NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui psichoMom

cine face copii tre sa stie ce inseamna asta si sa-si permita pemparsii = cine face un copil nu trebuie sa se bazeze 100% pe sustinerea de la stat.



Sigur, unele se pot baza 100% pe veniturile sotului comparativ cu care 600 de ron sunt o suma pentru care nu merita sa tragi la xerox actele necesare la dosar. Subscriu si eu la parerea ca esti o adevarata martira.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

hai sa nu ne mai legam de psicho - na, daca ea a putut sa se lipseasca de acei bani, treaba ei si a familiei ei.

dar a avut dreptul la indemnizatie si ea a decis sa nu-l exercite

eu nu imi pot permite asa ceva, nu imi pot permite nici sa traiesc cu 600 de lei. cand mi-am facut unele calcule m-am bazat pe 85%. daca stiam ca peste n luni nu-i voi avea as fi cautat din timp solutii sa merg la lucru si sa am si cu cine sa las copilul. la cresa nu are loc, avem doar una mica in oras, 50 de locuri, intre timp a crescut euro deci si rata si nu-mi permit bona, parintii nostri inca lucreaza... si va trebui sa iau o decizie la repezeala daca chiar se face 600 de lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

hai sa nu ne mai legam de psicho - na, daca ea a putut sa se lipseasca de acei bani, treaba ei si a familiei ei.



Perfect deacord. Dar sa nu ne fluture pe la nas faptul ca ea si-a permis asta ca pe un act de sacrificiu personal si un exemplu de urmat sau admirat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

mai bine te deranjai si faceai actele pt indemnizatie si o donai unei case de copiidecat sa o lasi statului...dar deh lenea e cucoana mare

de David si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

bai lasati-o in pace. nu a dat in cap la nimeni, doar nu a ridicat niste bani.

problema nu e ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

mai bine te deranjai si faceai actele pt indemnizatie si o donai unei case de copii



Eu cred ca trebuie sa avem mai multa toleranta cu semenii nostrii care nu stiu cum arata 600 de ron si nu banuiesc ca se poate face ceva cu o asemenea suma infima. Eu una chiar ma bucur pentru ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Pana la urma ce se stie concret pana acum? nu e o decizie care se ia usor, e din categoria sinucidere politica (si de voi le pasa nu le pasa dar de ei le pasa sigur).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

pai nimic sigur

fie o vor impozita cu 15%
fie o fac 600 de lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

bai lasati-o in pace. nu a dat in cap la nimeni, doar nu a ridicat niste bani.

problema nu e ea




Pai da, da uite ca Base nu a intrat azi pe forum, si nici pe Boc nu l-a trimis. Da am gasit si noi pe una din aceeasi categorie a amaratilor care isi doneaza salariile, indemnizatiile, alea alea...si ne varsam frustrarile. Da gata, ma duc sa ma culc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Llaura

Pana la urma ce se stie concret pana acum? nu e o decizie care se ia usor, e din categoria sinucidere politica (si de voi le pasa nu le pasa dar de ei le pasa sigur).


pai Basescu e la ultimul mandat asa ca sigur il doare in...de noi.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput