NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 79

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui dani3lla

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Statul acasa pe 85% din salariu, timp de 2 ani, nu este un drept, este un beneficiu oferit de stat. Este un beneficiu, pentru ca nici un dintre voi nu a platit statului suma pe care acum o reclamati (2 ani*85%).
Statul are probleme financiare si prin urmare taie beneficiile ...

Da asa e ...taie beneficiile si deschid sala de sport de 2,4 milioane ron in comuna fa-i cu mana ca poate tzatza maria si nea gheorghe au nevoie sa-si tonifieze muschii

Banuiesc ca Statul a deschis aceasta Sala de Sport pe vremea cand avea mai multi bani si iti platea si tie indemnizatia. Acum nu mai are bani - nici de Sala de Sport si nici de indemnizatie.


pai asta e problema, ca de sala au bani acum s-o faca, dar de indemnizatia mea, ba!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

pe bune glumiti? dati un search pe google sa vedeti cam cat de afectata a fost piata americana in urma crizei...cata lume si-a pierdut jobul in 2009 si nu imi amintesc vreo revolta populara.
Sau poate a omis Antena & Realitatea sa transmita



Marina




"the power to tax is the power to destroy"



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Mda...ati sarit pe mathilda, fiindca are un punct de vedere diferit de al vostru, celor din USA...
Va permiteti sa o jigniti si pe ea, asa cum ne-ati jignit pe noi, cele care suntem revoltate pt indemnizatie...

Ce dragut din partea voastra ca vreti sa salvati Romania prin sacrificarea noastra, a viitoarelor si actualelor mamici. Dar oare nu mai bine v-ati salva pe voi insiva? Ca, pe bune, prea fericite nu pareti.



11+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33
auzi, dar nu mi-ai raspuns la intrebare? ce te faci daca diminueaza cu 15% indemnizatia si ramane 2 ani, iti dai seama ca sunt mame de gemeni care cu tot cu alocatie tot vor lua in jur de 1000 euro?
poti dormi noaptea in situatia asta?

Sigur, la fel de bine ca si pana acum. Nu stiu de ce aveti impresia ca o parere contrara cu a voastra vine din invidie ? Incerc sa emit o parere de ansamblu asupra situatiei si oricum as da-o, din pacate, acest ajutor social nu isi mai are rostul in conditiile in care se micsoreaza pensii si alte ajutoare pentru categorii sociale care nu au alte optiuni de a-si completa veniturile diminuate.


eu iti recomand prieteneste sa te concentrezi tare de tot pe jobul tau obtinut atat de greu, banuiesc ca e pe durata determinata, de proba, nu? ca asa e pe vremuri de criza oriunde...
vezi, eu am aplicat o singura data cand am dorit sa-mi schimb jobul si am fost angajata imediat ... si lucram 12 ore pe zi desi norma era de 8 ore ca sa demonstrez ca sunt capabila, de aia ma pot intoarce oricand acolo...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamitzica

Stiti ce inteleg eu din subiectul asta?...guvernul e mizerabil,diaspora e de vina,guvernantii isi fac de cap,dar eu nu vreau sa duc tara sau economia la liman ci imi vad doar interesul propriu,nu caut solutii pentru ca gradinitele sint mizerabile,parintii sau bunicii sint batrini sau muncesc si toate educatoarele sint psihopate.
Ce vreau eu?Eu vreau drepturi dar nu vreau sa dau nimic in schimb pentru ca eu ca cetatean al Romaniei nu am nici o responsabilitate,eu am numai drepturi si le vreau.
Nimeni nu cauta solutii,toata lumea isi smulge parul din cap si vrea sa o puna de o greva.Cine nu e cu noi e contra noastra.



Bai dar mai lasati-ne cu sfaturile voastre! Parca ati candida sau ati primi procent din indemnizatiile noastre taiate!
Cum mama naibii nu am facut nimic pentru tara asta?!?! Am lucrat 15 ani inainte sa am un copil, am avut si 2-3 joburi, nu mi-am luat concedii, nu am avut sarbatori, viata personala, etc si am platit la impozite de mi-a venit rau pentru ca am fost cinstita si mi-am declarat toate veniturile. Unde sunt toti acesti bani, ce au facut cu ei?
Tu stii ca in Romania, toate impozitele si taxele pe salariu depasesc 50%?


Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Si pana la urma mult circ pentru nimic, deci vi se reduce doar cu 15%, ati scapat usor.


hai, nu fii trista acum ca fetele si-au luat notite despre planurile voastre de iesire a Romaniei din criza si le vor aplica data viitoare, nu plange, te rog...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

ascultati aici si priviti



"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Deci fiti antene aci, solutii, dc. vi s-o reduce indemnizatia aia la mai putin de 1500 Euro:

1. Deschideti crese private
2. Restu' va apucati de alte joburi sau afaceri pe cont propriu. Copiii sunt dusi la cresele de la punctul 1.

Solutie la intrebarea "si unde imi las eu copilul":
1.vezi mai sus, organizati-va
2.il lasati acolo unde il veti lasa si la 2 ani. Sau de la 2 ani deja se duce la scoala generala?


Alta care le stie pe toate. Sincer m-am saturat de voi!
Ca sa pot deschide o cresa/gradinita privata in Romania am nevoie de bani/ foarte multi bani, de un spatiu (nimeni nu imi permite sa fac asta la mine casa), de sute de autorizatii pe care le obtii in vreo 10 ani din cauza birocratiei.
Spun asta pentru ca de curand a fost un reportaj pe aceasta tema la televizor si s-a dovedit ca este imposibil sa iti deschizi in mod cinstit asa ceva in Romania.
Iar la cresele de stat sunt liste de asteptare, nici macar cu spaga grasa nu mai reusesti sa faci ceva.
La gradinita ti-l primeste dupa 2 ani, unde iarasi te lovesti de aceleasi liste de asteptare.
Gradinite particulare sunt foarte putine (din considerentul scris mai sus) si costurile sunt enorme comparativ cu salariile din Romania.
Asa ca iti spun si tie: LASA-NE, LASA-NE!!!

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput