine ce va fi? Masura asta incurajeaza natalitatea, si asta cred ca ar trebui sa fie o prioritate a oricarui guvern.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Varsta Raul


Cred ca se incearca cresterea natalitatii dar pana ajung copiii astia muncitori, ai 18 de ani de plati nesustinute de nimeni, chiar nu vad cum si de unde sa existe atatea resurse daca nu produci destul cat sa ai banii aia pe care vrei sa ii oferi.

Si mama are de suferit de pe urma scaderilor pensiilor, castiga 600 RON pt pensie anticipata de boala, acum nu va mai primi nimic pt ca se sisteaza pensiile anticipate asa ca trebuie sa isi caute servici asa bolnava si "stricata" cum e...

Adriana 23+ Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizeta spune:


E! aici s-a ajuns .....

Articol unic: Se reduce cu 25% saracia prin reducerea 100% a guvernului
actual

Programul "Ultima Spaga" este o manifestare a cetatenilor liberi prin care
isi exprima dezaprobarea fata de incompetenta, coruptia si cinismul
guvernului Boc-Udrea condus de premierul Traian Basescu. Prin aceasta
actiune le oferim guvernantilor ultima spaga si ii poftim sa ne paraseasca.

Ii invitam pe toti cetatenii liberi ai tarii acesteia ca VINERI 28 MAI 2010
ora 18.00 sa depuna o moneda de 10 bani pe trotuarul din fata cladirii
Guvernului Romaniei si a Prefecturilor judetene. Haideti sa le dam ultima
spaga si apoi sa ne lase in pace!






http://www.usphoto.ro/Ana.html
http://www.usphoto.ro/CalendarAna.html
http://www.usphoto.ro/AnaCristina.html
http://www.usphoto.ro/Ana+si+micile+balerine.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Citat:
citat din mesajul lui ane2200

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Intr-o tara in care mamicile castigau mai mult pe luna decat salariul minim pe economie(600 RON) pt 1 copil nu vad cat poate sa continue sistemul asta.Chiar si cu 600 RON e mult pt ca se primeste salariul minim pe economie fara sa contribui cu nimic in schimb ca banuiesc ca nu e impozabil.

Oare credeati ca puteti sa primiti la nesfarsit in conditiile in care sunt mai multi copii si pensionari decat muncitori? De unde sa vina banii aia?? cand citesc ce absurditati sa scriu pe aici cu drepturi taiate si alte blah-blah-uri nu pot decat sa ma mir. Tara importa mai mult decat exporta, nu exista cine sa sustina salariile mamicilor ce stau acasa in concediu maternal, pensiile si totusi toata lumea vrea bani. De unde?


Adriana 23+ Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier



Asa e, ai dreptate, acest sistem nu putea fi sustinut la nesfarsit. Insa, in 20 de ani ar fi avut timp sa ia niste masuri eficiente pe termen lung. Daca se adopta aceasta lege, natalitatea va scadea si mai mult, asa ca peste 10 ani poate o sa mai fie cineva sa stinga lumina.

Dar, caracteristic mentalitatii romanesti, se iau doar masuri "de urgenta", nu se gandeste nimeni, ok, si maine ce va fi? Masura asta incurajeaza natalitatea, si asta cred ca ar trebui sa fie o prioritate a oricarui guvern.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Varsta Raul


Cred ca se incearca cresterea natalitatii dar pana ajung copiii astia muncitori, ai 18 de ani de plati nesustinute de nimeni, chiar nu vad cum si de unde sa existe atatea resurse daca nu produci destul cat sa ai banii aia pe care vrei sa ii oferi.

Si mama are de suferit de pe urma scaderilor pensiilor, castiga 600 RON pt pensie anticipata de boala, acum nu va mai primi nimic pt ca se sisteaza pensiile anticipate asa ca trebuie sa isi caute servici asa bolnava si "stricata" cum e...

