NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui paulina85

Dar ce va mai certati
Eu am auzit la tv ca si CIC-ul se va taia in functie de salariu, adica la salarii mai mici de 2000 lei parca, nu se taie.
Mai bine faceti ceva daca sunteti asa multe. Eu chiar am crezut ca fiecare din voi va trimite un pampers colet la Cotroceni si le-am povestit colegilor de birou si toti au zis ca e cea mai tare faza.
Uniti-va daca sunteti asa multe.

ai dreptate, eu sper sa punem de o faza de genul... dar nu prea sunt de acord sa trimti pampersi curati, si nici din astia de unica folosinta uzati, asa cum am propus, as trimite de finet murdari: ca simbol si la intoarcerea in epoca de aur. Dar daca in semn de solidaritate ar veni si de peste granita niste colete cu pampersi ar fi si mai tare

Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)
Album poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

problema taierii indemnizatiilor si salariilor nu se rezolva prin strigate de neumltumire si impunsaturi pe aici.
si e absolut jenant sa spuneti voi diaspora taceti din gura

cred ca ar trebui sa tacem, sa nu mai spunem nimik unor oameni suparati pe guvernantii romani care au ales sa-si verse naduful tocmai pe concetatenii lor, dar traitori pe alte meleaguri.
canalizati-va furia in mod constructiv. e normal sa fii furios si suparat, dar sa stii ce sa faci si cum sa iesi din situatia actuala.



Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Alina,zau ca nu se merita !Uita-te la portocala de sub numele meu !Chiar nu se merita pentru ca oricum tot ceea ce vor UNELE vor intelege!
Apropo de portocala:eu mi-am primit avertismentul si mi-l asum(chiar sunt mandra de el avand in vedere motivul pentru care l-am primit ) dar nesimtita care a jignit-o pe psicho-mom si cea care i-a tinut isonul cu jigniri de genul "hoatza","mincinoasa","strainii"?
----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

vorbiti despre ilegalitati deja. contra carei legi???


Draga, pt. cele ce au nascut intre ian 2009 si prezent se aplica legea ce le acorda CIC pe 2 ani in cuantum de 85% din venituri. Punct. Ce-mi pasa mie ca la vremea ei a fost o lege electorala? Au strans voturi? S-au vazut la putere? Acum n-au decat sa schimbe legea, dar nu si sa o aplice retroactiv. Priceput?

Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)
Album poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

pacat, ana, ca din cauza pamperisilor nu ai inteles esenta.
te-ai pierdut printre scutece, incercand din care ar fi mai bun sa trimiteti, dar ideea e aruncata deja, ca pute.
trist, dar adevarat.
de aceea se intampla ceea ce se intampla acolo, la voi.
eu sunt straina deja.
recunosc ca ati avut dreptate. sunt straina de modul acesta de gandire si atitudine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_t1971 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paulina85
[b]Eu chiar am crezut ca fiecare din voi va trimite un pampers colet la Cotroceni si le-am povestit colegilor de birou si toti au zis ca e cea mai tare faza.Uniti-va daca sunteti asa multe.


FOARTE BINE Paulina85 [/b]! Respectul meu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

pacat, ana, ca din cauza pamperisilor nu ai inteles esenta.
te-ai pierdut printre scutece, incercand din care ar fi mai bun sa trimiteti, dar ideea e aruncata deja, ca pute.
trist, dar adevarat.
de aceea se intampla ceea ce se intampla acolo, la voi.
eu sunt straina deja.
recunosc ca ati avut dreptate. sunt straina de modul acesta de gandire si atitudine.


alina

Ai dreptate, esti straina... probabil mai civilizata si mai decenta traind si intr-un stat si in niste conditii zilnice decente. Pe noi mizeria din tara ne face sa reactionam si sa raspundem cu mizerie. Dar sa fim sincere: asta si merita guvernul asta de jegosi.

Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)
Album poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Alina,zau ca nu se merita !Uita-te la portocala de sub numele meu !Chiar nu se merita pentru ca oricum tot ceea ce vor UNELE vor intelege!
Apropo de portocala:eu mi-am primit avertismentul si mi-l asum(chiar sunt mandra de el avand in vedere motivul pentru care l-am primit ) dar nesimtita care a jignit pe psicho-mom si lucialu?Ele cand isi primesc avertisment pentru atac la persoana?

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !



nooo, tulai doamne!

chiar asa, unde sunt moderatorii??



Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

draga, dar tu ai vazut legea aia care despre care spui ca e ilegala?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

draga, dar tu ai vazut legea aia care despre care spui ca e ilegala?


alina

Nu am spus nimic despre o lege ilegala , am spus doar ca ar fi ilegal sa taie din indemnizatiile in plata.

Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)
Album poze

Mergi la inceput