FIV la Sibiu (13)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

danaisa20: intre timp m-am lamurit despre ce este vorba, multumesc pentru precizari. azi a fost a IIIa zi de cand stam in pat si ultima.
nu ma simt prea bine pentru ca am o eruptie cutanata care azi a explodat...pe aproape tot corpul. Este prima oara in viata mea cand patesc asa ceva..
am sunt la sibiu, nu am reusit sa vb cu I, i-am scris si mi-a recomandat sa merg la dermatolog. Nu am facut niciodata vreo alergie de la nimic, dar acum se pare ca am facut de le femoston.
Am citit in prospectul Femostonului la capitolul reactii adverse mai putin frecvente sub 1%, ca este posibil ... reactii alergece cutanate, eruptii cutanate....si se pare ca sunt "norocoasa" care s-a inscris in cei 1%. In acest moment sunt pictata pe tot corpul cu o solutie numita Calamine. Programare la dermato am reusit sa fac abia pt luni la ora 16.00, sper sa nu fie maine mai rau decat azi.

seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mocanitza

danaisa20: intre timp m-am lamurit despre ce este vorba, multumesc pentru precizari. azi a fost a IIIa zi de cand stam in pat si ultima.
nu ma simt prea bine pentru ca am o eruptie cutanata care azi a explodat...pe aproape tot corpul. Este prima oara in viata mea cand patesc asa ceva..
am sunt la sibiu, nu am reusit sa vb cu I, i-am scris si mi-a recomandat sa merg la dermatolog. Nu am facut niciodata vreo alergie de la nimic, dar acum se pare ca am facut de le femoston.
Am citit in prospectul Femostonului la capitolul reactii adverse mai putin frecvente sub 1%, ca este posibil ... reactii alergece cutanate, eruptii cutanate....si se pare ca sunt "norocoasa" care s-a inscris in cei 1%. In acest moment sunt pictata pe tot corpul cu o solutie numita Calamine. Programare la dermato am reusit sa fac abia pt luni la ora 16.00, sper sa nu fie maine mai rau decat azi.

seara frumoasa!



Hai mai Mocanitza acum esti pictata?!
Sa stii ca si eu m-am umplut de nistea "chestii", dar nu chiar pe tot corpul, mai mult pe fata ! Ai intrebat sau citit daca ai voie sa te dai cu calamine? Bafta luni la dermatolog, poate scapi usor si nu se intensifica eruptia . Te mananca?
Eu am reusit alta performanta - m-a muscat un caine. Iti dai seama sperietura si plansete! Nu pot sa fac nici un vaccin, asa ca stau si ma rog sa fie bine! Intre timp urmaresc cainele! Doamne ce experienta!

De azi iti recomand sa incepi sa iesi la plimbare, sa iti faci treburile de zi cu zi si sa te bucuri de VIATA!

Daria ai ajuns la control?

Ganduri bune tuturor fetelor si tinem pumnii celor care sunt in focuri!

danaisa20 fericita 19+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

hello la toate fetele...

in primul rand johannas felicitari...
sa va spun cum a fost la mine...am avut putine ovocite, din care doar 3 s-au fertilizat iar 2 au fost pusi la purtator, al treilea nu a fost viabil...asa au zis ei...
speram si eu sa vin cu o veste buna mai ales ca 13 este numarul meu norocos...dar cred ca barza mea nu a avut gps, cu toate ca de cate ori mergeam la clinica vedeam cel putin o barza...
ieri dimineata am avut prima banuiala ca ceva nu e ok...nu ma mai dureau sanii...ieri dupa masa o pata maronie...test din urina negativ...azi dimineata o pata mai mare tot maronie...de la tampon de zi am trecut la normal...am crezut ca scap de ele pana la anu'...dar dd se pare ca nu a fost de partea noastra...oricum merg maine dimineata sa fac beta...asa pentru linistea mea...
un alt fiv nu cred ca voi mai face...nu mai am putere...probabil o sa caut un bb cat de mic se poate abandonat...sau poate dd va face o minune si voi ramane pe cale naturala
va pup pe toate si duminica placuta in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Alecori tare rau imi pare,esti insa foarte tanara si ai tot timpul din lume sa devii mamica ,fie si a unui bb abandonat,cum spui tu.Cred ca pina la urma si un copil adoptat ne poate implini ca mame.Si pina la urma cine stie...poate face Doamne Doamne o minune si ramai natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

alecori suntem alaturi de tine si ne pare rau ca nu au fost lipiciosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

alecori,

nu esti nici prima nici ultima care nu are noroc la fiv.
prietena mea nu a avut noroc cu primii 2 transferati,iar din transferul 2 a ramas cu un baietel super.


pe de alta parte,cand ai si inceput protocolul de fiv,ca ne-ai anuntat direct transferul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Bonsai... #350;tiu ca nu sunt nici prima nici ultima... Sincer nu iti doresc sa treci prin ceea ce trec eu acum. Prietena ta e norocoasa ca a avut puiuti congelati, eu nu mai am...
Daca citeai atenta stiai ca am început protocolul...dar asta cnteaza cred eu prea putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Alecori inca nu trage concluziile cele mai sumbre pana nu vezi rosu. E posibil sa fie si pata de la implantare. Cu sanii nu-i o regula...si pe mine ba ma dureau...ba nu...acum nu ma mai dor deloc. Ma rog la Doamne Doamne sa fie bine pana la urma.
Dana bine ai venit! Cum au zis si fetele cred ca a fost o neintelegere la mijloc. Fa-ti o programare la unul din dr si ai sa pleci foarte lamurita si plina de incredere.
Mocanita tinem pumnii. Si eu si puiutii mei. Iesi la plimbare...mananca ce-ti place....

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

yarrina ma bucur ca nu ne-ai uitat..ce mai faci? mai ai greturi? cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Va citesc zilnic Mona. Sunt mai bine de vreo 3 zile...au mai disparut din greturi...am inceput sa mananc orice...e bine. V-am zis ca stau aici pana plecati toate.

fericita!!

Mergi la inceput