FIV la Sibiu (13)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

michelle99

la mine,
la hsg,am trompe putin permeabile.

daca sunt asa din interiorul lor,inseamna ca de la anexite repetate.

daca e din exterirul lor atunci e endometrioza care se poate exciza prin laparo si apoi tratament.

dr C mi-a spus o chestie:daca faci fiv pe endometrioza netratata nu se prinde din cauza substantelor secretate de endometrioza.

am spus pe scurt cam ceea ce mi-se intampla mie dar cred ca te-ai lamurit si tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

si inca ceva,

vreau si eu la sovata.
astept recomandare pt cazare si tratament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Michelle te rog sa nu iti pierzi increderea si speranta! E cel mai important lucru in lupta asta pe care o ducem - sa credem cu putere ca intr-un fel sau altul vom reusi. Eu(daca nu reuseam de data asta) ma gandisem deja sa pregatesc dosarul pt adoptie si incercasem sa gasesc niste relatii. Dar Dumnezeu a vrut asa! DD are ceva pregatit si pt tine, trebuie doar sa afli tu ce!

Fetele care au fost la eco joi si vineri nu ne spun nimic? Haideti sa ridicam putin moralul si sa redam speranta prietenelor noastre incercate!

danaisa20 fericita 17+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

bytsi iubitate imbratisez cu drag, nu stiu ce as putea sa-ti mai spun,poate ca DD are pregatit ceva si pt. tine,oricum tu esti o luptatoare si nu te dai batuta cu una cu doua...te si vb. la tel.
fetelor care ati facut difereline,am o nelamurire( acum am si io niste pitici pe creier)ati avut dupa o sapt. ceva reactii adverse gen bufeuri, iritabilitate ca io le tot "astept" si nimik, se pare ca ,caut simptome in totdaca le aveam nu era bine daca nu le am nu-i bine , sunt dusa asta e ...
acum astept cm. apoi eco si incep marea injectare
la toate si asteptam vesti bune de la cele care sunt in focuri
michelle imi pare rau si pt. tine ,sa ai puterea sa mergi mai departe
"intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

danaisa, felicitari pt. caruciorul roz
bonsai ,eu am fost la sovata de vreo 3 ani dar nu aveam pb. cu trompele si totusi am facut trat. pt. ele, acolo oricine merge la consult la dr. inainte de a-ti recomanda procedurile , are anexita , io nu aveam dar ...nu regret oricum a fost ceva inedit ca am stat 2 sapt. atat dureaza trat. si a fost fain per total, locul e f. fain si lacul ...daca mai vrei detalii ti le pot da

"intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

Bytzi, johanas, danaisa20, anda15, alina06st, va multumesc mult pentru incurajari! Imi cer scuze daca "am scapat" pe cineva...

Alecori - bafta maine! poate ne intalnim acolo, eu sunt programata la ora 13.30, pentru monitorizare si punctie. Din pacate hodrosalpingul s-a refacut pe partea stanga si acum a aparut si pe dreapta, maine o sa scap de lichid...
Dl doctor a spus ca daca maine totul este OK, la sfarsitul saptamanii pe sambata ma programeaza pt FET.

Va doresc la toate o saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Bafta multa Mocanitza! Sa dea DD sa decurga totul bine maine si sa te pregatesti de FET sambata.


danaisa20 fericita 17+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mocanitza, ti-am scris si in capitolul anterior. ne-am cunoscut la uscateasca. tin pumnii!

Adi +10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Draga iaura21, in legatura cu dipherelinul.Eu am facut 6 inj .ultima in 10 mai .Sa stii ca dupa prima injectie nu am avut reactii ,eram.... ffff fericita ca am scapat.Efectele negative au aparut cam dupa o luna si sunt f diferite in timp.Dar tu faci doar o injectie si este posibil sa scapi de reactiile urate.Sa vezi cum este dupa 6.
Bytzi, cuvinte nu am dar sunt alaturi de tine.Ai grija de tine si important acum este sa fi tu bine.Stiu ca este greu.Si eu am endometrioza si cred ca este o boala greu de suportat atat fizic cat si psihic.Putere multa si pentru toate situatiile exista solutii doar trebuie sa le vedem.Te pup!!1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionecoman spune:


buna fetelor,

scuzati-ma ca n-am mai intrat de mult, am avut o saptamana de groaza la servici

Alina, eu am facut histero la BV si m-am dus cu rezultatul la Sibiu. Tu nu ai un rezultat mai recent cu care sa mergi la Sibiu?

Raisa, eu la Bv am colaborat foarte bine cu dr.Lupu, in prezent merg la dr.Dumitrache Anca, care este o persoana foarte sincera si care spune lucrurilor pe nume. tot dansa m-a indrumat spre Sibiu.

Mergi la inceput