Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (55)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita


lorex, si noi cu urechi pliate, cand am scris prima data pe forum, nu m-a luat nimeni in serios , acu vedeti si voi cum e? eu i-am prins urechea cu leucoplat, o sa ziceti ca sunt dusa cu pluta, dar urechea aia "imperfecta" rupe din mine.. si s-ar putea sa-mi fie chiar recunoscator cand o fi mai mare, ii scot leucoplastul in baie dupa ce l-am inmuiat bine, dar oricum zmulg si ceva par (epilat de mic saracu), dar ii prind urechea numai din cand in cand, cand o vad prea destrabalata, nu mai rezist si i-o prind pac! I se mai pliaza in fata dar am observat ca da semne ca ar vrea sa se corecteze, concluzie - tre sa i-o prind mai des sau mai mereu pentru o perioada de 2 saptamani (voi incerca acum). probleme cu prinsu cu leucoplastul ar fi - i se irita pielea, cand trag i se zmulge cu tot cu par, dar daca tin leucoplatul mai mult de 2 zile (am incercat si varianta asta) urechiusa capata un miros urat, atentie la aerisire;



m-am gandit si eu la leucoplast, dar n-am avut curaj.cred ca mai degraba o pamblica mai stransa o sa incerc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Mi-am adus aminte LOOOL, Lorex, ai toate sansele sa fii cea mai buna prietena a fiicei tale!!!!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


te referi la antidepresiv sau la dependenta mea de ea (ca nu ma vad prea bine..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

lorex, ce frumos ai spus de Iuria! Felicitari pt greutatea ei!



..astept si eu PM de la tine, secretoaso!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Si am citit ca v-ati intalnit! Frumos!

Incet-incet ne vom cunoaste! Si cine stie? Poate facem o intalnire si la mare...si prin Iasi...si prin alte parti...

Dupa mine...bani de plimbareala sa fie, ca timp se face!



Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

mi-am imbunatatit semnatura

am fost la cumparaturi ptr botez azi ... am luat si pamp bblove sper sa fie ok,i-am luat perie de par de la DM,servetele umede...am facut mai multe cumparaturi de akl...e super ok,eu am fost de mai multe ori

despre fiimea....4 zile si nopti cu urlete,nu statea decat in brate...nu stiu de la ce...cred k de la iritatia de la fundulet ... akm e in balansoar si e super cuminte...ma duc sa-mi fac un dus

eee si ca sa ma laud..am avut o super noapte

zilele astea ma duc sa-i iau si rochita printesei ...eu mi-am luat sambata

cam atat...aaa am de calct o TONA de haine...fiimea nu pre a avut astampar si am restanteeeeee ..poate maine

va pup si ne citim dimi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Neatza! Ce soare a iesit afara, dupa ploaia de ieri!

Fetele, sa va zic...aseara am pus-o pe Iuria in patut sa doarma prima repriza de somn de noapte si...nu am avut liniste fara ea langa mine, parca lipsea ceva si ma tot ridicam sa vad ce face! Abia asteptam sa se trezeasca s-o iau lg mine.La prima foiala am si luat-o...so...nu ea e dependenta de mine ci eu de ea
Dupa ce am pus-o next to me, am simtit asa o usurare!!!

Si va mai anunt ca vine tare din urma - are 5 kile!


ce fain
felicitari ptr kg luate...e o scumpa

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...




merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Miremia, gata, am platit! Daca imi dai o adresa de mail iti trim chitanta scanata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Salutare si de la noi din nou am alergat azi de mi-au iesit urechileEu as fi vrut sa fac botezul in august cand vine al meu 1 luna acasa in concediu dar la jumatatea lu iunie pleaca nasu si vine in sept si nasa fara nasu nu vrea deci in cosecinta pe 5 iunie fac si eu botezul ,asta e sanatosi sa fim.Sii din ce vad acum nu s-au mai accentuat ca pana acum bubitele decii de la lactate cred ca se trage si sper sa ne treaca cat mai rpd sa fim mumoase la botez .Ma bucur ca am copil cuminte ca vreo 4 ore cat am alergat azi a facut nanel,a fost cumintica nici papa nu ia trebuit
.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:



apuc si yo sa intru putin ...asa k ...

azi m-am vazut cu miremia ....o draguta ...iar despre mara ce sa mai zic ....ne-am indragostit ...o dulceatza mica cu balutzele ei

nikole ...si eu sunt mai curioasa de fel ...

1 iunie ....suna super

intre timp o sa incerc si un IOR miercuri daca mai va intalniti

acum ma duc sa dezinfectez cada cu igienol (luat din carr4 cu 10 lei) si sa bagam colacul la apa ....BALACEALA ...yuppy

pi toate

Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui elefantica



apuc si yo sa intru putin ...asa k ...

azi m-am vazut cu miremia ....o draguta ...iar despre mara ce sa mai zic ....ne-am indragostit ...o dulceatza mica cu balutzele ei

nikole ...si eu sunt mai curioasa de fel ...

1 iunie ....suna super

intre timp o sa incerc si un IOR miercuri daca mai va intalniti

acum ma duc sa dezinfectez cada cu igienol (luat din carr4 cu 10 lei) si sa bagam colacul la apa ....BALACEALA ...yuppy

pi toate

Elena, fericita de Maria Isabela (28.01.2010)



Eu frecventez zilnic parcul IOR, asa ca luati-ma si pe mine!

Mergi la inceput