Adriana 23+ Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier



Cred ca sistarea pensiilor anticipate se refera la faptul ca de la 1 iunie nu se mai poate iesi anticipat la pensie, nu ca le-ar taia pe cele existente.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

Iarina , care stii si tu cate putin despre America

pai vezi ?

unii stiu mai putin , asa ca tine

altii stiu un pic mai mult , asa ca mine

altii stiu si mai mult

si altii stiu totul

iarina, tu ai mancat prajitura cu mine si ai baut un suc , dar am invatat ce inseamna ca cineva sa zica mda ..., cred ca ai si tu dreptate , dar de fapt sa nu fi de acord cu ideile mele, nu imi plac ascunzisurile, cand mancam prajitura aia impreuna era mai bine sa fi sincera , dar acu a trecut si gata ; SI REPET , parerea mea este ca ai impresia ca stii adevarul suprem ... asa .. in general ..

PA


VA ROG INCHIDETI subiectul pentru ca intr-adevar nu am intalnit pana acuma mame care sa urasca efectiv sau nu gasesc cuvantul, sa aiba ceva cu copiii altor mame si cum traiesc ei si ce li se cuvine ; credeam ca daca esti mama , poti fi mama pentru orice copil , daca adoptati copii cum era ?

va rog inchideti subiectul



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf



Unducthable ti-oi fi schimbat nick-ul intre timp, caci eu cu cineva cu acest nick nu am mancat prajitura si nu-s atat de senila sa nu-mi amintesc!! Si am mai multe cunostinte si prietene cu numele Diana, asa ca....

De unde stii cat de putin stiu eu despre America, ca nu-mi amintesc sa fi descris putinul asta...si cine ti-a spus tie ca stii mai mult? Doar pt.ca ai googalit?
Si da, ai dreptate, subiectul ar trebui sa se inchida. N-as vrea sa ma incaier cu nimeni pe aici, n-are nici o noima, asa ca nu mai scriu nimica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Citat:




Cred ca se incearca cresterea natalitatii dar pana ajung copiii astia muncitori, ai 18 de ani de plati nesustinute de nimeni, chiar nu vad cum si de unde sa existe atatea resurse daca nu produci destul cat sa ai banii aia pe care vrei sa ii oferi.




Resurse exista,(vezi salile de sport din diverse sate, bisericile de la fiecare colt de strada, bancutele din lemn de cires, etc.. - exempel date aici pe forum, sigur mai sunt si altele) dar nu vor sa se atinga de ele, ca ar insemna sa-si taie singuri craca de sub picioare. Insa, daca acum lovim in copii, prin scaderea natalitatii, nici in viitor nu vor exista resurse.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Varsta Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Desi am zis ca nu mai scriu la acest topic revin cu o precizare:

Acum la tv s-a confirmat (de catre politicieni) ceea ce am argumentat eu aici pe topic: aceasta indemnizatie este o asigurare sociala iar mamele contribuie pentru ea din salariu. Doar ca este un impozit numit generalist "contributia la asigurari sociale". Tot acesti politicieni si economisti spuneau ca aceasta indemnizatie este asemanatoare concediului medical care reprezinta 75% din salariul fiecaruia, fie ca este 600 ron sau 5000 ron, in functie de contributia la asigurarile medicale.
Deci cum e? Tot nu avem dreptul la aceasta indemnizatie?

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Citat:
citat din mesajul lui maria_t1971

ALOO... AMERICA , DIASPORA, LUATI AMINTE AICI :

http://www.observatorulph.ro/latest-news/monden/b-u-g-mafia-lanseaza-o-piesa-noua-bag-p-n-lume-si-v-o-fac-cadou-audio

ASTA ESTE REALITATEA .

Ar trebui intr-adevar inchis acest subiect. Nivelul este nu suburban, mai jos de atat.

ce-i Ruxij, nu-ti place?
asta e ROMANIA! Blonde ale lui Bote, Moni de Iri, emisuni cu caracter cersetoresc(dansez pt tine, surprize-surprize),pensionari care fac jocurile de 20 de ani, ca ei se prezinta la vot organizati si disciplinati si voteaza cu cine le promite mariri, de 20 de ani vorbim doar de pensii si mariri de pensii si stii cati sunt pensionati pe caz de boala?boala lu' Canache au acte in regula ca-s orbi, chiar dc lumea ii vede ca sunt perfect ok okii lor.
Romania sustinuta economic de capsunarii disperati, care-si lasa copiii cu bunici, neamuri, case de copii(nu sustinuta de conchite).
stii cam care e rata la copii sinugigasi ca sunt abandonati pt ca au plecat parintii lor in Spania/Italia ca nu aveau ce sa le de-a de mancare aici?
asta-i Romania lu' Prigoana. dl Plici, care a ajuns popular datorita OTV-lui si scandalurilor cu dna lui Bahmu, omul de afaceri "cu statul" si care la fel ca multe de aici ne spune la TV cum e treaba in SUA.Ei acum e si deputat.
vai de noi, ca de 10 ani vad o lupta constanta pt tampirea populatiei, adormirea romanului de rand ca il vegheaza statul.
Noroc cu Adevarul si Jurnalul ca ne mai dau carti bune la preturi accesibileChiar si asa mai sunt cei care au foame spirituala.
Romania, fleacul ciuruit de Ba!
PS:conform noii legi ANI, guvernantii, senatorii, deputatii, preotimea si LIDERII DE SINDICAT nu mai tre sa aive declaratii de avere la vedere.e uficial si legal:traiesc bine si liberi!


sa se inchida subiectul, chiar s-a deraiat muuult. Mamicile care vor sa ia atitudine o fac la un altul, iar parerile tuturor ca-i diaspora sau de aici, se arhicunosc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
De unde?

Adriana 23+ Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier



Eu personal, am trecut peste soc, am gasit cateva solutii pe care eu le aveam de rezerva pentru cazuri grave, iar acum o sa ajung in situatia cand aceste planuri le voi pune in aplicare, desi am sperat sa ramana la stadiul de rezerva.
Acum sa revin la oile noastre. De unde?
- Romania funcvtioneaza cu 15 Ministere, timp in care, in Europa maximul este de 12, si sunt tari care functioneaza doar cu 8 ministere. Deci taie de aici cativa ministrii si tot aparatul din spatele lor, masini, telefonae, diurne, nocturne etc,
- avem o multime agentii sau ce naiba forme de organizare mai sunt care vegheaza si supravegheaza si ce or mai face ca statul sa "functioneze",
- economia subterana oficial este de 38% din PIB ( neoficial eu cred ca este mult mai mult), daca s-ar scoate la lumina macar 10% ar fi ceva, dar in timp ce d-nul politist trece prin piata si -si cumpara tigari de contrabanda , ce sa faci ( nu exista piata in Ro fara tarabe cu tigari de contrabanda),
- societatile de stat aduc bugetului numai datorii sau se privatizeaza pe modelul toate activele trec pe doi lei pe firma lui X, firma curata ca lacrima, iar datoriile raman in continuare la societatea de stat si automat la buget...frate cand preiei o societate preia-o cu intreg activul si pasivul...dar de
- campaniile electorale, nu mai zic
- sunt 430.000 de angajati in sistemul central ( unde salariul nu e la nivelul omului la care ne ducem noi la ghiseu ), deci 430.000 numai la centru, mai mult cu 50.000 decat in administratia publica locala si dublu fata de sistemul de sanatate...
- Romania este pe locul 37 intr-un top al conditiilor oferite mamei si copilului, nu prin indemnizatie /alocatie ( ca astea mai compensau oarecum lipsa unor servicii si incurajau natalitatea) ci prin conditiile din spitale, mortalitate infantila, mortalitate la nastere , etc
- cu taxele si impozitele ce sa mai zic, ca au adancit economia subterana, impozitul ala asa zis forfetar a facut dezastru, am inteles l-au bagat s-a facut curatenie prin firme, ar trebui ridicat daca vrei sa mai aibe omul curaj s amai faca ceva,
Eu tot cred ca pedepsele sunt prea blande, ca nu vor sa ia masuri unde trebuie sau si unde trebuie, imi place rau chestia aia de la americani " de doua lucruri imi e frica de Fisc si de moarte", la noi nu mai are nimeni frica de nimic.

