FIV la Sibiu (13)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle99 spune:

Mocanitza, scuza-ma ca ma bag in discutie, dar tu ai facut o noua punctie, nu mai aveai de transferat embrioni ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Draga Arina, si eu am simtit ca D nu prea ma iubeste si un an de zile nici in biserica nu am reusit sa intru si nu vreau sa scriu ce ganduri aveam inainte de operatie dar privind in urma cred ca doar suntem puse la incercare si va fi mult Soare si "pe strada noastra".
Am tot citit ce s-a scris - pareri doar despre dr C si I.
Daca a facut cineva FIV cu d-na dr M va rog sa-mi dati un semn.Eu urmeaza sa ma duc la dansa dar dupa al.2.lea ciclu dupa diph (sper ca prin aug sau sept - acum sunt inca la menopauza artificiala).Eu am fost o singura data la dansa .Am comunicat bine,este OK, s-a uitat pe toate analizele... dar vreau sa stiu si daca a avut rezultate bune .Astept sa-mi dati un semn .Sau ce ziceti sa ma programez la dr.I?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

michelle99: am facut punctie pt a scoate lichidul din trompe, am hidrosalpings bilateral.

Am rezolvat cu transportul!!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Bravo Mocanitza! Era de asteptat sa ai asa un endo frumus, nu? te-ai tinut de plan? bei in continuare ceiuc? eu, in afara de ceea ce ti-am transmis pana acum, nu stiu ce sfaturi ti-as mai putea da - sa iti pastrezi increderea in reusita! o sa ai si tu puiul tau! ma bucur ca ai rezolvat cu transporttul. la intoarcere incearca sa stai intinsa pe bancheta din spate si sa te relaxezi. Marti ma voi gandi la tine si !

Fetelor, eu nu cred ca DD ne iubeste mai mult sau mai putin, ci ne iubeste pe toate la fel! Fiecare poate duce o povara grea, dar El are grija de fiecare in parte la un moment dat! Trebuie doar sa vedem drumul pe care ni-L arata, pt ca nu pt toate este acelasi! Va doresc multa sanatate si numai vesti bune!


danaisa20 fericita 17+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna!

Mocanitza,ma bucur ca ai rezolvat cu transportul!
Misspii si dr Mutuliga e ok,toti de la acea clinica sint niste dr deosebiti,mai asteapta putintel si alecori iti va da detalii cum a decurs fiv-ul cu dr M.
alecori, sper ca esti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria76 spune:

Danaisa, multumesc mult pentru informatie. Daca vrei, imi poti trimite mesaj cu nr. tau de tel. , precum si orele la care te-as putea suna pentru detalii.
Bytzi, multumesc frumos de intrebare. Mi-am facut si eu pachetul trombofilie II si anticorpii antifosfolipidici. Toate par a fi OK. I le-am trimis si dr. I pe mail si a zis ca sunt OK. Asa ca achiesez si eu la ce a zis Danaisa,Dumnezeu le va aranja asa cum vre el.Acum vreau sa mai verific secretiile si sa fac o tipizare ADN HPV pentru ca am cauterizat anul trecut o rana , care pare a nu se fi vindecat, desi la PAP a iesit C II. Cred ca in august , in concediu , voi merge iar la FET. I-am trimis si dr. Uscatescu pe mail analizale, dar mi-a raspuns doar ca le va analiza. M-a sunat o asistenta care mi-a sugerat ca urmatorul FIV sa-l fac la unguri , ca ar avea mai multe rezultate. Poate daca as gasi pe cineva care merge la Uscatescu, i le-as trimite sa se uite pe ele.
Inca o data va multumesc si va urez bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daria76 spune:

Simonete, multam si tie. Acum am vazut mesajul. Eu va citesc zilnic, dar scriu mai rar. Trimite-mi te rog un nr. de tel la care sa ma pot programa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Daria ti-am trimis telefon pe PM. Daca imi dai adresa de mail iti trimit si pe mail!

danaisa20 fericita 18+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

Dragele mele,
Eu sunt abonata de ceva vreme pe facebook la un newsletter pe care il citesc in fiecare dimineata (trimis de ECHIPA OMENIRII ROMANIA), este foarte inspirant pentru mine.
In acesta dimineata vreau sa "impart" cu voi acest mesaj pt ca el spune asa:

"... ca intotdeauna exista o solutie. Exista. Dar trebuie sa nu te opresti pana nu o gasesti. Nu te poti opri, nu poti renunta tocmai acum.

Este vorba de mai mult decat rabdare. E mai mult decat perseverenta. Este convingerea absoluta ca Dumnezeu este de partea ta.

Cand stii asta, nu poti renunta... si sentimentul de zbatere in gol va disparea. Pur si simplu mergi mai departe, stiind ca in final totul se va rezolva. Iar pana atunci vei avea parte de privelisti minunate si amintiri de neuitat.

Cu dragoste, prietenul tau,
Neale Donald Walsch"

La multi ani celor care poarta numele de Constantin si Elena...printre care sunt si eu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Buna!

Mocanitza,la multi ani!!!!!!si dumnezeu sa-ti indeplineasca visulllll!!!!!!!!
Cit adevar in aceste cuvinte....Dumnezeu ne va rasplati intr-un final pt perseverenta noastra,eu nu cred niciodata ca Dumnezeu ne iubeste mai mult sau mai putin ,ne iubeste la fel,daca nu ne-a daruit una ,ne-a daruit alta,doar ca trebuie sa ne uitam in jurul nostru si sa recunoastem.

daria,ma bucur ca ti-a iesit ok analizele,ce iti sint si dr astia....daca cineva ne-ar spune, nu te duce la Uscatescu,dute in afara ca e mai ok,cum le-ar fi?? fiecare clinica are si reusite si esecuri...mie mi-a placut de dr Ispasoiu,ca niciodata nu a criticat nici un dr ,chiar daca a gresit,zicea mereu trebuie sa avem incredere ,toti am invatat aceeasi medicina eu nu cred ca este un dr care sa nu greseasca,sint si ei oameni si cum zice si Dumnezeu ,nu e om sa nu greseasca.
Hai, cu optimism vei reusi!crede in sansa ta!

La multi ani,tuturor care poarta numele de Constantin si Elena!


Mergi la inceput