NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

nu fac nici o comparatie intre romania si usa. va aduc la cunostinta , ca la al doilea copil nascut in usa, am plecat la munca cand fetita mea avea 3 luni. si nu m-a bantuit nici un cosmar ca sunt abuzata de stat sau ca ea e abuzata ca plec din casa si o las cu tata sau cu fratele. ( noi avem posibilitatea asta, daca nu era asta gaseam alta )
asta era ideea, nu era o comparatie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

nu iti fie rusine si nu regreta. intotdeauna exista cel putin 2 solutii.
totul este sa si vrei, nu doar sa ceri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

...Si cum erau ele stabilite peste mari si tari, isi amintira deodata ca ooops, au crescut si ele candva copii si se gandira sa ne tina noua, celor din Romania, niste lectii de moralitate...

Poate va retinem de la treburi mai importante decat scrieti rautati gratuite la acest topic cu care nu aveti nici in clin, nici in maneca...


10+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

pe voi cum v-au crescut mamele voastre, fara acest drept si fara aceasta normalitate?

alina


Eu am crescut cu bunica, cu scutece de finet, cu ratia la unt, cu lapte praf Rarau luat pe spaga, cu coada la carne de 5 zile ... o trebui oare sa ma intorc la toate astea??

De ce in loc sa progresam o luam inapoi. Comparatiile cu vremurile glorioase sunt absurde, indiferent din ce punct de vedere.



MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Marina, eu eram aia care a trebuit sa ma scoata o prietena din starea de soc, fiindca pentru mine vestea asta a fost un soc efectiv, nu ca as fi facut copilul pentru bani, dar sa realizezi ca veniturile familiei scad din toamna la 1/3 nu e ceva care sa te faca sa gasesti solutia imediat, si sa vezi numai lucrurile frumoase din viata, eu nu merg pe principiul ca " la barza chioara ii face Dumnezeu cuib". Am avut noroc ca am avut pe cine suna dupa o noapte nedormita, cautand solutii, incercand sa ma incurajez, a avut cine sa ma traga de maneca...fiindca in situatii din astea ma cuprinde disperarea ( ca pe orice mama cred), cred ca de aia sunt si mesajele de la acest subiect atata de aiurea, fiindca mamele de aici au scris la disperare...

Mami, prajitura e legum ?
mamica de printesa Maria si bebica din burtica


Cum...din toamna??? din iunie!! sau am inteles eu gresit?? indemniz scad de acum, din iunie, nu?

Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

danitin , eu ma refer la modul cum se gandeste in romania si la faptul ca vedem numai drepturi.
tu ai avut bunici, eu una nu am avut ca au plecat in locuri mai bune imediat ce m-am nascut . ( a nu se intelege ca au emigrat)
poate de aceea gandesc diferit acum?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui IRA_LIZA

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Marina, eu eram aia care a trebuit sa ma scoata o prietena din starea de soc, fiindca pentru mine vestea asta a fost un soc efectiv, nu ca as fi facut copilul pentru bani, dar sa realizezi ca veniturile familiei scad din toamna la 1/3 nu e ceva care sa te faca sa gasesti solutia imediat, si sa vezi numai lucrurile frumoase din viata, eu nu merg pe principiul ca " la barza chioara ii face Dumnezeu cuib". Am avut noroc ca am avut pe cine suna dupa o noapte nedormita, cautand solutii, incercand sa ma incurajez, a avut cine sa ma traga de maneca...fiindca in situatii din astea ma cuprinde disperarea ( ca pe orice mama cred), cred ca de aia sunt si mesajele de la acest subiect atata de aiurea, fiindca mamele de aici au scris la disperare...

Mami, prajitura e legum ?
mamica de printesa Maria si bebica din burtica


Cum...din toamna??? din iunie!! sau am inteles eu gresit?? indemniz scad de acum, din iunie, nu?

Ira, mamica Elizei


Da din iunie ii scade salariul sotului, eu voi naste in toamna, si atunci va fi jalea mare cand salariul meu va fi inlocuit cu CIC.

Mami, prajitura e legum ?
mamica de printesa Maria si bebica din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

scuze, ma retrag acum la oalelel mele revin dupa ce termin de gatit.
ce spun eu par rautati pentru tine pentru ca nu esti de acord cu ele.
eu spun doar ceea ce gandesc, si nu sunt asa rea cum am vazut pe aici.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

balanta, nu mi-am adus aminte acum, oops, ca am crescut si eu un copil ,ca sa zic ca tine, doar vreau sa vad cum puteti accepta si o alta opinie reala si adevarata.
sa stii ca nu am 100 de anioops

( morala se pare ca nu ai inteles-o, dar ma gandesc ca esti inca tanara si mai ai timp)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Nushulica, Eseea, Selene si celelalte care traiesc aceeasi suparare, disperare(nu am retinut toate numele), nu va mai suparati pentru vorbele rele si jignirile spuse de persoane pline venin.

Nu vor sa vada si punct. Rautate. cred ca in sinea lor se bucura de disperarea noastra.





Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Poti ajuta si tu!

Mergi la inceput