Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *143*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Bun gasit!

Katteryna, te imbratisez cu drag si ma rog sa fie bine fetitza si tu sa ai multa putere!

Hepilica, acum e mai bine si sper sa ramana asa. Ieri nu se mai termina febra ei, am sunat si pediatrul si ne-a zis ca dc nu ii scade si cu Nurofen sa mergem la spital, la Medlife. Nu i-a scazut intr-o ora cum a zis el si am plecat spre clinica. Mai, era puzderie de copilasi acolo...tuseau, vomau. Ma si gandeam ca poate mai ia altceva..apoi am vazut ca i-a scazut febra si nu am mai stat. Am intrebat la receptie, ne-au zis ca e cineva de garda toata noaptea..N-a mai fost nevoie de mergem.

Aseara a fost mai bine, sub 38, am tot dat panadol si nurofen alternativ la 4 ore.Dimineata avea iar 38.7, i-am mai facut o baitza mai rece si a scazut. De pe la 11 e tot sub 38.
Acum se vede ca e mai bine, e vioaie, se joaca, nu mai are privirea asa tulbure.

Maine avem programare la pediatrul ei s-o vada.

A fost greutz..s-o vad asa bolnavioara,isi schimbse si plansul, se jelea..tot se lipea de mine..draga de ea..

Daca va fi ok saptamana asta poate ne vedem la o plimbarica in parc, ce zici?

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Buna seara fetele!! Ce faceti voi? Pe unde va plimbati? Eu recitesc ce s-a scris zilele astea si ma intorc...Pupici la toata lumea.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!


...adica INTOARCEREA LUI LALI

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Uka dar unde plecasem dragutza? Scriu cu 3 casete de dovlecei deschise ,in prima scriu pentru fiecare,in a doua citesc din urma si a treia este pentru F5 ,in caz de mai intra careva.... Eee,lasa ca ma prefac si eu ca nu vad anumite intepaturi...Am zis,am zis (Fragutza te citez ,nu de alta dar nu mai am bani de drepturi de autor,i-am dat pe altceva )


LE: cand am spus intepaturi nu m-am referit la faptul ca mi-ati spus cum e mai bine,acelea au fost invataturi,bine??

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Alo, alo..suferim de mania persecutiei? Nu te-a intepat nimeni, m-a amuzat doar ultima ta fraza "..ma intorc".. Nu e amuzant, recunosc, dar in creierul meu am facut legatura cu Terminator si Schwarzenegger..de-astea..
Nu e niciun substrat rautacios in randurile mele..iar emoticoanele le luam la rand pe cele mai haioase..
Incep sa ma simt la Luto, urasc sa ma justific.
Deci ignora-ma, sau daca vrei, sterg mesaju si gata.


Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Alo, alo..suferim de mania persecutiei? Nu te-a intepat nimeni, m-a amuzat doar ultima ta fraza "..ma intorc".. Nu e amuzant, recunosc, dar in creierul meu am facut legatura cu Terminator si Schwarzenegger..de-astea..
Nu e niciun substrat rautacios in randurile mele..iar emoticoanele le luam la rand pe cele mai haioase..
Incep sa ma simt la Luto, urasc sa ma justific.
Deci ignora-ma, sau daca vrei, sterg mesaju si gata.


Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009





Hai ma ca iar vorbesc in pasareasca,ce naiba,chiar asa obosit e singurul meu neuron de va supara pe toate? Mai bine rectific eu ce am scris,ca tu nu ai gresit cu nimic,zau asa... Doar ca m-a durut replica Hepilicai de la poza cu baietelul nasei tale,atat...Na ca am zis-o....nu te supara Hepi,mi s-a parut ca a fost cu tinta,asa,niotel cam ironic. Ai mai spus odata ca sari peste mesajele mele,poate ar fi cazul sa nu mai fie nevoie,adica sa nu mai postez nimic.Si asa de cate ori am intrat aveam nevoie de umeri pe care sa bocesc sau de palme care sa ma tina pe sus sau sa fiu laudata,asa ca mai bine va las sa va distrati voi,eu cam incurc.

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Alo, alo..suferim de mania persecutiei? Nu te-a intepat nimeni, m-a amuzat doar ultima ta fraza "..ma intorc".. Nu e amuzant, recunosc, dar in creierul meu am facut legatura cu Terminator si Schwarzenegger..de-astea..
Nu e niciun substrat rautacios in randurile mele..iar emoticoanele le luam la rand pe cele mai haioase..
Incep sa ma simt la Luto, urasc sa ma justific.
Deci ignora-ma, sau daca vrei, sterg mesaju si gata.


Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009




ma voi intoarce si pre multi am sa propesc

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Alo, alo..suferim de mania persecutiei? Nu te-a intepat nimeni, m-a amuzat doar ultima ta fraza "..ma intorc".. Nu e amuzant, recunosc, dar in creierul meu am facut legatura cu Terminator si Schwarzenegger..de-astea..
Nu e niciun substrat rautacios in randurile mele..iar emoticoanele le luam la rand pe cele mai haioase..
Incep sa ma simt la Luto, urasc sa ma justific.
Deci ignora-ma, sau daca vrei, sterg mesaju si gata.


Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009




ma voi intoarce si pre multi am sa propesc

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


propeste-ma, oh, daaa...

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Natalixu e soi tare si rezistent ca mama ei si sunt sigura ca va depasi acest moment dificil cu fruntea sus si mucii la nas....si se va face bine, vesela si razacioasa iar.
Ce bine ca nu ati mai ajuns la spital ......nu de-alta dar daca erati cu tot cu tati poate lesinau asistentele pe acolo
Toata sanatatea din lume

Eu pentru Raisa nu mai am cuvinte, m-am umflat aseara de plans si acesta e motivul pentru care nu am mai intrat. Am stat cu copilul in brate si i-am multumit lui Dumnezeu.
Sa va ajute si pe voi sa mergeti mai departe si acea minune de care ai scris sa se infaptuiasca intr-o frumoasa zi.

Uka...Ukuta....Uki esti singura acasa mami ? Nu stiu de ce imi face mie impresia ca esti pregatita pentru ceva prostioare
(sper ca stii bancul)

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Uka...Ukuta....Uki esti singura acasa mami ? Nu stiu de ce imi face mie impresia ca esti pregatita pentru ceva prostioare
(sper ca stii bancul)

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Nu-l stiu da asta nu ma opreste sa rad.

Uka, cea mai fericita mamosenie de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Of mai Fragutza prin ce trece micuta. Hai ca poate nu mai creste febra, daca zici ca e un picut mai bine de azi dimineata. O pup pe draguta micuta. multa sanatate. hai ca poate ne si vedem saptamana asta.sanatate multa .

lali, draga lali, poate ar trebui sa vezi si partea buna a vietii si sa nu mai cauti in orice cate-o "intepatura". zau. iti irosesti timpul si obosesti creierul. fie ca iti place, fie ca nu iti place....eu voi pronunta in continuare cuvantul "danonino". daca tu vezi ceva in asta si simti ca e "o directa", e treaba ta, dar prea vezi numai gri in jurul tau, prea ai impresia ca toata lumea are ceva cu tine. te autovictimizezi, in loc sa fii vesela si tonica ca esti aici cu o super gasca, si sa iei totul ca pe o gluma.
sa stii ca eu am dormit bine si dupa ce ai dat tu copilului danonino.
hai, te pup.

h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput