NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 89

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

au plecat imaginandu-si visul american

au luat tzeapa demult , suntem multi care stim asta

acuma , nu stiti si voi ce inseamna INVIDIE , ca ce mi-e aici , ce mi-e acolo

va imaginati ce s-ar face ele fara acest forum ???? si fara forumuri in general ??? sa nu afle de mama si tata decat o data pe an , in rest nimic ; iti dai seama cat le place societatea de acolo vazand ca tot pe acilea pe la romani isi pierd timpul




"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf



Te intreb cat se poate de serios de unde stii ca le roade invidia? Si ce relevanta are postul tau la subiectul discutiei.

Beren - ma bucur ca ai aparut!

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde


dupa atitudinea pe care o au , dupa faptul ca intotdeauna simt nevoia sa fie superioare si cand se intampla asa , asta arata ca exista niste frustrari, pentru ca de cate ori apare un barbat sau o femeie emigrata in America spunand ca e dezamagit , i se inchide gura

si asa mai departe

te intreb si eu

TU de unde stii ca nu le roade invidia ?

si sa stii ca am observat de mult timp vis a vis de mine o atitudine din partea ta de parca tu ai detine adevarul suprem si tii mortis sa ma mai "corectezi" la caracter pe ici pe colo

numai bine,

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Biara

In fine exemplele pot continua, ce vreau sa spun este foarte usori sa judeci atunci cand nu esti in cauza.


Da, mesajul tau e dovada (judecand pensionarii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

unducthable, multe din postarile tale recente sunt off-topic. Discutam despre "Toate indemnizatiile CIC=600 ron". Comparatiile cu situatiile din alte tari nu sunt relevante daca nu adreseaza faptul ca in Romania, e posibil ca in curand "Toate indemnizatiile CIC=600 ron".

Amintesc tuturor contributorilor sa ramana la subiect.

Umanitar DC | www.savethechildren.net/romania/copiii_romania/legislatie/legislatie_acteinternationale.html" target="_blank">Drepturile Copilului | www.salvaticopiii.ro/index.html" target="_blank">Salvati Copiii | R.A. Rescue | Quackwatch | www.math.caltech.edu/code/petition.html" target="_blank">"Mistere" | www.tolkiensociety.org/ts_info/mallorn.html" target="_blank">Mallorn



Beren , partial sunt off topic , dar ele au ca subiect problemele economice cu care se confrunta America pentru ca ea e reperul, asa se doreste , ca ea sa fie reperul .
Niciodata nu se vorbeste realist si de bine si de rau despre adevarata viata de acolo , dar oamenii de pe planeta asta care nu traiesc in America , dar au stat mai mult sau mai putin pe acolo , stiu adevarul . Nu este vina mea ca cele care reprezinta America la acest subiect nu arata niciodata adevarata fata a Americii.
trebuie sa apelez la you tube , acolo sunt americani de rand care arata viata lor asa cum este , si are legatura cu ce bani primesc de la stat si ce bani dau ei la stat , deci ca in Romania

consider ca am pus destule filmulete

ma opresc aici

numai bine,

p.s. iarina , nu trebuia sa ii multumesti lui Beren ca el e cu ochii pe mine si e foarte bine ca e asa si avem un dialog civilizat , eu si Beren

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui Biara

In fine exemplele pot continua, ce vreau sa spun este foarte usori sa judeci atunci cand nu esti in cauza.


Da, mesajul tau e dovada (judecand pensionarii)


Imi pare rau dar sunt in cauza, si am si pensionari in familie , dar m-am saturat sa li se tot planga de mila, si sa fie aruncat noroi in functionarii publici, sunt functionar public si am un salar de 850 de lei (studii superioare)cotizez si am cotizat, dar daca e vb sa beneficiez de ceva raspunsul este nu se poate, nu mai sunt fonduri, si apropo am dat exemplul cu d-na aceea care se plangea ca are o pensie de doar 1400 lei, eu atunci ce mama dracului sa mai zic, ca nu am primit de la stat nici casa, nici loc de munca asigurat la terminarea studiilor, am primit NIMIC,
si off-topic sotul mi-a stat doi ani de zile arestat pe o nava romaneasca, fara ca statului sa ii pese de el sau de altii ca ei, si acum statul ii cere solidaritate?????????
VOI FI SOLIDARA ATUNCI CAND ISI VOR DEMONSTRA SI EI SOLIDARITATEA.
Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

Citat:
citat din mesajul lui beren

unducthable, multe din postarile tale recente sunt off-topic. Discutam despre "Toate indemnizatiile CIC=600 ron". Comparatiile cu situatiile din alte tari nu sunt relevante daca nu adreseaza faptul ca in Romania, e posibil ca in curand "Toate indemnizatiile CIC=600 ron".