Problema este mult mai complexa, iar lumea nu ar fi sarit asa daca nu erau pe un fond deja existent. Toti inteleg ca trebuiesc luate masuri, eu din ce discut cu oamenii in general sunt resemnati, au resemnarea aia de te apuca mila, si nu e bine.

Mai grav e ca masurile astea nu vor avea efect pe termen lung, vor creste si TVA si cota unica in cateva luni si va fi jale, cresc si CAS o sa ajungem sa ni se opreasca din salariu 45% asigurari sociale si de sanatate , asigurari care nu sunt asigurari ca de cele mai multe ori nu beneficiezi de ele...( ar fi cel mai ridicat nivel din Europa, Bulgaria plateste 30% asigurari sin salariu).

Nu inteleg cu FMI a dat imprumut pentru plata pensiilor si salariilor, mi s e pare absurd, e ca si cand m-as duce la banca si as cere bani sa-mi platesc intretinerea ca le dau banii luna viitoare, pai de unde naiba sa ii dau luna viitoare daca eu nici bani de intretinere nu am luna asta....imi pica din cer?


Ce sa mai zic, inca mai sper ca tara asta sa se trezeasca, inca mai sper...eu protestez incurajandu-mi pe viitor copii sa plece spre alte plaiuri, sa se duca in lume, oriunde vor considera ei ca le va fi mai bine ca fata de tara asta nu au nicio datorie, eu voi ramane chit ca se va stinge lumina (ca asa sunt eu), dar ei au dreptul sa aleaga ce e mai bun!

O zi buna!

Mami, prajitura e legum ?
mamica de printesa Maria si bebica din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

Iarina , care stii si tu cate putin despre America

pai vezi ?

unii stiu mai putin , asa ca tine

altii stiu un pic mai mult , asa ca mine

altii stiu si mai mult

si altii stiu totul

iarina, tu ai mancat prajitura cu mine si ai baut un suc , dar am invatat ce inseamna ca cineva sa zica mda ..., cred ca ai si tu dreptate , dar de fapt sa nu fi de acord cu ideile mele, nu imi plac ascunzisurile, cand mancam prajitura aia impreuna era mai bine sa fi sincera , dar acu a trecut si gata ; SI REPET , parerea mea este ca ai impresia ca stii adevarul suprem ... asa .. in general ..

PA


VA ROG INCHIDETI subiectul pentru ca intr-adevar nu am intalnit pana acuma mame care sa urasca efectiv sau nu gasesc cuvantul, sa aiba ceva cu copiii altor mame si cum traiesc ei si ce li se cuvine ; credeam ca daca esti mama , poti fi mama pentru orice copil , daca adoptati copii cum era ?

va rog inchideti subiectul



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf



Unducthable ti-oi fi schimbat nick-ul intre timp, caci eu cu cineva cu acest nick nu am mancat prajitura si nu-s atat de senila sa nu-mi amintesc!! Si am mai multe cunostinte si prietene cu numele Diana, asa ca....

De unde stii cat de putin stiu eu despre America, ca nu-mi amintesc sa fi descris putinul asta...si cine ti-a spus tie ca stii mai mult? Doar pt.ca ai googalit?
Si da, ai dreptate, subiectul ar trebui sa se inchida. N-as vrea sa ma incaier cu nimeni pe aici, n-are nici o noima, asa ca nu mai scriu nimica.


"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde


m-am semnat de fiecare data jos DIANA , unu la mana, si tot timpul am un link cu album cu poze

dar chiar si asa , tocmai ca nu ma cunosteai , ai mai avut atitudinea asta sa decizi tu inchiderea unor subiecte , deoarece asa ai considerat dumneata , si e chestia asta , daca tu consideri ca trebuie inchis un subiect , nu asta , au fost altele, apai trebe inchis pentru ca asa a DECIS IARINA , fata cu caracterul perfect care nu greseste niciodata

de data asta iote ca sunt

unducthable


PA

inchideti fratilor subiectul

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput