Breaking News - 9

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Nu conteaza ce spune, am vazut interviul... nu conteaza ce a spus si ce spune... A trecut de doua ori prin iad, doi barbati speciali in lume si amindoi in viata ei... unul ca tata, altul ca sot... e prea mult pentru un muritor de rind.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

www.parismatch.com/People-Match/Musique/Actu/j-ai-voyage-en-Afrique-avec-Michael-Jackson-209261/

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Scuze, nu l-am gasit decit in franceza.

Eu cred ca e sincer tipul pentru ca este unul dintre putinii oameni care au fost in preajma lui Michael si il descriu asa cum il percep si eu (nu ca perceperea mea ar avea o asa mare importanta, dar prefer sa citesc despre el lucrurile frumoase, s-au scris mult prea multe lucruri urite despre un om care cred ca nu a facut nici 1% din ele).

In articol este vorba despre o carte nou aparuta, Au paradis avec Michael Jackson, scrisa de de Gonzague Saint Bris. Acesta l-a insotit pe Michael intr-o vizita in Africa, in 1992. Michael l-a auzit vorbind la televizor despre Leonardo da Vinci si asa l-a ales sa-l insoteasca la Gabon.

Prima data au aterizat la Libreville, unde o multime de oameni, mai ales adolescenti i-a insotit in delir. Vizita a fost organizata ca cea a unui sef de stat. In timpul cinelor luate impreuna, doar Michael si el, au discutat despre pictura (specialitatea lui Gonzague).

Intr-un alt articol pe aceeasi tema scria ca Michael ii marturiseste ca e fascinat de da Vinci, dar mai ales Michelangelo (a vazut Capela sixtina intr-o vizita privata). Era foarte atras de bigrafiile oamenilor celebri, oricum, Gonzague a fost suprins sa afle cit de cultivat este Michael Jackson, cit de multe lucruri cunoaste, cit de mult a citit...

Intre timp, delirul il insoteste peste tot, oamenii fac gesturi frumoase, viziteaza multe locuri, copiii au flori in miini si banderole pe care scrie: «Welcome home Michael!».

Mi-a placut pasajul care descrie vizita in padure, la un trib de pigmei. Autorul cartii spune ca scena a fost halucinanta, iar Michael a fost fascinat de ce a vazut si a trait acolo. Pigmeii, care de obicei nu-si parasesc colibele rotunde, au iesit cu totii sa-l vada pe Michael. Si au sosit dansind pe ritm de tobe... intr-o ploaie tropicala cu tunete. Michael, asezat pe un taburet, dansa pe ritmul tobelor din fiecare celula a lui.

Stiam despre aceasta vizita, erau si niste filmulete pe youtube. Ah, uite ca am gasit, uita-te pe aici:



Au innoptat in padure, iar a doua zi dimineata la micul dejun, au discutat din noi despre arta, iar Gonzague l-a intrebat de unde stie atitea. Michael i-a raspuns ca de la Diana Ross, ea a fost prima care i-a deschis ochii si i-a cultivat dragostea pentru cultura, pentru carti, pentru arta...

Si tot in aceasta discutie, au vorbit despre existenta pe pamint si despre reincarnare. Michael i-a spus ca oamenii cred ca il cunosc, dar nu este asa. El este una dintre cele mai singure persoane de pe pamint. Are un raport cu timpul greu de inteles: 'Je suis une vieille âme dans un corps jeune.' - Sint un suflet batrin intr-un corpt tinar.' Avea 33 de ani.

Gonzague l-a intrebat la ce virsta si-ar dori sa dispara (nu sa moara, sa dispara! - probabil ca discutia e prezentata mai pe larg in carte, abia astept sa o gasesc si sa o citesc!). Iar Michael ii raspunde zimbind: la 50 de ani!!!

Intr-o tara in care traditiile se exprima prin tot felul de masti, Michael a lasat-o de o parte pe a lui si i-a zis adevarul despre fata lui. Una dintre placerile lui cele mai mari este sa stie ca poate sa-si aleaga fata (am editat, ca sarisem cuvintul si nu se mai intelegea). Odata facut acest lucru, nu ne mai impiedicam sa ne uitam in oglinda si ne simtim minunat.

In vizita lor, trec din padurea ecuatoriala in savana, prin niste peisaje de vis. Michael e fascinat de ele, de animale (gazele si antilope), dar si de frumusetea femeilor. Si in aceste locuri minunate, ii povesteste cum isi face muzica. Cintecele ii vin in vis, necunoscind solfegiul, el inregistreaza ce fredoneaza.

Intr-o dimineata, trei tinere cintau tam-tam... iar Michael ii spune ca o data ce muzica este cintata, ea il creaza, instrumentele il transporta si il controleaza.

Gonzague mai spune ca Michael visa sa protejeze Terra, asta inainte de a cinta Earth Song pentru a lupta contra despaduririlor, poloarii si cruzimii oamenilor fata de animale. A stat 10 zile in Africa cu Michael si a descoperit un om minunat, sensibil si foarte cultivat.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Michael Jackson's "Thriller" Song to Become a Movie
http://www.worstpreviews.com/headline.php?id=19497&count=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

De asta intrasem si eu, uite si filmul cu alte cuvinte, Thriller 2!

Nu mai stiu, parca era un subiect cu Making of... era si cel de la Thriller? Intreb pentru ca eu la asta ma uit si nu cred sa-l fi vazut vreodata asa, pe de-a-ntregul (sint mai multe, la asta ma uit eu acum):



Si mai e si asta:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

nelia mercic ptr traducere...ce spune omul ala...e MJ...un suflet pur

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

La minutul 3.17 din filmuletul din Africa este Michael-ul pe care il percep eu si l-am perceput dintotdeauna!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput