Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Mycya, mi-am sunat doctora si mi-a spus sa fac 5 zile perfuzii cu cate 2 diazepam intr-o perfuzie.
Nu sunt deloc normale aceste contractii, sunt de travaliu si duc la nasteri premature
Abia asteapta sa ma vada pe 17, dar cica sa o sun daca imi ies analizele mai devreme sa vedem daca e de la vreo infectie.

Lala, felicitari pt schimbaea prefixului!

Carmen, f f f f frumos caruciorul!

Larisa, ce bebbelina frumusica am vazut!

tina 28+ cu

pfff...numai bebei nerabdatorisa ai grija de tine.e bine ca ai sunat ca nu e de lasat asa.stiu ca la contractii dureroase neaparat trebuie sunat doctorul.

Bianca 27+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tina_80

Mycya, mi-am sunat doctora si mi-a spus sa fac 5 zile perfuzii cu cate 2 diazepam intr-o perfuzie.
Nu sunt deloc normale aceste contractii, sunt de travaliu si duc la nasteri premature
Abia asteapta sa ma vada pe 17, dar cica sa o sun daca imi ies analizele mai devreme sa vedem daca e de la vreo infectie.

Lala, felicitari pt schimbaea prefixului!

Carmen, f f f f frumos caruciorul!

Larisa, ce bebbelina frumusica am vazut!

tina 28+ cu


foarte bine ca ai sunat....eu nu stiu ce e cu infectiile astea si mie mi-au facut analizele sa vada daca nu au fost generate de infectie...si mi-au dat antibiotic la fiecare 12 ore..plus ca treuie sa iau polyginax ovule....

Bulina 31+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hei, burtici! Parca tot mai multe probleme in odisee

AM fost si eu la eco, la mine bebe e un pic mai mic, cu o saptamana - dar asta de fiecare data, la fiecare eco. Adica el se dezvolta normal, doar ca nu ne putem uita dupa ultima menstruatie, ca era neregulata, si ovulatia mea a avut loc mai tarziu... Nu-i bai, sanatos sa fie. Ma bucur ca are 1400 grame, mi-e drag de numa... M-am necajit in schimb ca nu mi-au iesit toate analizele bine - super rau stau cu calciu, magneziu, leucocite prea multe, eritrocite prea putine, toate au iesit aiurea. Doctorul a zis ca e anemie (pe care o am de cativa ani), asa ca iar ma indop cu pumnul de vitamine, ajung cat casa

In plus, a mai gasit si o infectie urinara (desi eu nu prezint nici un simptom), si acum am facut din nou proba de urocultura- astept analize. Deocamdata iau anitibiotic...

Mai am si dureri de spate.. Parca e tot mai greu... Dar ca bucur ca e bebele bine, miscaret...

Andreea si Georgia, felicitari pt bebei grasuni!

Racusor, bine ca esti acasa! Grija mare totusi... E bine ca te menajeaza sotul...

RODICA, si eu am DPN 20 iulie!

toate burticile!



Cristina 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Crispo imi pare rau ca mai toate analizele au iesit rele,dar ai incredere ca o sa fie bine si ca si bebica o sa creasca daca ei vitaminele si tot ce iti este necesar.imp e ca este sanatos

Bianca 27+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Da, Bianca , cel mai important e sa fie el bine, sa isi ia ce trebuie de la mine (numai sa aiba de unde). Am vazut ca ti-ai schimbat semnatura... Tare bine iti sade !

Cristina 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Da, Bianca , cel mai important e sa fie el bine, sa isi ia ce trebuie de la mine (numai sa aiba de unde). Am vazut ca ti-ai schimbat semnatura... Tare bine iti sade !

Cristina 30+ cu

multumim,da sa vezi cum ne va sade cand voi avea si eu ca tine

Bianca 27+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Racusor, f bine ca ti-au facut analizele, cred ca ti-a luat si culturi din col....cred eu, ca acele ovule ti le-a dat preventiv sa nu ai vreo infectie vaginala, micoze....sau preventiv pt ca iei antibiotic.

Mi se pare scumput 2 000 lei pt 2 nopti de spitalizare...

Multa sanatate!

Crispo, felicitari pt bebelina sanatoasa!
Cat despre analize...iei tu vitamine si ai sa vezi ca dupa iti vor iesi ok.

tina 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Cristina felicitari pentru bebe sanatos ia pastilute si o sa fii si tu bine

eu raportez un kg si ceva in minus de la meniul regulamnentar din spital...

si inainte sa mananc aveam un nod in gat, ca o usturime o fi de la gynipral??

Bulina 31+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Cristina felicitari pentru bebe sanatos ia pastilute si o sa fii si tu bine

eu raportez un kg si ceva in minus de la meniul regulamnentar din spital...

si inainte sa mananc aveam un nod in gat, ca o usturime o fi de la gynipral??

Bulina 31+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

bravoo pentru kg si ceva dat josda ce anume iti dadea sa papica poate incet incet imi reglez si eu meniul ca sa nu ajung o baleunutza pan la sfarsit

Bianca 27+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Bun gasit fetelor! Azi am schimbat si noi semnatura. Multe saptamani inainte tuturor burticilor. Iar celor care nu au inca burtica sa le dea DD cat mai repede si sa ne ajunga din urma.(Maya,Mirela)
Racusor ma bucur pt.tine ca esti acasa cu bine. De acum trebuie sa ai mai multa grija de tine si de printisorul tau. Stiai ca si eu sunt nascuta pe 24 iulie? O sa sarbatorim impreuna
Azi am fost la real si ne-am cumparat si noi pepene rosu si am halit aproape jumatate din el. Si capsunele am cumparat insa n-am mai apucat sa mananc ca sunt umflata ca un balon.


25 + . Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput