FIV la Sibiu (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetele,

Ione, la histerosalpingografie ma refeream. Am crezut ca ai facut la Sibiu, ca am si eu in gand sa fac. Si eu tot laparo am facut si mi-au spus ca am o trompa nepermeabila si una greu permeabila. Si eu ma pregatesc pt fiv, dar as vrea inainte sa fac si analiza asta ca sa ma asigur ca nu este cazul ca la tine, adica sa trebuiasca legata, sau chiar scoasa vreuna din trompe. De asta intrebam, eram curioasa daca la Sibiu au vazut ca trebuie legata trompa inainte de operatie, sau abia in timpul operatiei s-a vazut...
Fetelor care asteptati rezultat, va tin pumnii. Michelle, beta este sfant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

anda15,
multumesc de intrebare,acum sunt bine...

la HSG,rezultate naspa,adica trompele nu sunt "PREA permeabile",adica au mai multe intreruperi,ramane de vazut daca sunt asa de la anexite(dar nu -mi amintesc sa fi avut),sau de la endometrioza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

am cerut direct FIV,dar mi s-a raspuns ca nu se poate fara laparoscopie,ca sa se vada daca e sau nu endometrioza.

nu stiu care e logica,ca pana la urma fac FIV pe banii mei,si imi asum deci si riscul de esec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Neata fetelor!
Am fost ieri, am numarat recolta si am 12 foliculi, urmatoare eco joi dupamasa.
Voi ce mai faceti?
Johanas ai fost la ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

alecori felicitari pentru cei 12 ..sper sa creasca mari si sa se fertilizeze toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

buna fetelor! Nu prea am intrat pe forum in ultima vreme...acum ma pregatesc pentru FET, am inceput tratamentul cu femoston 2/10 3p/zi si vineri(14.05.2010), la ora 12.00 ma duc la dl. doc Ispasoiu pt prima monitorizare.

Mai merge cineva vinerea aceasta la Sibiu?

bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_12 spune:

Buna fetelor,
Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta. De azi dimineata am o sangerare maronie eu fiind acum pe Marvelon. Oare este vreo problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa75 spune:

buna fetelor, am avut ieri prima "intalnire" cu dr I si am fost foarte incantata. Am cazut de comun acord sa facem FIV in luna iulie,iar schema de tratament in cazul nostru este cu Diphereline 3,75 in z21 apoi stimulare cu Gonal F 225ui/zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

johanas ce faci? cum esti?
ai facut transferul? astept vesti de la tine...
michelletu ce ai mai facut?ai facut beta?
multa bafta si multi pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Servus fetelor,
Cam liniste....
Felicitari Johanas,multa bafta in continuare si multa sanatate.Te pup!
Ionecoman ,esti din Brasov?Ai facut lapo in BV,cu ce medic colaborezi din Brasov.Si eu am avut cateva vizite la Eva.
Succes Raisa 75!!!!!!!!
Yarrina- sper ca esti bine si sa savurezi aceasta perioada.Din povestirile cunostintelor care au copii am inteles ca aceasta perioada este deosebita si frumoasa (binenteles facind abstractie de greturi...)
Monaramona - te inteleg perfect .Este greu sa astepti dar tu mai ai putin.Bafta multa!
Eu am facut a 6 a injectie de dipherelin,nu mai rezist din cauza efectelor secundare - la mine calduriiiii......si pofta de mancare.
Dar bine ca a trecut si aceasta perioada .
Va pup pe toate !!!!!
Bubu - ce mai faci? Esti bine ?

Mergi la inceput