NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

anadomnica - mie mi-au intrat ieri banii, deci ai incredere ca (inca) vin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

e absolut uluitor cum furtul la orice nivel este justificabil prin faptul ca avem salariul mic.


Marina

pai... corect. daca patronul nu te plateste, legea supravietuirii iti impune sa furi ca sa traiesti. tu ce ai face?? ai lasa copiii tai nemancati? sau ... "te-ai invarti" de o solutie?????????????

Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)
Album poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

la antena3 au spus ca cel mai probabil se revine la 600 ron......si da am fost mare dobitoaca ca am avut 3 ctr de munca, ca am muncit si sambata si duminica si am platit taxe si impozite la stat...ca atunci cand fac un copil sa primesc 6oo ron...dc munceam ilegal si puneam deoparte banii pe care i-am dat la stat acum aveam cu ce sa cresc copilul si nu imi innumara Base pampersii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

eu zic sa ne mutam in conferinte pe mess fetelor ca de aia s-a inventat..si doamnele moderatoare nu vor mai putea sa ne faca nimic...



Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

adiktalea pune-ti-va pe semnat, for what it's worth:

http://www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/indemnizatia_pentru_cresterea_copilului_sa_ramana_85_din_salariu-p43516046.html?msg_ok=2



Mami de (28.10.2008) si bb2 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

atunci voi alea care ati plecat din tara ati plecat multumite de ce era aici nu?De ce nu ati stat aici..sa vedeti cum e?Asa ca lupu moralist...bleah....s

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009


bey,n-am plecat de bine si nici printre straini nu merg cainii cu colaci in coada.Si noi muncim,si noi avem griji ...sau credeti ca noua ne da cineva "moca" ca suntem fremocsi si n-au mai vazut altii ca noi? Majoritatea au plecat pt. ca au fost si acolo si au vazut cum e!La asta te-ai gindit?
De ce crezi ca suntem lupi moralisti?
Pt. ca dupa atit "vazut cum e" si "nu ne intereseaza cum e la altii,ce fac,cum fac altii..."unii s-au saturat si si-au luat lumea in cap?
Acum vad ca situatia vi se pare foarte rea,dramatica,se simte disperarea si supararea si eu personal va inteleg(din compasiune pt. voi ca mame si femei,dar si pt. mama si sora mea ramase in tara!)dar inainte nu va laudati ca e bine in ro?Nu erau tot aceasi forumisti care se ofuscau cind cineva zicea ceva de rau de ro?(ca nu vreau sa deviez,deja m-a avertizat d_melli si doamne fereste de cine stie ce avea de zis mai mult)

Nimeni nu se bucura si nu va face morala si nu vad cu ce drept le interziceti altora sa-si dea cu parerea.


Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

probabil meritam tot ceea ce se intampla, lol sa ne invartim de o solutie pare sa fie sportul national!
Ce sa zic felicitari!



Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

Citat:
citat din mesajul lui Marina

e absolut uluitor cum furtul la orice nivel este justificabil prin faptul ca avem salariul mic.




pai... corect. daca patronul nu te plateste, legea supravietuirii iti impune sa furi ca sa traiesti. tu ce ai face?? ai lasa copiii tai nemancati? sau ... "te-ai invarti" de o solutie?????????????

Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)
Album poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

ok

sa discutam ceva mai constructiv

deci in iunie inca va intra cat e acum?

ce faceti cu copiii daca mergeti la lucru, nu aveti bunici disponibili, nici bani de cresa particulara/bona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Hannen eu nu am spu ever ca la noi e bine.
Marina sa puna mana sa aplice legile existente deja, sa nu ne mai lase la mana unora si altora si sa inventeze economisiri din saracia noastra.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

da, dc nu inregistreaza modificarile cu data incheierii ultimului razb mondial

Mergi la inceput