NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 54

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui psichoMom

Sincera sa fiu, ma asteptam... suntem una dintre putinele tari din lume care isi permite luxul sa tina 2 ani mamele acasa. Iata ca, din pacate foarte tarziu, si-au dat seama ca nu isi permite....

Stiu ca o sa-mi sariti multe in cap, imi asum huidiuelile, dar sincer, mie 2 ani mi se pare aberant de mult! In majoritatea tarilor lumii se stau 3, maxim 6 luni... pe bani mai multi e adevarat, dar nu 2 ani!


Draga mea, vorbesti povesti. Verisoara sotului meu a nascut in Austria. Primeste 800 euro pe luna timp de 2 ani desi nu a muncit o zi din viata ei in acea tara.


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

emilia, si in Germania e la fel, sotul meu a fost la niste furnizori si una din fetele care lucrau acolo era insarcinata in acelasi timp cu mine, i-a spus ca va sta acasa tot pe procent din salariu!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krissulin spune:

Fetelor haideti sa stabilim concret ceva.Vorbim,vorbim si nu facem nik.Haideti sa contactam cat mai multe posturi tv, vedete oricine care ne poate ajuta cu ceva.Pe 17 mai la ora 11 dar unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

am mai vorbit cu cateva mamici de pe forum si maine la 12 vrem sa mergem in fata guvernului.

ni se mai alatura cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krissulin spune:

Iar in privinta celorlalte tari nu este adevarat .Femeile se intorc la munca mai devreme pt ca este alegerea lor si concurenta la locul de munca este mai acerba.Statul le asigura indemnizatii decente care iti permit sa stai acasa si sa iti cresti copilul.Viitorul unei tari care se vrea respectata nu este tratat in asemenea hal,copii astia nu sunt vinovati cu nimic.Eu personal daca ma intorc la munca (daca mai am unde sa ma intorc)trebuie sa intarc copilul si sa il privez de laptele matern care il ajuta atat de mult.De ce?Ca sa isi faca Basescu sau sleahta lui de protejati inca o vila sau sa mai faca domnul Boc inca o sala de sport in satul natal cu 170 de locuri in valoare de 2,5 milioane de lei NOI?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-7263294-indemnizatia-pentru-cresterea-copilului-scade-15-proiect-ordonanta-urgenta.htm

proiectul ordonantei de urgenta prevede diminuarea procentului cu 15%. e mai bine decat plafonarea sumei!

mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

krissulin, mitingul oficial este pe 17 mai la ora 11 in fata Min.Muncii.
maine ne adunam asa, ad-hoc in fata guvernului pe la ora 12.
dar asteptam si un mesaj de la juristii de pe site sa vedem daca si in ce conditii putem face un protest spontan fara sa primim amenzi.

cred ca maine ar trebui sa venim fara pancarde, doar sa fim prezente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

PROGRAMUL ULTIMA SPAGA

Motiunea de cenzura a cetateanului roman

Articol unic: Se reduce cu 25% saracia prin reducerea 100% a guvernului actual

Programul "Ultima Spaga" este o manifestare a cetatenilor liberi prin care isi exprima dezaprobarea fata de incompetenta, coruptia si cinismul guvernului Boc-Udrea condus de premierul Traian Basescu. Prin aceasta actiune le oferim guvernantilor ultima spaga si ii poftim sa ne paraseasca.

AJUNGE!

Ii invitam pe toti cetatenii liberi ai tarii acesteia ca VINERI 28 MAI 2010 ora 18.00 sa depuna o moneda de 10 bani pe trotuarul din fata cladirii Guvernului Romaniei si a Prefecturilor judetene. Haideti sa le dam ultima spaga si apoi sa ne lase in pace!

NE-AM SATURAT:
- sa suferim noi ca sa prospere ei;
- sa fim intaratati unii impotriva celorlalti, cultivandu-ne ura, intr-o tara cu o religie a iubirii;
- sa inchidem ochii la incompetenta, coruptie si dezgustul guvernului fata de propriul popor;
- sa ne vedem parintii, bunicii si prietenii plangand in fata alimentarelor;
- sa vedem profesori, medici, functionari publici si mame cu bebelusi in brate tanjind in fata galantarelor din supermarket;
- sa fim stropiti de limuzinele scumpe ale unor analfabeti ale caror unice calitati sunt lipsa de cultura si instructie si apropierea de banul public
Rugam pe toti cei care impartasesc aceste credinte ale noastre sa se alature demersului nostru. Rugam mass-media, partidele politice, organizatiile civice si sindicale sa se alature demersului nostru.
E timpul ca acest guvern sa plece impreuna cu primul sau ministru. E deja ceasul al doisprezecelea.
Mamaliga nu mai trebuie sa explodeze inca o data.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Si eu ma alatur voua - initiasem un subiect dar mi-a fost cenzurat si acum scriu aici - ca eu vin cu amandoi copiii la Guvern maine la 12.00. Exista cineva care aduce pampersi murdari si maine? Ca sa stiu sa ii pastrez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

eu nu am copil mic inca. sunt insarcinata si ma voi cara cu burtica mea de 6 luni maine si luni.

Mergi la inceput