FIV la Sibiu (13)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Alecori inteleg perfect prin ce treci, acum 3 saptamani imi luam rezultatul si beta era negativ. Am crezut ca s-a oprit lumea in loc si nimic nu ma va face sa imi revin. Niciodata nu fusesem atat de aproape de visul meu! Acum mi-am mai revenit dar am momente in care imi aduc aminte. La mine a fost si mai cumpplit in sensul ca in ziua in care eu imi luam rezultatul la beta cumnata mea m-a sunat sa imi spuna ca e insarcinata( din nou!) dupa numai 2 ani si ca spera sa faca o fata de data asta. Nu urasc femeile cu copii sau insarcinate, doamne fereste, dar veste a picat cum nu se poate mai rau! M-am simtit nedreptatita, inutila pe lumea asta si tot cortegiul de suferinte! Totusi sper in adancul sufletului ca Dumnezeu nu uita de noi si intr-un fel sau altul ne va indeplini dorinta! Curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Draga michelle99,te inteleg perfect.Sora mea a nascut in 28 aprilie - are 37 de ani ,o sarcina fara probleme ,a condus si in ziua cand a nascut si este cu muntele,fara nici o grija, verisoara mea a nascut pe 28 .mai.Prietena mea naste in august al.2.lea copil pe care binentes o sa-l si botez.Sunt inconjurata de copii sau burtici si sunt si nasa de profesie ca lumea se gandeste ca si asa nu am copii macar sa botez..Este groznic .Nu este oftica doar un sentiment ciudat de ce nu poti avea si tu aceasta experienta ,fericire...Sper sa nu mai gandesc asa dar cand am fost internata si vedeam toate tigancile cu 4,5.. si atatea copii parasiti te apuca disperarea.As infia un copil, eu de mult vrea dar sotul meu nu este de acord.Va pup pe toate si va transmit numai ganduri bune si sa aveti parte numai de intamplari frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

misspi si eu as fi infiat pana nu demult, dar de cand am fost atat de aproape de visul meu nu mai stiu daca vreau copilul altuia, nu e egoism imi plac mult copiii, dar il vreau si eu pe al meu. Sotul meu la fel nici nu vrea sa auda de infiat, avem niste exemple in care copiii infiati au aduc numai necazuri pentru parintii adoptivi , care saracii blesteama ziua in care i-au adus in casa. Nu e obligatoriu sa fie peste tot la fel, au fost si cazuri ok, dar uneori gena se transmite si cu toata educatia din lume nu poti rezolva nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor

Am intrat sa va salut si sa va zic ca acum 10 zile am pierdut sarcina(din nou).Am ajuns noaptea la urgente cu hemoragie si dureri infioratoare si dimineata urmatoare m-au si chiuretat dupa eco in care s-a vazut ca inimioara nu mai batea(desi cu 2 zile inainte fusesem la eco si batea de numa numa). Acum sunt ok, fizic, sangerarea s-a oprit, dar sufletul mi-e franjuri ca nu inteleg de ce mi se intampla mie chestia asta.
Oricum, nu ma lasbatuta, am Gonal la frigider, peste 3 luni am unda verde sa o iau de la capat. Pana atunci analize, analize, analize....

Va pup si va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Alecori si Anda imi pare foarte rau pentru vestile proaste ,este foarte ,foarte greu sa treci peste,dar din pacate trebuie .Haideti ca durerea voastra impartasita este pe jumatate uitata,suntem toate alaturi de voi ,trebuie sa lasam totul in urma si sa mergem mai departe ca nu avem ce face.Michele si Misspii sa stiti ca si eu am avut perioade de, dezamagire profunda cand vedeam ca toate prietenele si verisoarele mele ramaneau insarcinate si numai la mine nu se intampla minunea,dar la un moment dat m-am resemnat si am inceput sa nu m-a mai gandesc ca-mi faceam foarte rau.Va pup pe toate si mult succes in continuare ,haideti luptati pentru visul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

intradevar este greu sa sti ca nu mai ai nimic in burtica..sa treci de la bucurie la extaz..numai cine trece prin asta stie ce simtiti fetelor..dar va spun cu convingere ca timpul le rezolva pe toate
am mai cunoscut pe cineva care a facut fiv si dupa 6 saptamani cand s-a dus sa auda inimioara surpriza ..nu mai batea..maine merge sa faca c..(cel mai urat cuvant de pe pamant) este ff greu si uneori o povara greu de carat in apate..dar asta e noi luptam in continuare..capul sus si tineti-va tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

michelle99 si alecori,

si eu ca si multe de pe acest site intelegem prin ce treceti.

partea cu sufletul e mai greu de rezolvat,deoarece multitudinea de sentimente e coplesitoare in sens negativ(de ce eu ?,de ce tocmai mie?,de ce m-ai uitat doamne? ,etc)

mie mi-a intarziat ciclul 3-4 zile si eram in culmea fericirii,ma vedeam deja gravida,calculam data nasterii,alegeam nume....la voi durerea e cu atat mai mare cu cat ati avut deja embrioni care au si ajuns in uter,deci erati cu adevarat gravide,nu ca si mine...


concluzia mea a fost atunci ca pe mine ma iubeste mai putin doamne-doamne,de vreme ce trec prin toate acestea,desi se pare ca parearea mea a "oripilat"pe altcineva de pe acest site,care nu era de acord cu acest sentiment....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

dupa ce postezi aici cateva randuri,ma simt mult mai bine,ca dupa o sedinta la psiholog.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

bonsai de aceea suntem aici sa vb una cu alta sa ne mai descarcam..sa fim triste cand auzim ca nu au reusit unele dintr-e noi si sa ne bucuram de reusite..lasa ca v-a fi bine si ptr noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Alecori,
Fetelor, eu in ultimele 2 zile am trecut de la extaz la agonie. Sunt terminata si acum, dar incerc sa-mi revin. Am facut un FET pe 19 mai, pe 01.06 beta 38,05, iar pe 03.06 beta 28,36. Nu pot sa inteleg ce s-a intamplat. Era al 5 ET (3 FIV-uri plus inca un FET). Nu stiu incotro s-o mai iau. A fost totusi prima data cand am avut rezultat pozitiv. Am facut ultimele 2 ET cu Marinescu la Giuli.
Ma bate gandul sa merg la Sibu pentru o consultatie macar sa vad si parerea lor. Va rog sa ma ajutati intre Chicea si Ispasoiu pe cine sa aleg?
Va multumesc din suflet.

Mergi la inceput