FIV la Sibiu (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionecoman spune:

alina,

nu-mi amintesc sa fi facut o astfel de analiza. de fapt eu am mai facut inca o laparoscopie in brasov, dar de data asta ptr a-mi desfunda trompele.apoi au urmat o serie de hidrotubatii..... in urma primei laparoscopii mi s-a comunicat ca unei trompe nu i-a facut mare lucru- de fapt este vorba chiar de trompa care ulterior mi-a fost legata la sibiu.
sincer iti spun, ca am consultat o multime de medici care au fost de parere sa mi le scoata........


spune-mi, te rog ce anume se vede in urma acestei analize despre care m-ai intrebat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionecoman spune:

alina,

e vorba cumva de histero? daca da.... sa stii ca am facut vreo trei din momentul in care m-am decis sa am un copil ( asta de vreo 8 ani)
se pare ca fiv este singura solutie ptr mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa75 spune:

buna fetelor, nu am mai intrat de mult am fost ocupata cu analizele premergatoare fiv.
Felicitari Johanes pentru o asa "productie" de invidiat.
Eu merg marti la sibiu la prima intalnire cu dr I.
Am refacut toate analizele dar rezultatele la unele mai dureaza. Sunt ingrijorata ca tocmai la spermograma nu am rezultatul(la noi infertilitatea e de cauza masculina) si ultima spermograma e de un an si ceva. Credeti ca o va lua in considerare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Raisa spermograma poti sa o faci chiar acolo. Noi asa am facut, ne-am programat prin telefon la spermograma inainte cu o ora de consultatia propriu-zisa si am avut rezultatul atunci pe loc. Deci poti suna maine sa faci programarea. E chiar mai bine asa, eu am mai multa incredere in laboratorul lor. Peste tot pe unde mai facusem iesise dezastru, acolo a iesit destul de bine. Iti doresc succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Fetelor mi-am facut testul Sure check, e negativ.
O sa fac si beta, dar cred ca am respunsul deja. Culmea e ca am greturi si simt tot felul de mirosuri. Testul e 99% sigur asa ca ... probabil e de la altceva starea mea de rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor

Am revenit si eu din weekend ca am plecat putin sa nu ma tot gandesc la simptome. Eu sunt la fel, daca nu-l vedeam marti la eco n-as zice ca sunt gravi pentru ca in afara de sanii putin durerosi si mariti nu am absolut nimic si sunt chiar ingrijorata ca tot citesc pe la odiseee ca fetele sunt balonate, constipate, fac pipi des si le e si rau, si eu n-am de nici unele. Ma rog, o sa vad eu miercuri daca e sarcina in evolutie sau nu.

Bonsai, ce mai faci? De ce ziceai ca nu sunt vesti bune dupa HSG?Orice ar fi, trebuie sa se rezolve cu ajutor de la medic ca de asta aveam atata incredere in ei

Johanas, multa bafta la ET. Cati vei transfera?2?

Alecori, sa fie si la tine o recolta bogataluni.

Michelle99, eu zic sa-ti faci totusi beta ca nu se stie,poate e valoarea mica si testul de sarcina nu l-a detectat inca.

O seara buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Anda, greata nu m-a lasat toata ziua si simt foarte ascutit unele mirosuri. Cred ca mai mult m-am stresat cu testul asta. Farmacista zicea ca e cel mai tare de pe piata la ora actuala dar am citit pe net ca se pozitiveaza mai greu, adica dupa cel putin o zi de la intarzierea CM, in cazul meu , dupa FIV nu mai stiu daca era valabil calculul. O sa fac beta maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Hey fetele! Ce mai faceti? E cam liniste pe aici...
Yarrina, cum te mai simti? Ai mai fost la eco?
Bubu, ce fac kinderii?
la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

danaisa conisia este la mine pe 18 iar la unele fete pe 14 , am terminat cu toate anlizele si abea astept sa incepem..cred ca luna asta daca rezolva si partenera mea tot ce apartine de ea
johanas ma bucur pentru tine si cred ca ai avut o burtica ca o mingiuta cu atatea ovule...cum te-ai simtit te durea tare?din a cata zi t-i s-a unflat burta? (daca a fost unflata)
michelle imi pare rau ca nu au fost lipiciosi dar poate totusi beta are ultimul cuvant..mai ai rabdare si sa sti ca speranta moare ultima
numai bine fetelor
bitzi pe unde mai esti?
yarrina nimic nou? mai ai greturi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Dragele mele
Am citit capitolul acesta, am pus intrebari, la care va multumesc tuturor pentru raspuns, apoi am citit capitolele de la FIV Ungaria si am hotarat sa mergem la Budapesta pentru FIV 2.

Va tin pumnii tuturor si am sa mai intru sa citesc despre voi, caci, la fiecare reusita imi dati putere, la fiecare esec, sufar cu voi.



Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput