NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

O idee ar fi sa se ia legatura cu cat mai multi oameni politici (gen Lavinia Sandru) si publici (vedete de televiziune, oameni-femei de afaceri)care sa trimita petitii la guvern si presedentie si care sa ni se alature la protestul de pe 17 mai.

Si cum vrem sa se amane deciziile la ministerul muncii, daca s-ar face cumva sa se dea stiri pe la televiziuni cum ca mamicile s-au organizat si vor organiza proteste pe 17 mai ....adica sa anuntam si la tv protestul. Ar putea coaliza mai multa lume/mamici care nu intra pe forumuri dar sigur urmaresc stirile si poate ar amana vreo decizie la guvern.
Ce ziceti?

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

fetelor se pare ca nu va fi 6 mil uitati aici: http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-7263294-indemnizatia-pentru-cresterea-copilului-scade-15-proiect-ordonanta-urgenta.htm

de David si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

eu mai am o ultima speranta .... ca de asta moare ultima:
eu sper ca astia de la putere vor face cum au mai facut si pana acum:
anunta masura cea mai grava ca dupa sa zica ca cedeaza presiunii poporului si adopta ideea pe care o vroiau defapt
adica sper ca salariile si pensiile sa fie reduse de la o anumita marja in sus
iar cu indemnizatia sa reduca doar procentul de 85% si nu sa o readuca la suma fixa de 600

eu zic ca este posibil avand in vedere cum au facut cu taxa de prima inmatriculare

eu tot mai sper ....

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

nushulica exact la ce ma gandeam si eu
ca nu e prima data cand sperie populatia si dupa adopta ideea pe care oricum o vroiau de la inceput
se numeste MANIPULARE ... sa le fie rusine !!!

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Fetelor haideti sa ne strangem la un loc ca e greu sa urmaresc multe topicuri cu acelasi scop.Desprecopii a deschis un nou topic special discutiilor despre protestuc care ,cu putin noroc, va avea loc in data de 17 mai la ora 11.Topicul este acesta.Eu am cont pe miresici si pot servi ca si persoana de legatura.Cei de la RealitateaTV au fost deja instiintati de fete http://www.realitatea.net/mamele-protesteaza-cu--pampersi-folositi-in-fata-ministerului-muncii_713291.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Ioanna81, multumim.
ti-am dat PM.

fetele care au pregatire juridica, ce fel de protest putem face ca sa nu fim sanctionate dpdv legal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Manipulare dar indiferent cat taie, orice taiere pt mamele aflate deja in plata in baza unei decizii este ilegala!
Eu astept sa vad exact care e miscarea "legala" pe care o vor face si numai asa stim exact ce putem face.
Treaba cu protestul, petitia si implicarea tv-lor este excelenta!
Monica mi-a placut acest comment de pe linkul pus de tine, ziare.ro
"in ce tara traim? (alice) 12/05/2010 11:27
un presedinte - al unora ! - care loveste un copil in public dar, pe bani publici, in calitatea sa oficiala, isi apara loaza agramata, vorbeste despre natalitate, despre cel mai de pret scop in viata omului - copilul, -in termenii cheltuielilor cu pampersii pt acestia; toate tarile moderne incurajeaza natalitatea, inclusiv financiar! sa vorbesti despre viitorul tarii al carei presedinte esti - vaaaaaaai!!!!!! - ca despre pampersii cumparati, denota ce? alo, teo, speranta copiilor, politiciana atipica care (!) a intrat in parlament ca avocatul copiilor! tu ai tresarit auzind aceasta enormitate? ai protestat? ai depus un memorandum, un proiect de lege, un protest, o lacrima? sau ai salivat de satisfactie ca te-ai suit in copac? "
chiar asa:unde e minunata Teo Trandafir?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Sterge-l. E totusi nr. tau de tel. Parerea mea

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Toata lumea spune ca vor mari taxele si impozitele oricum. Deci e praf in oki treaba cu redusul cheltuielilor prin taierea veniturilor romanilor...si asa era rau, dc taie acum salarii, pensii, indemnizatii iar in toamna maresc oricum taxele si mai inventeaza si altele noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deutza29 spune:

DE LA O MAMICA CATRE TOATE MAMICILE!EU SI MICUL DAVID VA RUGAM SA SEMNATI PETITIA URMATOARE,POATE SE REZOLVA CEVA!http://www.petitieonline.ro/petitie-p43516046.html

Mergi la inceput