Ghiocei de martie-aprilie 2009***204***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Olga cum bea David laptele acum si ce fel de lapte ii dai? Te intreb pentru ca Raul niciodata n-a baut cu biberonul si nici suzeta nu a avut si in cazul in care ma hotarasc sa-l intzarc ar fi si asta o problema.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna dimineata!!!

A 3-a noapte - muuuuuuult mai bine Piciul a adormit pe la 12.30, dar nu a plans deloc. S-a trezit pe la 5 plangand si nu vroia nimic. Plangea cu ochii inchisi. L-am luat in brate si l-am pus intre picioarele mele si cu capul pe sani (asa a adormit si seara) si s-a linistit, ba chiar a adormit. El dormea bine, dar eu stateam in fund si nu puteam deloc sa dorm Cum incercam sa-l las jos, cum urla. Am stat asa cu el cam 1 ora si in sfarsit am reusit sa-l mut pe pat. Pana am adormit la loc, caci imi fugise tot somnul, se facuse 7 si. Apoi s-a mai trezit piticul la 9.30. Deci nu a mai urlat in aceasta noapte, doar a plans putin Mie mi se pare un mare pas.

la capitolul lichide stam mai prost. Am impresia ca nu se hidrateaza destul, caci bea f putin laptic si apa tot putina. Dar o sa lucrez si la acest capitol.

Sanul ma doare f tare si inca nu vad nici un rezultat major. Eu mai golesc, dar se umple inapoi si am luat 2 pastile de dostinex. Acum am si un canal mai umflat. Este destul de vizibil si ma doare. Nu stiu ce sa mai fac, caci am impresia ca daca ma tot mulg nu rezolv nimic. Laptele acum este mai incolor, nu mai are culoare de laptic.

Nicky nu cred ca este vb de aceleasi pastile, caci la acestea pe care le-am luat eu nu ai voie sa alaptezi. Dar par interesante pastilele de care zici tu. Eu le-as fi incercat.

Ma bucur ca va place cheliosul. Sper sa-i creasca repede parul. Cristi zice ca-i o aberatie asta cu daca il tunzi, creste un par mai frumos si zice ca am tuns copilul degeaba si ca seamana cu un copil de la casa fugit de la casa de corectie

Carla sa stii ca chiar m-am uitat ieri sa-l vad pe Raul chelios. Poti sa-mi dai link direct la poza?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla28

Olga cum bea David laptele acum si ce fel de lapte ii dai? Te intreb pentru ca Raul niciodata n-a baut cu biberonul si nici suzeta nu a avut si in cazul in care ma hotarasc sa-l intzarc ar fi si asta o problema.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadata cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Buechner)


Si eu am incercat sa-i dau lui David inainte sa-l intarc lapte praf dar nu a baut deloc. Acum i-am luat humana junior drink, laptic gata preparat la cutie. In prima zi nu a baut aproape deloc. Ieri inainte de culcare a baut binisor si astai de dimineata mai putin, dar a baut. Oricum eu nici nu stiu cam cat ar trebui sa bea acum

Bafta si voua la intarcat.

Fug sa ma mulg caci ma doare rau sanul si simt ca iar o dau i ceva mastita

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Olga, ce a patit Alexandra?? Daca vb cu novus, transmite-i gindurile noastre bune. Felicitari ca ati trecut greul cu intarcarea, dar vezi,vb cu dr ce faci cu sinul. Mie mi-a dat reteta pt 3 zile consecutiv. Dar mai stau...

Florinela, eu amin intarcatul mai pt la toamna tocmai pt ca vara e sezonul enterovirozelor, si sinul este cea mai sigura (ca va fi acceptata) hidratare. Peste tot scrie ca in caz de diaree se intrerupe formula dar se continua cu sinul !!!



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Olga, ce a patit Alexandra?? Daca vb cu novus, transmite-i gindurile noastre bune. Felicitari ca ati trecut greul cu intarcarea, dar vezi,vb cu dr ce faci cu sinul. Mie mi-a dat reteta pt 3 zile consecutiv. Dar mai stau...

