NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 88

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Dragelor:
1. Nu numai "fetele din diaspora" sunt de parere ca e bine sa mai existe si responsabilitate sociala, ci in numar egal si fete din Romania, pe care le respect.
2. "Lasa-ti-ne; taiati-va venele, folositi satarul ca m-am saturat de voi, te sufoci ca iau eu 1000 pe luna", reprezinta un discurs de mahala. In afara de Andries, care e o femeie desteapta si care a stiut sa vina cu argumente inteligente, restul.....bin ca nu va dati seama.
3. Ariadna33, pentru informarea ta, n-am deloc de ce sa fiu invidioasa pe amarata de mie pe care o iei tu. Eu castig de 10 ori mai mult si preturile sunt la jumate. Dupa cum jigniti diaspora, ati scris numai si numai mesaje de atac la persoana, fara nici o idee substantiala, se vede de ce parte e de fapt invidia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

au plecat imaginandu-si visul american

au luat tzeapa demult , suntem multi care stim asta

acuma , nu stiti si voi ce inseamna INVIDIE , ca ce mi-e aici , ce mi-e acolo

va imaginati ce s-ar face ele fara acest forum ???? si fara forumuri in general ??? sa nu afle de mama si tata decat o data pe an , in rest nimic ; iti dai seama cat le place societatea de acolo vazand ca tot pe acilea pe la romani isi pierd timpul




"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf





***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi


daca dispar , inseamna ca m-au ciuruit

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Cat despre America, hotarati-va, e bine, sau rau. Ca pe la inceputul topicului ziceati ca e bine si acu' cica e rau Si eu sunt de parerere ca e rau, e criza MONDIALA. Cand America stranuta, restul lumii face gripa, pentru ca America conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Pentru ca deja a intrecut orice limita, pentru ca nici un moderator nu spune inca nimic, pentru ca s-a inceput vanatoarea de orice - diaspora in speta - indraznesc sa cer inchiderea topicului. Mai vrea cineva? Sa ne adunam mai multi, poate chiar se va tine cont si va fi blocat ori trimis la ZZ.
O sa-mi spuneti ca nu-i treaba mea, sa nu citesc...ba da, este pe prima pagina si imi zgaraie retina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

mi s-a parut mie ca domnul din video cam stranuta , dar e doar o impresie



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Citat:
citat din mesajul lui unducthable

au plecat imaginandu-si visul american

au luat tzeapa demult , suntem multi care stim asta

acuma , nu stiti si voi ce inseamna INVIDIE , ca ce mi-e aici , ce mi-e acolo

va imaginati ce s-ar face ele fara acest forum ???? si fara forumuri in general ??? sa nu afle de mama si tata decat o data pe an , in rest nimic ; iti dai seama cat le place societatea de acolo vazand ca tot pe acilea pe la romani isi pierd timpul




"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf



Te intreb cat se poate de serios de unde stii ca le roade invidia? Si ce relevanta are postul tau la subiectul discutiei.

Beren - ma bucur ca ai aparut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

unducthable, multe din postarile tale recente sunt off-topic. Discutam despre "Toate indemnizatiile CIC=600 ron". Comparatiile cu situatiile din alte tari nu sunt relevante daca nu adreseaza faptul ca in Romania, e posibil ca in curand "Toate indemnizatiile CIC=600 ron".

Amintesc tuturor contributorilor sa ramana la subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Dragelor:
1. Nu numai "fetele din diaspora" sunt de parere ca e bine sa mai existe si responsabilitate sociala, ci in numar egal si fete din Romania, pe care le respect.
2. "Lasa-ti-ne; taiati-va venele, folositi satarul ca m-am saturat de voi, te sufoci ca iau eu 1000 pe luna", reprezinta un discurs de mahala. In afara de Andries, care e o femeie desteapta si care a stiut sa vina cu argumente inteligente, restul.....bin ca nu va dati seama.
3. Ariadna33, pentru informarea ta, n-am deloc de ce sa fiu invidioasa pe amarata de mie pe care o iei tu. Eu castig de 10 ori mai mult si preturile sunt la jumate. Dupa cum jigniti diaspora, ati scris numai si numai mesaje de atac la persoana, fara nici o idee substantiala, se vede de ce parte e de fapt invidia.

Ar trebui sa se poata purta o discutie intre femei inteligente si responsabile aici, asa cum a facut Andries, dar cand ai de a face cu GLOATA, nu ai cu cine.


Nu stiu cine jigneste pe cine. Dar de data asta ai intrecut masura. Stai la tine in america cu toate castigurile tale si lasa-ne sa murim noi aici, in liniste si pace. Ai primit la argumente cat sa te ineci in ele dar le-ai ignorat pe toate. Tu din start ai impresia ca le stii pe toate, si acolo in america si aici in romania, si esti mai despteapta decat noi toate le un loc.
Deci acest topic este sub inteligenta ta asa ca nu te amesteca cu 'gloata'.
Iti doresc numai bine si din momentul asta voi ignora orice mesaj venit de la tine. Le rog si pe fete sa faca la fel. Nu meriti atentia acordata pentru ca ai deveni prea importanta.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Intr-o tara in care mamicile castigau mai mult pe luna decat salariul minim pe economie(600 RON) pt 1 copil nu vad cat poate sa continue sistemul asta.Chiar si cu 600 RON e mult pt ca se primeste salariul minim pe economie fara sa contribui cu nimic in schimb ca banuiesc ca nu e impozabil.

Oare credeati ca puteti sa primiti la nesfarsit in conditiile in care sunt mai multi copii si pensionari decat muncitori? De unde sa vina banii aia?? cand citesc ce absurditati sa scriu pe aici cu drepturi taiate si alte blah-blah-uri nu pot decat sa ma mir. Tara importa mai mult decat exporta, nu exista cine sa sustina salariile mamicilor ce stau acasa in concediu maternal, pensiile si totusi toata lumea vrea bani. De unde?


Adriana 23+ Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput