NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Of, Doamne, chiar acum am vb cu vecina mea care e graviduta si-mi spunea disperata ca sunt pe pragul de a-si pierde casa. Ea a lucrat la o firma de medicamente/prod farmaceutice si avea salariu bunicel, aprox 2500 ron, si-au luat casa si si-au facut calculele ca isi vor putea plati ratele cu 85% cat va fi in CIC. Dar cu cei 600 ron sub nici o forma, erau la limita si cu cei 85%. Singura varianta este sa revina la munca dupa o luna de la nastere, dar cum sa lase copilul acasa, cu cine?

Imi pare rau pt tot ce se intampla, chiar daca nu ma afecteaza direct, dar sunt alaturi de voi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

alinuk, ti-am trimis PM.
Intradevar, ne trebuie ajutor din partea asociatiilor MAMA si TATA si a tuturor organizatiilor care ne pot ajuta sa ne salvam copii.

Ma alatr intru totul si la protest si la actiune in instanta.

MAMICI, nu putem sta cu mainile in san. Haideti sa facem ceva IMPREUNA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Mamici, Alinuk are dreptate.

Trebuie sa ne adunam toti parintii si sa facem ceva. Eu i-am trimis PM, faceti si voi la fel.

Eu una sunt de acord sa punem cu toatele mana de la mana si sa platim un avocat care sa ne apere interesele copiilor nostri. Merg si la protest, doar ca INSIST ca acest protest trebuie organizat cat mai curand posibil, in niciun caz nu trebuie sa asteptam pana la 1 iunie cand deja lucrurile vor fi deja batute in cuie.

Cine se mai alatura sa o sustina pe Alinuk si sa mergem cu toatele la un avocat.
Alinuk impreuna cu organizatia MAMA si TATA au puterea si parghiile necesare pentru a ne ajuta. Eu zic sa nu respingem/ ignoram aceasta mana de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui madau

Of, Doamne, chiar acum am vb cu vecina mea care e graviduta si-mi spunea disperata ca sunt pe pragul de a-si pierde casa. Ea a lucrat la o firma de medicamente/prod farmaceutice si avea salariu bunicel, aprox 2500 ron, si-au luat casa si si-au facut calculele ca isi vor putea plati ratele cu 85% cat va fi in CIC. Dar cu cei 600 ron sub nici o forma, erau la limita si cu cei 85%. Singura varianta este sa revina la munca dupa o luna de la nastere, dar cum sa lase copilul acasa, cu cine?

Imi pare rau pt tot ce se intampla, chiar daca nu ma afecteaza direct, dar sunt alaturi de voi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX





VECINA TA..SUNT EU?????
ca singura diferenta e ca eu am nascut deja..in rest totul identic!!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fournicutza spune:

Salutare tuturor!si eu sunt de acord cu avocatul si cu mitingul azi maine pana nu se aplica deja masura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

scriu si aici, am vb cu avocatul si mi-a spus ca in acest moment, legea nu este schimbata..ce putem face? asteptam sa vedem cum va fi formulata noua lege si atunci imi va spune ce e de facut!!


Apoi, va rog sa ma ierrtati eram la TV si am auzit ca, conform informatiilor primite de la 1 iunie vom avea indemnizatie fixa 600 ron..asta pe realitatea...
Acum vad ca iar au spsu ca nu e inca sigur....
..au si astia un mod de a formula propozitia ca te baga in mormant

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

intrati si aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152136

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

[green]scriu si aici, am vb cu avocatul si mi-a spus ca in acest moment, legea nu este schimbata..ce putem face? asteptam sa vedem cum va fi formulata noua lege si atunci imi va spune ce e de facut!!


Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE


Exact asta am spus si eu mai sus, pana nu e ceva clar, o lege data in sensul acesta avocatul e inutil.

Camy nu esti tu vecina , dar din pacate sunt multe mamici/viitoare mamici in aceasta situatie

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

Ne putem adresa televiziunilor pana atunci?
Are cineva cunostinte pe la PROTV, Antena 1,2,3, PRIMA, REALITATEA???

Haideti sa ne adresam si televiziunilor, sa ne adunam mai multe si sa vorbim despre asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

fetele care s eocupa de miting sunt acum la primarie sa ia autorizatie pentru a fi totul legal. o sa fie anuntata si media. haideti sa fim unite si sa nu vina din 10 locuri aceasi initiativa.

----------------------------------------------
my somebody....

30+ cu

Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!

Veniti la protest, sa mentinem indemnizatia! Inscriere ferma de participare in lista:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AreSvjbNas88dFprOWZVazVxM25mX2ZQQm1tUXBKa2c&hl=en

Mergi la inceput