NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 80

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

nuuuuuuuu , americanii fac razboaie(vand arme) in tarile altora si ii invata pe aia cum e treaba cu democratia. adica ii pune sa joace cum le canta ei. Pacat ca nu puteti si voi sa faceti cu noi acelasi lucru, ca lectia dupa cum tot va bagati in coasta CICului ro ati invatat-o tare bine.
la americani pe timp de criza s-au nationalizat bancile,au scazut dobanzile de rambursare ca sa poata tot natul sa-si achite creditele; la noi bancile straine au fost cadorisite cu primele doo transe de imprumut FMI ca sa aive ce trimite in tarile lor(sa fie solidare pe timp de criza cu patriile mume), ne-au crescut dobanzile de ramb., au cerut garantii noi la creditele ramase fara acoperire acolo unde a mai scazut pretul la imobile si asa ramas la cote aberante.
Cand toata lumea incepand cu SUA prima exploda de criza la noi viata era portocalie. iar acum platesc cei mai far de aparare.
ON topic: Banatul nu face nimic? ca vad ca fetele din Bucuresti, Brasov s-au organizat.

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Din pacate doar eu ma zbat si parca mai erau 2 fete pe forumul asta...am tot incercat sa mobilizez lucrurile dar ...

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

August 2008 Since the beginning of the mortgage crisis one and a half million Americans ( 1 milion si jumatate de americani) have lost their homes.



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

Mda...ati sarit pe mathilda, fiindca are un punct de vedere diferit de al vostru, celor din USA...
Va permiteti sa o jigniti si pe ea, asa cum ne-ati jignit pe noi, cele care suntem revoltate pt indemnizatie...

Ce dragut din partea voastra ca vreti sa salvati Romania prin sacrificarea noastra, a viitoarelor si actualelor mamici. Dar oare nu mai bine v-ati salva pe voi insiva? Ca, pe bune, prea fericite nu pareti.



11+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala


ce fericire, mai? acu' pe bune, tu te-ai duce acolo in vremurile astea? zi si tu? sa-ti cresti copiii in crese unde mananca hamburgeri si sa doarma pe saltele pe jos?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

PLANUL DE SALVARE :
Reply with Quote

citat din mesajul lui ruxij

Deci fiti antene aci, solutii, dc. vi s-o reduce indemnizatia aia la mai putin de 1500 Euro:

1. Deschideti crese private
2. Restu' va apucati de alte joburi sau afaceri pe cont propriu. Copiii sunt dusi la cresele de la punctul 1.

Solutie la intrebarea "si unde imi las eu copilul":
1.vezi mai sus, organizati-va
2.il lasati acolo unde il veti lasa si la 2 ani. Sau de la 2 ani deja se duce la scoala generala?






americani astia sunt chiar prosti , uite , o au pe RUXIJ, care are planuri de salvare pentru toata lumea si toate tarile , pacat

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Am tot stat si am citit si nu imi vine sa cred. Din cauza noastra e Romania unde este si va fi multa vreme. EU pana acum nu puteam crede ca asta e atitudinea majoritara in Romania. Dar acum imi vine sa plang.
Pana cand romanii nu vor intelege ce inseamna munca, asumarea deciziilor si a riscurilor propriilor decizii, lasat vaicareala si pusul mainilor in sold, situatia nu se va schimba in bine.

De ce s-a furat atat de nestingherit in tara asta? Pentru ca oamenii care vedeau asta, dar aveau aceeasi atitudine de rahat nu au facut nimic pe principiul ca si mie imi iese ceva. EX: un lucrator in primarie stie cu certitudine ca seful x ia spaga, dar nu zice nimic si nu face nimic pentru ca situtia ii e convenabila - si lui ii mai iese ceva. Asa a mers: am inchis mereu ochii atat cat nu eram direct afectati. Cand suntem direct afectati, tipam, protestam dar nu facem nimic concret.
Foarte trist....
Si apropos de intrebarea: de ce au plecat fetele in strainatate? Eu as pleca din cauza locuitorilor si nu a guvernantilor.

Legat de cum te descurci sa iti cresti copilul va scriu mai jos exemplul meu:
Eu, la 600 de km de parinti, sotul mai aproape, dar fara mama si cu tata in campul muncii. Eu 23 de ani, cu 11.5 luni vechime cu carte de munca, am ales sa nu fac invartelile specifice ca sa primesc indemnizatia pentru ca am considerat ca NU MI SE CUVENEA. Asa ca am nascut, si am hotarat sa stau acasa cu copilul, dar am cautat de munca de acasa si am gasit. Faceam consultanta si recrutare. Nu a fost usor, pentru ca aveam de facut si interviuri, dar am gasit solutii punctuale: lasat copilul la sot la serviciu, lasat la vreo prietena, etc. Apoi la 2 ani, am inscris-o (cu insistente, si fara spaga) la gradinita si m-am intors la serviciu. De acolo a inceput jonglatul, pentru ca programul nostru era pa la 6 in cel mai bun caz iar al copilului pana la 5.30, si am ajuns la scoala. Din septembrie am cerut firmei sa imi accepte modificarea programului de lucru (de la 8 la 5 si nu de la 9 la 6), sunt disponibila de acasa sa ofer suport clientilor care au nevoie (diferenta de fus orar) si din nou lucrurile se aseaza.

Romanii trebuie sa invete o data sa caute solutii si nu vinovati, sa gandeasca constructiv si nu fatalist, sa mai lase caprele vecinilor in pace.

People are always blaming their circumstances for what they are. I don't believe in circumstances. The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them. ~G.B. Shaw

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

Mda...ati sarit pe mathilda, fiindca are un punct de vedere diferit de al vostru, celor din USA...
Va permiteti sa o jigniti si pe ea, asa cum ne-ati jignit pe noi, cele care suntem revoltate pt indemnizatie...

Ce dragut din partea voastra ca vreti sa salvati Romania prin sacrificarea noastra, a viitoarelor si actualelor mamici. Dar oare nu mai bine v-ati salva pe voi insiva? Ca, pe bune, prea fericite nu pareti.



11+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala


ce fericire, mai? acu' pe bune, tu te-ai duce acolo in vremurile astea? zi si tu? sa-ti cresti copiii in crese unde mananca hamburgeri si sa doarma pe saltele pe jos?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

nu dorm pe jos sunt feng shui

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ariadna, m-as simti cumplit, jalnic daca al meu copil ar trebui sa doarma pe saltele si sa manance hamburgeri; aia nu e viata pt bietul copil, e calvar. Doamne fereste, nici nu ma pot gandi la asa ceva.


11+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

http://ziarero.realitatea.net/1273701462-Ministerul_de_Interne_vrea_sa_cumpere_si_in_2010_whisky_coniac_si_gin_pentru_politistii_in_concediu
INCREDIBIL
Am avut un paunel frumusel si dragalas
Dumnezeu mi l-a luat sa ii fie ingeras!!
pozulici
Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

AMR 12 zile
ASPIRANTA PANA-N MADUVA OASELOR

Mergi la inceput