NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Incredibil!
Ce ti-a facut mai fata asta ca sa-ti permiti sa-i vorbesti asa???
Sa-ti fie rusine!

Moderatori,eu zic ca a depasit limita prin violenta ,atac la persoana si limbaj de mahala.(doar pt. ca pucku si-a spus punctul de vedere intr-un mod absolut civilizat)Cred ca-i trebuie un dush rece acestui user.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

dar voi care ne acuzati ca distrugem statul cu pretentiile noastre, stiti cum e sa se construiasca patinoare de 10 milioane de euro??? BUCATA

din banii aia platesti indemnizatiile cativa ani

da sa se cumpere avioane second hand? tot cu 10 milioane bucata. in conditiile in care nici un nebun nu vrea sa cucereasca romania

daca nu s-ar risipi miliarde de euro pe tampenii poate am intelege ca pt noi nu sunt bani

dar atata timp cat statul isi bate efectiv joc de banii dati de noi prin impozite, macar atat avem dreptul sa cerem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Urat!
Daca le-ati fi citit, ati fi observat ca toate mesajele din afara au fost mesaje de suport.
Ca sa nu mai zic ca Pucku a scris foarte frumos, solidar si politicos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chrystynro spune:

Cine are curajul sa dea statul in judecata daca micsoreaza indemnizatiile pt cresterea copilului? Eu zic, ca ar trebui sa facem ceva daca ne vor micsora indemnizatiile. Sa nu uitam ca statul nu ne da de pomana acesti bani, ci sunt rezultatul contributiilor noastre la asigurarile sociale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Fetelor, de unde atata violenta in limbaj . Sunteti mame, ar trebui sa fiti un exemplu.
De acord, se fura bani, dar asta nu e o scuza ca sa fure si altii (aka cei ce lucreaza la negru, cei ce fac evaziune etc). Nimeni nu a zis ca viata e dreapta, dar mai intai trebuie sa vedem ce facem noi pentru societate si apoi ce fac ceilalti pentru noi. Vorbesc la modul general, bineinteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra

Aceasta masura va descuraja ca populatia cu anumite venituri, studii superioare, etc (generalizez, stiu ca sunt oameni cu facultate si cu salarii f mici) sa mai faca copii. Se va ajunge la ce a fost acum cativa ani. Putini copii. Si aia care vor fi .....nu comentez calitatea. Copii intr-adevar facuti pentru bani.

Nu am nimic cu pshicomam, nu o cunosc, chiar nu vreau sa zic nimic rau de ea.
Dar, masura pe care a luat-o ea, de a nu ridica banii, nui mi se pare deloc admirativa. Banii aia nu au ajuns in contul vreunui copil cu nevoi.

Admirativ era intr-adevar daca ii lua si ii dadea cuiva. Atunci da, jos palaria.

Oricum, eu nu o acuz, ca, din comoditate nu si-a luat banii. E treaba ei.

Cei care locuiesc in alte tari, hmm....poate ca, intr-adevar, comentariile voastre nu-si au rostul aici. Cel putin, tonul dojenitor, ca sa nu zic ironic al unora, este total nepotrivit.
Varsati-va si voi frustrarile in alta parte. Aici ni le varsam noi, cele vizate.

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Poti ajuta si tu!

Nu admirativ, de admirat. Stii ce e aia admirativ? Si adica cum va fi calitatea copiilor? Femeile care au cariere in majoritate nu stau acasa 2 ani indiferent de cat le da statul, ca isi afecteaza cariera rau de tot. Asa ca cc "calitatea copiilor" va fi fix aceeasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maracine spune:

daca se reduce la 600 e mai mult de 15%. unde e egalitatea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

vai....mie nu-mi vine sa cred ce ati ajuns sa va spuneti, mama catre mama. situatia asta aparuta in ro ar trebui sa va solidarizeze.....



Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vdrag spune:

Se cheltuiesc o gramada de bani pe tot felul de tampenii inventate de guvernanti si parlamentari, iar domnul presedinte Basescu nu a reusit decat sa de-a ca exemplu ajutoarele sociale pentru pampersi! Rusine sa ai fie si sa le fie! Se doreste chiar ca aceasta tara sa de-a inapoi si sa ramana una din tarile in care nu ai poti oferi copilului lucrurile esentiale de care are nevoie?

mamica fericita a printesei Alissa(22.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Femeile cu adevarat educate nu stau acasa 2 ani indiferent de cat le da statul, ca isi afecteaza cariera rau de tot. Tot cele mai needucate stau 2 ani acasa.


Ruxij, EU am stat 2 ani acasa in CIC.
Si-or mai fi vreo doua-trei mamici care au facut asta.
Poti detalia te rog ce spune acest fapt despre mine?




Mergi la inceput