Amintesc tuturor contributorilor sa ramana la subiect.

Umanitar DC | www.savethechildren.net/romania/copiii_romania/legislatie/legislatie_acteinternationale.html" target="_blank">Drepturile Copilului | www.salvaticopiii.ro/index.html" target="_blank">Salvati Copiii | R.A. Rescue | Quackwatch | www.math.caltech.edu/code/petition.html" target="_blank">"Mistere" | www.tolkiensociety.org/ts_info/mallorn.html" target="_blank">Mallorn



Beren , partial sunt off topic , dar ele au ca subiect problemele economice cu care se confrunta America pentru ca ea e reperul, asa se doreste , ca ea sa fie reperul .
Niciodata nu se vorbeste realist si de bine si de rau despre adevarata viata de acolo , dar oamenii de pe planeta asta care nu traiesc in America , dar au stat mai mult sau mai putin pe acolo , stiu adevarul . Nu este vina mea ca cele care reprezinta America la acest subiect nu arata niciodata adevarata fata a Americii.
trebuie sa apelez la you tube , acolo sunt americani de rand care arata viata lor asa cum este , si are legatura cu ce bani primesc de la stat si ce bani dau ei la stat , deci ca in Romania

consider ca am pus destule filmulete

ma opresc aici

numai bine,

p.s. iarina , nu trebuia sa ii multumesti lui Beren ca el e cu ochii pe mine si e foarte bine ca e asa si avem un dialog civilizat , eu si Beren

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf



I-am multumit lui beren pt.ca a aparut aici ca sa modereze topicul, nu ma refeream la tine personal. Habar n-am de ce te-oi fi simtind vizata de mine, pt.ca asta e prima data cand ti-am adresat un mesaj direct, nici macar nu-mi amintesc sa ne fi intersectat la multe subiecte, poate doar extrem de rar. Ce stiu si nu stiu eu despre America este irelevant, pt.ca nu cred ca am suficiente informatii. Tocmai de asta nici nu dau sentinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

si eu propun sa se inchida acest topic pentru ca nu duce la nimic constructiv. atacurile continua si depasesc orice inchipuire. nu credeam ca exista atata rautate la niste mame pana la urma. ca asta e numitorul nostru comun. din nefericire capra vecinului a murit de mult si nici vecinul nu se simte prea bine.

fetelor care locuiti in alte tari, am o singura intrebare! mie de ce mi se ia impozit din salariu? de ce platesc asigurari sociale? ca sa tin din banii aia tiganii??? nu, multumesc. unde sunt banii mei? si banii celor care cotizeaza? unde s-au dus? ce-au facut cu ei? de ce nu pot sa fiu platita cu banii mei pana la urma??

ma deranjeaza catalogarile si injuriile care se aduc aici. voi nu stiti sa facet diferentieri. nu stiti sa va expuneti CIVILIZAT un punct de vedere, fara sa jugniti pe cineva. nici una dintre noi nu detine adevarul suprem, chiar daca sunt cateva care ar putea jura ca o fac.

in alta ordine de idei eu voi merge luni la ministerul muncii. luna9 la ce ora a ramas? 11 sau 12?

va doresc o viata frumoasa!





Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_t1971

ALOO... AMERICA , DIASPORA, LUATI AMINTE AICI :

http://www.observatorulph.ro/latest-news/monden/b-u-g-mafia-lanseaza-o-piesa-noua-bag-p-n-lume-si-v-o-fac-cadou-audio

ASTA ESTE REALITATEA .

Ar trebui intr-adevar inchis acest subiect. Nivelul este nu suburban, mai jos de atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

si eu propun sa se inchida acest topic pentru ca nu duce la nimic constructiv. atacurile continua si depasesc orice inchipuire. nu credeam ca exista atata rautate la niste mame pana la urma. ca asta e numitorul nostru comun. din nefericire capra vecinului a murit de mult si nici vecinul nu se simte prea bine.

fetelor care locuiti in alte tari, am o singura intrebare! mie de ce mi se ia impozit din salariu? de ce platesc asigurari sociale? ca sa tin din banii aia tiganii??? nu, multumesc. unde sunt banii mei? si banii celor care cotizeaza? unde s-au dus? ce-au facut cu ei? de ce nu pot sa fiu platita cu banii mei pana la urma??

ma deranjeaza catalogarile si injuriile care se aduc aici. voi nu stiti sa facet diferentieri. nu stiti sa va expuneti CIVILIZAT un punct de vedere, fara sa jugniti pe cineva. nici una dintre noi nu detine adevarul suprem, chiar daca sunt cateva care ar putea jura ca o fac.

in alta ordine de idei eu voi merge luni la ministerul muncii. luna9 la ce ora a ramas? 11 sau 12?

va doresc o viata frumoasa!





Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre


Nu te mai obosi ca ele au un cui in cap si tot pe aia o tin. Si eu cer inchiderea subiectului. A devenit loc de refulare pentru niste personaje care nu au nici in clin nici in mineca cu ceea ce ni se intampla noua.
Vezi ca sunt informatii despre miting pe celalalt topic.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Iarina , care stii si tu cate putin despre America

pai vezi ?

unii stiu mai putin , asa ca tine

altii stiu un pic mai mult , asa ca mine

altii stiu si mai mult

si altii stiu totul

iarina, tu ai mancat prajitura cu mine si ai baut un suc , dar am invatat ce inseamna ca cineva sa zica mda ..., cred ca ai si tu dreptate , dar de fapt sa nu fi de acord cu ideile mele, nu imi plac ascunzisurile, cand mancam prajitura aia impreuna era mai bine sa fi sincera , dar acu a trecut si gata ; SI REPET , parerea mea este ca ai impresia ca stii adevarul suprem ... asa .. in general ..

PA


VA ROG INCHIDETI subiectul pentru ca intr-adevar nu am intalnit pana acuma mame care sa urasca efectiv sau nu gasesc cuvantul, sa aiba ceva cu copiii altor mame si cum traiesc ei si ce li se cuvine ; credeam ca daca esti mama , poti fi mama pentru orice copil , daca adoptati copii cum era ?

poate am gresit sa precizez ca la realitatea a avut emisune Robert Turcescu si a fost sunat de MAME din diaspora si au fost pro guvern; cu ce drept sa decida ele , nu stiu

va rog inchideti subiectul



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2200 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Intr-o tara in care mamicile castigau mai mult pe luna decat salariul minim pe economie(600 RON) pt 1 copil nu vad cat poate sa continue sistemul asta.Chiar si cu 600 RON e mult pt ca se primeste salariul minim pe economie fara sa contribui cu nimic in schimb ca banuiesc ca nu e impozabil.

Oare credeati ca puteti sa primiti la nesfarsit in conditiile in care sunt mai multi copii si pensionari decat muncitori? De unde sa vina banii aia?? cand citesc ce absurditati sa scriu pe aici cu drepturi taiate si alte blah-blah-uri nu pot decat sa ma mir. Tara importa mai mult decat exporta, nu exista cine sa sustina salariile mamicilor ce stau acasa in concediu maternal, pensiile si totusi toata lumea vrea bani. De unde?


Adriana 23+ Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier



Asa e, ai dreptate, acest sistem nu putea fi sustinut la nesfarsit. Insa, in 20 de ani ar fi avut timp sa ia niste masuri eficiente pe termen lung. Daca se adopta aceasta lege, natalitatea va scadea si mai mult, asa ca peste 10 ani poate o sa mai fie cineva sa stinga lumina.

Dar, caracteristic mentalitatii romanesti, se iau doar masuri "de urgenta", nu se gandeste nimeni, ok, si maine ce va fi? Masura asta incurajeaza natalitatea, si asta cred ca ar trebui sa fie o prioritate a oricarui guvern.

Ane & Raul - 17 martie 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1cb90b71924d712907dbca&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> filmulet Raul

Varsta Raul

Mergi la inceput