Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Am uitat sa va zic ca mi-am comandat patut cu baldachin, de la Doucer si o sa-mi vina saptamana viitoare pe vineri. De abia astept.

25 + . Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Si eu sunt tot leu,

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hello

in primul rand bun venit Racusor..fetelor aveti grija de acum incolo..lasati eforturile..sunati dr dc banuiti ca aveti contractii..beblusii nostri mai au de crescut un picut acolo in burtica.

CD tu cum mai esti? sper sa te vad ca ajungi peste 30 de saptamani, sa fie bbelusul cat mai puternic.

Carmen..ei nici chiar asa, pe la anu iti va spune tie cineva mama..anu asta, eventual OAAAAAAAAAAAA...:):)

analiele mele is relativ ok. dar si eu iau fier, calciu, plus cate un elevit la 2 zile.

pepene rosu am luat din piata, ca era taiat si am putut sa vad cat e de rosu :) Si Stefan e innebunit dupa el. aseara a avut chef sa il mangaie pe Mihaita :)

Paula cu Mihai 30+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victo

hello

in primul rand bun venit Racusor..fetelor aveti grija de acum incolo..lasati eforturile..sunati dr dc banuiti ca aveti contractii..beblusii nostri mai au de crescut un picut acolo in burtica.

CD tu cum mai esti? sper sa te vad ca ajungi peste 30 de saptamani, sa fie bbelusul cat mai puternic.

Carmen..ei nici chiar asa, pe la anu iti va spune tie cineva mama..anu asta, eventual OAAAAAAAAAAAA...:):)

analiele mele is relativ ok. dar si eu iau fier, calciu, plus cate un elevit la 2 zile.

pepene rosu am luat din piata, ca era taiat si am putut sa vad cat e de rosu :) Si Stefan e innebunit dupa el. aseara a avut chef sa il mangaie pe Mihaita :)

Paula cu Mihai 30+ si Stefan (30 oct. 2007)


, general vorbind
Sunt tare draguti copiii cand constientizeaza ca e un bebe pe drum si mai ales cand bebe misca Pofta mare la pepene!!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Si eu sunt tot leu,

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
27+ cu


Si bebele meu o sa fie tot leu. Lui tati nu prea ii convine ca el e taur...dar asta e.Va trebui sa ne faca fata.

25 + . Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mai, eu deja ma plictisesc..copilu meu a batut recordul azi.doarme de la 1 jumate! cred ca era f obosit, ca abia l-am culcat, ca se pusese pe urlat..ca tot vroia sa curete masa de firimituri la infinit..nu vroia pijamaua etc.
aseara am ajuns tarziu acasa ca am fost la o petrecere de stare civila, si in loc de 9 l-am culcat la 10...plus ca a tot dansat pe acolo si a facut show..:):)

in dupa-masa asta nu cred ca mai iesim niciunde, ca e racoare si mi-e lene.
de cd s/a mai racorit vremea nu mi s-au mai umflat asa picioarele.
cred ca totusi era de la caldura atunci, ca analizele la urina is ok, desi n-am gasit specificata albumina.

azi insa am vazut o tanti, cred ca avea vreo 8 luni implinite, dupa marimea burtii..si avea niste picioare umflate ceva de speriat. eu eram ok :)

Paula, distractie placuta la nunta!

Carla bine ai venit!

Dragaica miscarile prea multe ale bebeilor n-au de se ca te ingrijoreze. ingrijoreaza-te dc cumva se intampla sa nu ii simti intr-o zi. caci de acum sunt mari si tre sa ii simti mereu.

Paula cu Mihai 30+ si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Cristina felicitari pentru bebe sanatos ia pastilute si o sa fii si tu bine

eu raportez un kg si ceva in minus de la meniul regulamnentar din spital...

si inainte sa mananc aveam un nod in gat, ca o usturime o fi de la gynipral??

Bulina 31+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

bravoo pentru kg si ceva dat josda ce anume iti dadea sa papica poate incet incet imi reglez si eu meniul ca sa nu ajung o baleunutza pan la sfarsit

Bianca 27+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen


dimineata - 2 felii de paine, un ou fiert, 2 feliute cascaval, unt, miere, gem de caise (putin, un pliculet) si o cana de ceai...si un iaurt..eu mancam asta, mai putin iaurtul si ma tinea pana tarziu

pranz - supa + piept de pui cu piure sau sote de morcovi (din asta eu mancam numa apa de la supa si cam jumate din carne, ca era muulta)

seara - tot ceva carne cu garnitura

dar nimic dulce, paine numa dimineata si erau 3 mese clare pe zi, cum zicea ci carmen

eu cum nu mancam tot la o masa, mai completam cu fructe, mi-a adus sotul capsuni, struguri, mere....

dar de la cereale cred ca ne ingrasam, faptul ca rontaim intre mese, paine, si dulciuri...

eu azi am bagat un croissant cu cioco

plus ca mi-a facut injectii cu clexane si mi-am simtit picioarele mai usoare...plus multa apa...cred ca am eliminat din apa acumulata..

dar recuperez acasa

Bulina 31+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

CD nu a mai intrat nu? o fi bine??

denisa am vazut ca ai reaparut dar un mesaj si gata??

paula sper ca dantuieste acum la nunta mercic pentru mesaje asa am tinut legatura cu voi

nu stiu ce sa ma fac cu bebelinul meu...tot se duce intr-o parte cu fundul si parca curata tot dupa el

aaa, am uitat sa va zic...mie mi-a zis sa stau pe spate culcata, cu o perna sub fund...eu mirata am intrebat cum culcata, ca parca am citit ca nu e bine sa stai pe spate in trimestrul III ca nu circula bine sangele la bebe...

si mi-a zis ca e ok dar sa pun o perna in partea dreapta ca sa nu stau chiar pe spate ci putin inclinata

carmen, tu cum stai in pat iubita?

si desi abia ieri am iesit din spital aveam lista pentru controlul de maine...dar aseara eram obosita si nu am notat si acum am uitat ce aveam sa intreb din 3 chestii imi aduc aminte una

Bulina 31+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Racusor si eu am mancat azi un sufle de ciocolata , cum in week end comand mancare de la restaurant ca sotul nu stia care e cuptorul cu microunde si care este cuptorul de gatit, pusese laptele la incalzit in paharul meu de colectie si daduse la programul intensive bake mandru tare ca ce cuptor cu microunde performant are toate programele, cand am auzit l-am trimis sa-l scoata repede ca imi distruge paharul carat tocmai de la cariera de muran din venetia, si el saracu, cum sunt toate aparatele de gatit la fel ca si culoare marca desen, ma tot striga ala ce-i, ala ce-i,! (ne-am mutat de 2 ani in casuta noastra)
E tare hazliu, ca inainte stia unde ii sunt paharele de vin, trabucurile , berea, apa si gustarile de pus pe masa la invitati ca in rest eu gatesc super bine si nu are rost sa ma incurce pe acolo, acum invata unde si ce cratita trebuie folosita in ce conditii, dar mai are pana invata sa aprinda aragazul!
Katalina

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Racusor 80% din timp il petrec pe partea stanga la indicatiile medicului ,restul pe dreapta, cu perna de gravi intre picioare, si multe perne sub cap sa nu ramana gap intre gat-spate si rezematoarea patului, practic imi inalta partea superioara a corpului, picioarele ridicate pe perna gravidei(e din bilute), si laptopul in fata mea pe perna gravidei sa pot scrie bine

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
27+ cu

Mergi la inceput