NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 58

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

beren, fii consecvent, te rog si da-i acest mesaj si minunatei conchita.
sau ea nu a atacat cand a zis ca vrem sa stam acasa de lenese?


Sunt consecvent, te asigur. Exista mai multe modalitati de a adresa incalcari de Regulament si nu voi da un raport public despre actiunile mele. O incalcare a regulilor nu justifica pe alta.

Inca astept reactia lui unducthable.

Umanitar DC | www.savethechildren.net/romania/copiii_romania/legislatie/legislatie_acteinternationale.html" target="_blank">Drepturile Copilului | www.salvaticopiii.ro/index.html" target="_blank">Salvati Copiii | R.A. Rescue | Quackwatch | www.math.caltech.edu/code/petition.html" target="_blank">"Mistere" | www.tolkiensociety.org/ts_info/mallorn.html" target="_blank">Mallorn



Domane fereste, departe de mine sa-ti contorizez activitatea! Si vorbesc serios, nu-s ironica.

Doar ca, conchita a jignit urat, urat, ne-a facut in toate felurile, nu stau acum sa caut prin multitudinea de pagini, dar sunt convinsa ca ai citit si tu postarile ei.

Una e sa nu fie de acord cu noi, accept asta, dar alta e sa ne jigneasca asa cum a facut-o. Nu ne este superioara cu absolut nimic.

Dar, tu avertizezi un user pentru mult mai putin decat a facut conchita.

Si da,am pretentia sa fii obiectiv.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Poti ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Si inca astept raspuns, bineinteles daca doresti sa mi-l dai : conchiita nu a atacat?

eu consider ca da si ca este impotriva regulamentului. dar eu nu sunt moderator si nu pot sa iau atitudine.

A....ba da, pot sa iau

Raportez mesajul...dar oare va fi luat in seama?

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Poti ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

stii tu cumva, personaj din poveste cat de greu mi-am castigat eu acest drept de a sta acasa 2 ani? stii tu cate ore pe zi am muncit eu 19 ani? stii cumva cate joburi am avut? stii cate weekenduri si cate sarbatori mi-am petrecut in fata calculatorului, muncind, cate nopti am pierdut?
nu stii nimic...
eu zic asa: stai linistita si creste-ti copiii cu hamburgeri "ca nu moare nimeni din asta", doar vor ajunge niste obezi ca 90% din copiii americani si nu-ti mai face griji de indemnizatia noastra!
eu voi avea grija de ai mei sa nu primeasca asa ceva pana cand vor avea ei posibilitatea de a-si cumpara singuri... din 600 ron le cumpar numai urzici, si hamburgeri nu vor manca si nici pe jos nu vor dormi, te asigur!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

eu consider ca da si ca este impotriva regulamentului. dar eu nu sunt moderator si nu pot sa iau atitudine.

A....ba da, pot sa iau

Raportez mesajul...dar oare va fi luat in seama?



Sigur ca va fi. Te incurajez sa raportezi orice mesaj care contravine Regulamentului.

Un moderator poate sa atentioneze un user pe forum sau prin PM; poate sa editeze sau sa stearga mesaje; poate sa dea avertismente sau sa puna sub moderare. Incalcari repetate pot duce la suspendarea contului.

Aceste optiuni diverse sunt exercitate in functie de determinarile facute de moderatori. Asa ca lipsa aparenta (publica) de reactie nu inseamna de fapt ca iregularitatea este tolerata.

Apreciem respectarea Regulamentului de catre toti userii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui tinacon

draga eseea dar stiu ca poti foarte acida daca nu cumva e rautate , nimeni nu imi da flori pt parerea mea exprimata la fel ca multe mamici de aici. poate vrei sa fii doar tu remarcata pe acest forum si de ce nu poate vrei sa ti se aduca si flori.
credeam ca mai important e sa ne exprimam opinia fata de ce vrea acest guvern sa puna in aplicare nu sa aruncam rautati gratuite una alteia .probabil laura a citit doar o parte din mesaje , poate a apreciat acest mesaj scris de mine doar pt faptul la citit mai spre finalul mesajelor , doar ea poate stii de ce a dorit sa comenteze la postarea facuta de mine . cert e ca ceea ce ai scris tu e nimic referitor la indemnizatie ci doar o rautate gratuita .daca vrei sa fii idolarizata creeaza un nou subiect "idolarizati-ma"


n-am mai citit in urma dar mi-a sarit in ochi mesajul tau, ca vad ca e vorba despre mine.

am impresia ca ai sarit calul de tot! eu cu Laura ma "cunosc" si simpatizez de la alte subiecte, era o gluma intre mine si ea, si chiar era adevarat ceea ce am spus : noi toate am spus aici in esenta ceea ce ai spus si tu. Cred ca merit scuze din partea ta, nu cred ca ma "cunosti "virtual de pe acest forum incat sa-ti creeazi parerea despre mine ca as putea fi autoarea unor subiecte gen "idolatrizati-ma" si "remarcati-ma". Iti doresc sa te faci remarcata pe forum asa cum iti doresti tu, ai inceput f bine.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Beren , imi pare bine ca esti deschis cu mine si mi-ai trimis PM si prieteneste mi-ai explicat . Eu mi-am editat deja mesajul.
arata asa :


Ce mai faci Conchita ? Bine ?
vorbeai de 2 3 4 joburi la care se duc americancele ?? ...uite , am sters si aici cu statul pe forum
cat are o zi ? 24 ore
cat dorm americancele : hai sa zicem 5 ore
romancele sa zicem 8 ore , desi dorm MULT MAI PUTIN

3 JOBURI LA CARE STAI MINIM 4 ORE macar inseamna 12 ore joburile
17 ore in total
mai raman 7 ore la tine in care sa ai grija de copil, facut mancare , spalat si plimbat copilul .....



linisteste-te [/b]

eu zic ca nu am mai jignit , sper sa fie ok

"Eu iubesc pe cei ce ma iubesc si cei ce ma cauta ma gasesc."
http://www.dianabostan.evonet.ro/album%20mare/album%20mare%202007.swf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Am raportat-o pe conchita. Astept sa vad daca voi fi bagata in seama.
as fi raportat-o si pe ruxij pt faza ca numai needucatele stau acasa 2 ani, dar din pacate si-a editat mesajul.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Poti ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

beren, multumesc de explicatii. intr-adevar nu cunosteam toate detaliile.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Poti ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Eu va inteleg pe voi, toata lumea in toata lumea doreste sa obtina cat mai mult cu putin efort ... dar gandind putin la nivel global si nu individual, tarile care dau ajutoare sociale, pur si simplu isi permit asta. Romania nu isi permite ... sa nu veniti acum sa spuneti ca toata lumea fura asa ca trebuie sa mi se dea si mie. Asta nu este o gandire sanatoasa si duce la colaps ... nu este de unde sa se mai dea. Trebuie sa se reduca cheltuielile si sa se mareasca veniturile.
TREBUIE - nu este toana nimanui, muschii lui Basescu, biciul FMI-ului - este o situatie de criza mondiala si TOATA populatia globului este afectata.

S-au dat sute de exemple - aici in America nu ti se da nimic, stau bebei in daycare de la 6 saptamani si costa mai mult decat o chirie. Si sa nu credeti ca astea sunt nsite facilitati de vis - din contra - de la 3 ani copiii in toate gradinitile Americii dorm, pe niste saltele, PE JOS, mananca pizza si hamburgeri ..etc, etc. Si totusi nu moare nimeni, sigur, nu este o fericire, dar cand nu ai de unde sa primesti gratis, te adaptezi. Voi cu protestul asta pareti ca nu vreti sa va adaptati, negati situatia economica mondiala si ii injurati pe aia care o duc mai bine.


Acum sincer, comparandu-va pe voi care stati 2 ani acasa cu copilul cu un pensionar care este 100% dependent de pensia aia - mi se pare mai firesc sa se taie aceasta facilitate de la voi, pentru ca voi aveti optiuni sa va completati aceste venituri. Cu sacrificii, cu nervi, cu stres, cu lacrimi, cu 2 joburi, cu vazut barbatul doar seara ... dar aveti optiuni, sunteti tinere, sanataoase, aveti 2 maini si un cap pe umar. Dar pensionarii ? Ei ce sa faca ? Sunt batrani si bolnavi, nu au putere fizica si psihica sa mai ia viata in piept. Nici macar nu se pot aduna toti sa faca un protest ca voi, sau daca il fac, nici nu mai au mintea intreaga sa-l faca eficient. Ei ar trebui protejati, ca in definitiv sunt parintii vostri, ei ar trebui sustinuti ...


Ai gandit cand ai spus chestia asta? Asta e tot ce poti spune despre mamicile disperate de aici care lupta pentru drepturile copiilor?
Ai idee cati ani de scoala am eu, cat am muncit pana acum si cate sacrificii am facut? Sa-ti spun eu: 20 ani de scoala facuti asa cum trebuie , nu pe bani. Ore si ore de munca de la 8-9 dimineata pana seara la 6-9-10 uneori ( ba acum vreo 3 ani m-a prins si ora 3 a.m pe la birou). Cotizatii de zeci de milioane anual.
Dumneata nu intelegi ca in toti anii acestia atat eu cat si angajatorul am platit impozit CORECT catre asigurarile sociale?
Copilul meu cand va veni pe lume are tot dreptul la indemnizatia corecta! , cea pe care mama sa a muncit-o. Nu 600 RON. Eu nu am platit acelasi impozit si nici nu am muncit cot la cot cu edit: doamnele de la coltul strazii care nu stiu ce-i aia munca. Nu intinde nimeni mana la ceva necuvenit. Nu-i un ajutor nemeritat ca asa e bun statul. E un drept castigat! O cotizatie de care beneficiezi mai tarziu cand ai copil! Nu-i convine statului ca stau 2 ani cu copilul meu si nu mai platesc niste impozite grase? Uite ca eu pun mai mult pret pe copilul meu si jur ca 2 ani nu ma intorc la servici. Sau daca o fac, o sa muncesc la negru. Asta vrea statul: munca la negru!
Pentru copilul meu n-au decat sa se spele pe cap cu functiile lor. Vreau sa stau langa copilul meu , pentru ca el are nevoie de mine.
Si ma repet, pe mine personal nu ma intereseaza ce se intampla in alte tari. Pentru ca nicaieri in lumea asta nu se munceste ca un sclav asa cum se munceste in Romania. Asa ca sa nu-mi spuna mie nimeni de ce imi cer drepturile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

am raportat de dimineata si eu mesajul Conchitei, vad ca nu am primit nici explicatie.

de asemenea, am mai raportat acum mesajul userului Tinacon.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput