NEWS ALERT: Toate indemnizatiile CIC=600 ron

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ramonik deci sa inteleg ca ai demonstrat ce ai vrut.Bun venit pe ulita atunci.
Buna ideea cu pampersul, si asa a zis ca sunt prea multi.Sa ii trimitem luicate unul pentru colectie.Cand o face copil domnisoara "succesuri" sa aiba stoc ca din 6 mil....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadna33

Ramonika, nu stiu ce am putea face... astia au lovit in cei mai defavorizati, in batrani si in copii...

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

om fi defavorizati, insa morti nu suntem (inca - si ma refer la pensionari indeosebi). atata timp cat suntem multi, am putea face ceva. insa resemnarea e specifica romanului, asa ca daca lasam de la noi sa faca cum vor ei, ne meritam soarta.

Ari - ma refer in general, nu la tine indeosebi, da?




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

sau mai bine cumparam noi pampers la ai nostri, si-i trimitem prin posta bonul de casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

la faza cu pamepersii voiajori cu dedicatie in stare curat murdara m-am gandit de aseara dimpreuna cu nasica. Recunosc, de cand ne tot diversificam facem kk intr-o veselie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Asta chiar ca ar fi buna ca actiune.Va dati seama ce s-ar intampla dc s-ar umple Cotroceniul cu pampersi? Imi place rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

tipic romanesc...
in loc sa ne unim si sa facem ceva concret, ne bucuram ca moare si capra vecinului si ne "sfadim" ca pe ulita



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz


De acord cu tine.
Asta gandeam si eu citind postarile de pe acest topic.
Si cand te gandesti ca suntem toate mamici si stim cat de greu este sa cresti un copil, sa ii oferi cele necesare....

Despre masurile guvernului nici nu mai comentez. Este de prisos. La bine oricum nu se va ajunge in felul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

sa fim seriosi, crezi ca vor da inapoi in fata catorva mame cu pruncii in brate si a unor pensionari care poate ca nici nu se pot misca din casa de boala? parca si la razboi erau opriti la vatra batranii si femeile cu copii... astia ne trimiteau in linia intai!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Si de ce nu ar da? Mie mi-ar place sa vad parcarile de la prefecturi pline de carucioare si lasat in urma lor cate sute de pampersi.Categoric ar avea ecou .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Sdcristian... parca ai fi zmeul din poveste:in sabii, insulite sau la tranta(cu pampersi) ca-i mai dreapta???
Momentan e ilegal, dupa cum spuneam si nu doar eu o spuneam. Deci se poate in instanta...si crec ca e ilegal sa si taie din ceva ce s-a hotarat deja...parca asta era regula?Normal de o eventuala lege noua ar trebui sa "beneficieze" cine ar naste din iunie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

pai ei dau lege ca din 1 se modifica toate. adica si cele in plata. si devine legal. si in parlament au majoritate, deci se voteaza

Mergi la inceput