NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Femeile cu adevarat educate nu stau acasa 2 ani indiferent de cat le da statul, ca isi afecteaza cariera rau de tot. Tot cele mai needucate stau 2 ani acasa. Asa ca cc "calitatea copiilor" va fi fix aceeasi.



Sa inteleg ca cele educate fug la munca si cele "needucate", ca sa folosim un limbaj decent, stau acasa. Rusinos si generalizant. Sunt si femei educate care pun copilul inaintea carierei fara deveni proaste insa...



MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Ruxij,hai ca si tu o iei prin balarii.Adica femeile care au ales sa-si creasca copiii sunt proaste,aka needucate!
Ce aveti bai azi?Ati mincat ceva stricat de va jigniti in halul asta una pe alta???

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

sunt socata de anuntul asta ...
oare de ce guvernantii nostri nu se gandesc sa combata evaziunea si furaciunile ... pun pariu ca s-ar dubla bugetul
E clar ca toti avem in jur smecheri din-astia care iau de la stat sau care nu platesc impozite ... nu gaseste guvernul o metoda sa controleze situatia.

Ma bucuram si eu ca stau doi ani acasa cu 85%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vdrag spune:

Draga ruxij mama mea a fost crescuta de mama sa, aceasta stand acasa si neavand o cariera, dar calitatea educatiei a fost mult mai buna decat a unei alte mame in fata careia a contat mai mult cariera decat dragostea si confortul unui copil crescut de o mama care este langa acesta ori de cate ori are nevoie. Deci te rog, nu jigni acele mame care doresc sa stea acasa cei doi ani pentru cresterea copilului in detrimentul carierei!

mamica fericita a printesei Alissa(22.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

[quote]citat din mesajul lui alex_andra

Aceasta masura va descuraja ca populatia cu anumite venituri, studii superioare, etc (generalizez, stiu ca sunt oameni cu facultate si cu salarii f mici) sa mai faca copii. Se va ajunge la ce a fost acum cativa ani. Putini copii. Si aia care vor fi .....nu comentez calitatea.

Am raspuns acestui mesaj. Vad ca nu v-a deranjat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daiana_raluk spune:

Eu am stat,cate 2 ani,cu cate 2 copii....Despre mine ce poti sa spui,cum ma caracterizezi ,ruxij??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij3

Nu admirativ, de admirat. Stii ce e aia admirativ?
[/quote]

Esti complet irelevanta, offtopic si asta e atac la persoana.

Ideea era sa cautam solutii pt a fi mai bine celor care nu-si pot permite nici sa se intoarca la servici, nici sa stea acasa pe 600 de lei.



Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Poti ajuta si tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Doamne te minunezi de cat de rai pot fi unii ...
si mai sunt si mame cica ....
RUSINE!!!!
sa nu uitam totusi ca legea care permitea luarea a 85% din salariu a fost adoptata in ian 2009
adica in 2008 se dedeau decat 600 ron pentru cresterea copilului cand rata nasterilor era de doar 10%
cum credeti ca va fi de acum incolo cand oricum acei 600 ron nu mai au aceeasi valoare ca in 2008 ?

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anioana spune:

Mai bine ne organizam pt protest (am inteles ca pe 17 mai) decat sa ne afundam in discutii sterile !
reclama la alt site

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

[quote]citat din mesajul lui alex_andra

Aceasta masura va descuraja ca populatia cu anumite venituri, studii superioare, etc (generalizez, stiu ca sunt oameni cu facultate si cu salarii f mici) sa mai faca copii. Se va ajunge la ce a fost acum cativa ani. Putini copii. Si aia care vor fi .....nu comentez calitatea.

Am raspuns acestui mesaj. Vad ca nu v-a deranjat.


Pe mine una m-a deranjat da` m-am abtinut,da` la tine nu ma abtin ca de la tine am pretentii.
Daca doar ai raspuns mesajului si nu aia este parerea ta,atunci scuze.
Dar tot nu pot sa nu ma intreb ce se intimpla,parca pe linga bani v-au luat astia si mintile(unora care jignesc in stinga si`n dreapta)

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput