FIV la Sibiu (13)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Yarina - esti o dulce..Te pup si-ti doresc tot binele din lume.
Alecori - sincer nu stiu ce sa-ti spun ,stiu ca este greu dar tb sa gasesti putere si sa mergi mai departe.Multa sanatate !
Dana - felicitari.Este super sa poti si sa vrei sa doruiesti!Ce probleme aveti de nu s-a reusit pana acum nimic? Bafta multa!
Daca a mai facut cineva tratament mai lung cu diphereline poate sa-mi spuna daca au avut balonari sau dureri de burta (ca la cm) pe tratament.Ma simt f ciudat si doar dupa inj 6 am aceste simptome.Am o burta ca in luna 7 si sunt slaba de fel , am dureri ca la cm - ultima inj am facut-o pe 10 mai.Va rog sa-mi spuneti si la cat timp ati avut cm dupa tratament.Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna dimineata!

Alecori,sincer credeam ca vii si tu cu o veste buna,nu mai spun cit de rau imi pare...te inteleg perfect prin ce treci...
Esti tinara si dumnezeu mai face si minuni,oricare va fi alegerea ta ,eu iti doresc mult ,mult noroc,te pup si te imbratisez.

Misspii,eu stiu cazuri care erau inca in trat cu dipherelin si au ramas gravidutze,doamne ajuta sa fii si tu una dintr-e ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Buna dimineata
Multumesc mult pentru raspunsuri.Am fost o fata ascultatoare si dimineata am sunat la Sibiu. Am dat peste o domnisoara foarte dragutza care m-a inteles si mi-a explicat cu calm cu sta treaba cu procedura la ei. Mi-a spus ca daca vreau sa incep dipherelinul luna asta nu este nici o problema si daca nu sa o lasam pe luna viitoare. Oricum inainte de a ma hotari trebuie sa-i sun. Acuma mai am o perioada in care sa ma gindesc, si sa planific si concediul pentru piticutze.
Pprincipala noastra problema ar fi trompele si faptul ca eu am un VSH foarte marit. In urma repetatelor FIV-uri am descoperit ca nu asimilez progesteronul din utrogestan si ar trebuie sa inlocuiesc utrogestanul cu altceva. In germania in loc de utrogestan am luat crynone. A fost prima data cind sarcina s-a prins, dar din pacate s-a oprit din evolutie. Asta este, acuma sper sa fie bine si sa nu mai avem nici o problema si sa reusim sa ducem sarcina pina la capat, mai ales ca acuma mai avem 2 ingerasi care se roaga si ei la" Doamne, Doamne ca sa avem si noi un beblus, care sa creasca in burtica lui mami."
Fetitele noastre sunt minunate, ne-au schimbat viata .. Sunt gemene si sotul meu ride acuma si spune ca ar trebui sa mai avem 2 baieti gemeni si atunci suntem pe deplin fericitzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

dana ma bucur mult pentru voi si fetitele voastre..mie mi-0a zis dr i ca in luna iunie nu este nici un dr la clinica..sa intrebi asistenta sa vezi ca si cum sa sti sigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Bytzi, mersi de incurajari.Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Fetelor...Beta negativ, cum ma asteptam de altfel...
Ata ete...sper doar sa nu fac vreo depresie si sa nu incep sa urasc femeile insarcinate si copii...
Va pup si mult succes la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

alecori trebuie sa fi tare in perioada asta si noi suntem aici sa discutam sa ne spunem oful ..nu fi atat de dezamagita si eu am sperante ff mari in fivul asta cu toate ca donez jumatate din ovulele mele nici o data , dar nici o data nu m-am gandit la vreun esec..si sunt sigura ca daca v-a fi unul voi suferi ff mult
multe fete au trecut prin asta si e ff dureros..dureros a fost si ptr mine cand am vazut ca e copil si cand colo a fost extrauterina..am avut momente rele si bune ca de altfel fiecare dintre noi..capul sus si gandeste-te ca ai un sot care te iubeste si treb sa ai grija de el ptr ca eu cred ca si el sufera ca tine dar nu se arata..te pup si ai grija de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Tocmai asta este, nu m-am gandit nici macar o clipa ca rezultatul nu va fi cel asteptat, deja ma vedeam candva in preajma sarbatorilor de iarna cu bb in brate...
Asta este cel mai dureros si cine n-a trecut prin vreo pierdere de sarcina/extrauterina vorbeste foarte usor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alecori

Tocmai asta este, nu m-am gandit nici macar o clipa ca rezultatul nu va fi cel asteptat, deja ma vedeam candva in preajma sarbatorilor de iarna cu bb in brate...
Asta este cel mai dureros si cine n-a trecut prin vreo pierdere de sarcina/extrauterina vorbeste foarte usor...



Alecori sa-ti dea DD sanatate, puterea sa mergi mai departea si sa nu iti pierzi speranta! Va veni o zi in care visul tau se va implini, dar trebuie sa ai incredere si sa lupti!

danaisa20 fericita 19+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

alecori sunt sigura ca sunt toate fetele alaturi de tine ..unele scriu ,iar altele doar citesc dar cred ca se bucura fiecare atunci cand cineva ramane insarcinata si sufera alaturi de cele care nu raman..trebuie sa fi nebun sa te bucuri de raul altcuiva
stergeti lacrimile si nu mai fi trista ca va veni soarele si pe strada noastra..gandeste-te ca a fost ceva (un vis urat) care a trecut si trebuie uitat..aduna-ti puterile si traieste-ti viata..stiu ca e greu deocamdata dar''timpul le vindeca pe toate''

Mergi la inceput