Florinela, eu amin intarcatul mai pt la toamna tocmai pt ca vara e sezonul enterovirozelor, si sinul este cea mai sigura (ca va fi acceptata) hidratare. Peste tot scrie ca in caz de diaree se intrerupe formula dar se continua cu sinul !!!



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


Alexandra a facut ceva langirita Este taare nasol, a avut si David si a fost oribila perioada.

Si eu cred ca mai trebuia sa iau o pastila. daca pana diseara nu se vad "imbunatatiri" o sa sun maine dimi dr. O sa incerc sa beau mai putine lichide si sa mananc mai putin. Poate ar fi si asta o solutie.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Supun la vot urmatoarele schimbari in lista:

- sa comasam linkurile catre odisee: punem doar la ultimul capitol
- putem face acelasi lucru - punem toate capitolele pana la 203 sub linkul "primul an de mamiceala" sau cum vreti
- am scos deja capitolul "asteptam vesti"; daca ne-or da vestile, le primim bucuroase
- am vazut si la alte odisei, datele de nastere ale mamicilor sa le punem in linie, nu pe coloana, ocupa mai putin loc.
- daca aveti articole interesante carora le-ar sedea bine pe prima pagina, cum aveam la odisee cu masuratorile si ecografiile din sarcina, ziceti si punem.

OLGA, mie mi se pare haios David, chiar si cu freza de puscarias. Felicitari pt noaptea mai usoara. Noi bem cam 500 ml lapte pe zi si inca 300-500 ml apa. Iti zic ca sa te orientezi. Si vezi ce faci cu sanul ala, ar trebui sa te vada un dr., nu e normal sa nu se opreasca lactatia dupa alea 2 pastile.

Sa o si pe Novus, cred ca o sa o sun si eu mai incolo, daca o putea vorbi.

COCO bine ai venit. Povesteste-ne despre voi si pune si poze, sa ne cunoastem!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Acum am pus pozele la semnatura.

Laptele il bea din cana sau cu bibe? Ai avut noroc cu David daca dupa 2-3 zile ati ajuns aici. Bafta in continuare

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Monvas daca zici de David ca are freza de puscarias sa-l vezi pe al meu, care e si imbracat in dungi, ii mai lipseste doar poza din profil si cu numarul.

referitor la organizarea paginii, ce vrei tu este foarte bine, dar si eu zic ca ar fi ok, sa trecem data nasterii mamicilor in linie nu coloana.

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas


OLGA, mie mi se pare haios David, chiar si cu freza de puscarias. Felicitari pt noaptea mai usoara. Noi bem cam 500 ml lapte pe zi si inca 300-500 ml apa. Iti zic ca sa te orientezi. Si vezi ce faci cu sanul ala, ar trebui sa te vada un dr., nu e normal sa nu se opreasca lactatia dupa alea 2 pastile.

Sa o si pe Novus, cred ca o sa o sun si eu mai incolo, daca o putea vorbi.

COCO bine ai venit. Povesteste-ne despre voi si pune si poze, sa ne cunoastem!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Eu sunt de acord cu tot ce propui

Wooow ce de-a lichide beti voi Trebuie sa insist si eu mai mult. a inceput si pipi sa miroase urat, cred ca din aceasta cauza, ca bea putin.

Pe Novusica am sunat-o acum, dar nu a raspuns. Sper sa fie ok. O sa-i transmit toate gandurile bune.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla28

Acum am pus pozele la semnatura.

Laptele il bea din cana sau cu bibe? Ai avut noroc cu David daca dupa 2-3 zile ati ajuns aici. Bafta in continuare

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadata cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Buechner)


Este super simpatic Raul i sta bine tuns scurt. Voi totusi nu sunteti chiar cheliosi ca noi.

Laptele il bea dintr-o fel de cana (Primii Pasi), dar care seamana f mult cu biberonul, dar nu este biberon

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput