Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

(11 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 99
Danuta1979
Danuta1979

1524 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiDanuta1979 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Danuta1979 un Mesaj Privat
O idee ar fi sa se ia legatura cu cat mai multi oameni politici (gen Lavinia Sandru) si publici (vedete de televiziune, oameni-femei de afaceri)care sa trimita petitii la guvern si presedentie si care sa ni se alature la protestul de pe 17 mai.

Si cum vrem sa se amane deciziile la ministerul muncii, daca s-ar face cumva sa se dea stiri pe la televiziuni cum ca mamicile s-au organizat si vor organiza proteste pe 17 mai ....adica sa anuntam si la tv protestul. Ar putea coaliza mai multa lume/mamici care nu intra pe forumuri dar sigur urmaresc stirile si poate ar amana vreo decizie la guvern.
Ce ziceti?

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

Editat de - Danuta1979 on 12/05/2010 13:00:30
Mergi la inceput

nushulica

6808 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite nushulica un Mesaj Privat
fetelor se pare ca nu va fi 6 mil uitati aici: http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-7263294-indemnizatia-pentru-cresterea-copilului-scade-15-proiect-ordonanta-urgenta.htm

de David si 19+
Mergi la inceput
allexxia_m
allexxia_m

1329 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiallexxia_m Adauga semn de carte la raspuns Trimite allexxia_m un Mesaj Privat
eu mai am o ultima speranta .... ca de asta moare ultima:
eu sper ca astia de la putere vor face cum au mai facut si pana acum:
anunta masura cea mai grava ca dupa sa zica ca cedeaza presiunii poporului si adopta ideea pe care o vroiau defapt
adica sper ca salariile si pensiile sa fie reduse de la o anumita marja in sus
iar cu indemnizatia sa reduca doar procentul de 85% si nu sa o readuca la suma fixa de 600

eu zic ca este posibil avand in vedere cum au facut cu taxa de prima inmatriculare

eu tot mai sper ....

15+
Mergi la inceput
allexxia_m
allexxia_m

1329 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiallexxia_m Adauga semn de carte la raspuns Trimite allexxia_m un Mesaj Privat
nushulica exact la ce ma gandeam si eu
ca nu e prima data cand sperie populatia si dupa adopta ideea pe care oricum o vroiau de la inceput
se numeste MANIPULARE ... sa le fie rusine !!!

15+
Mergi la inceput
dani3lla
dani3lla

1138 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui dani3lla  Trimite mesaj yahoo luidani3lla Adauga semn de carte la raspuns Trimite dani3lla un Mesaj Privat
Fetelor haideti sa ne strangem la un loc ca e greu sa urmaresc multe topicuri cu acelasi scop.Desprecopii a deschis un nou topic special discutiilor despre protestuc care ,cu putin noroc, va avea loc in data de 17 mai la ora 11.Topicul este acesta.Eu am cont pe miresici si pot servi ca si persoana de legatura.Cei de la RealitateaTV au fost deja instiintati de fete http://www.realitatea.net/mamele-protesteaza-cu--pampersi-folositi-in-fata-ministerului-muncii_713291.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

Mergi la inceput
Luna9
Luna9

190 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLuna9 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Luna9 un Mesaj Privat
Ioanna81, multumim.
ti-am dat PM.

fetele care au pregatire juridica, ce fel de protest putem face ca sa nu fim sanctionate dpdv legal?
Mergi la inceput

lucialu

4139 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lucialu un Mesaj Privat
Manipulare dar indiferent cat taie, orice taiere pt mamele aflate deja in plata in baza unei decizii este ilegala!
Eu astept sa vad exact care e miscarea "legala" pe care o vor face si numai asa stim exact ce putem face.
Treaba cu protestul, petitia si implicarea tv-lor este excelenta!
Monica mi-a placut acest comment de pe linkul pus de tine, ziare.ro
"in ce tara traim? (alice) 12/05/2010 11:27
un presedinte - al unora ! - care loveste un copil in public dar, pe bani publici, in calitatea sa oficiala, isi apara loaza agramata, vorbeste despre natalitate, despre cel mai de pret scop in viata omului - copilul, -in termenii cheltuielilor cu pampersii pt acestia; toate tarile moderne incurajeaza natalitatea, inclusiv financiar! sa vorbesti despre viitorul tarii al carei presedinte esti - vaaaaaaai!!!!!! - ca despre pampersii cumparati, denota ce? alo, teo, speranta copiilor, politiciana atipica care (!) a intrat in parlament ca avocatul copiilor! tu ai tresarit auzind aceasta enormitate? ai protestat? ai depus un memorandum, un proiect de lege, un protest, o lacrima? sau ai salivat de satisfactie ca te-ai suit in copac? "
chiar asa:unde e minunata Teo Trandafir?

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput
Danuta1979
Danuta1979

1524 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiDanuta1979 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Danuta1979 un Mesaj Privat
Sterge-l. E totusi nr. tau de tel. Parerea mea

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

Editat de - Danuta1979 on 12/05/2010 13:21:16
Mergi la inceput

lucialu

4139 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lucialu un Mesaj Privat
Toata lumea spune ca vor mari taxele si impozitele oricum. Deci e praf in oki treaba cu redusul cheltuielilor prin taierea veniturilor romanilor...si asa era rau, dc taie acum salarii, pensii, indemnizatii iar in toamna maresc oricum taxele si mai inventeaza si altele noi...

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Mergi la inceput
deutza29
deutza29

26 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luideutza29 Adauga semn de carte la raspuns
DE LA O MAMICA CATRE TOATE MAMICILE!EU SI MICUL DAVID VA RUGAM SA SEMNATI PETITIA URMATOARE,POATE SE REZOLVA CEVA!http://www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html
Mergi la inceput
Pag. din 99 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com