FIV la Sibiu (13)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Bine v-am regasit fetele! La multi ani, Mocanitza! Si multa bafta!
Sambata, nu? O sa ma gandesc la tine. Cati embrioni ai avut congelati si cati transferi? Scuze ca n-am retinut si nici nu prea ma pricep la procedurile astea. Sper ca nam intrebat vreo prostie. Si te rog sa imi spui si mie, cum a observat dr hidrosalpinxul refacut? Prin ecografie?

Eu fetelor, saptamana viitoare joi, repet analizele pt mycoplasma si ureaplasma, sa vedem daca in urma trat cu antibiotic au trecut si daca ma pot sa incep si eu fiv.
Ieri am facut un hsg, ca sa vad daca n-am vreun hidrosalpinx sau ceva pe uter. Ginecologul meu de aici a zis ca e oidee buna sa verificam inainte de fiv. Au iesit toate ok si culmea, trompele permeabile. Iar acum 9 luni la laparo erau una nepermeabila si una greu permeabila, motiv pt care dr Ispasoiu vazand biletul de externare ne-a recomandat imediat fiv. Oricum ramanem la fiv, dar parca sunt putin mai optimista. Adica ma gandesc ca daca nu reusim la fiv, macar mai avem sperante si in incercarile naturale, daca trompele sunt permeabile.
Va pup si inca o data La Multi Ani sarbatoritelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

bytzi: frumoase cuvinte...subscriu la ceea ce ai spus despre Dumnezeu!
Multumesc pentru urari, barza este dotata cu GPS asa ca o sa gasesca drumul cu siguranta!

alina06st: Multumesc pentru urari!
Eu sunt programata marti 25.05 la ora 12.00 si mai am 3 embrioni congelati.

O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

La multi ani Mocanitza! Sa iti dea DD muulta sanatate si sa iti aduca si puiutul mult asteptat! Iti doresc tot binele din lume! Uite ce zi cu soare ai azi! Asa tb sa fie si sufletelul tau!

Bafta Alina! Ce stiti de alecori, fetelor?

danaisa20 fericita 18+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Yarrina, la multi ani si tie! DD sa iti dea o sarcina usoara si doi ingerasi de copii sanatosi! Distractie placuta alaturi de cei dragi, dar mai ales de puii tai mici.

danaisa20 fericita 18+
cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

nu am mai intrat de ceva timp pe aici,dar vad ca lucrurile merg din ce in ce mai bine la multe fete.

sa speram la cat mai multe reusite si cat mai multi bebei sanatosi!!!!

arina,

te felicit pt psihicul bun si optimismul pe care il ai!

eu am fost depresiva dupa 10 luni de incercari si cu rezultat zero,si m-am simtit mai putin iubita de doamne-doamne in aceasta perioada,dar,daca tu dupa 2FIV si 2 IA nereusite nu ai aceleasi sentimente din cand in cand(de ce doamne ,tocmai eu?)si am remarcat ca ai fost chiar uluita de afirmatia mea ,inseamna ca ar trebui sa iti urmam cu toate modelul de tarie morala si ar trebui sa ne inveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

La multi ani Mocanitza !
Sfantul caruia ii porti numele ,sa te ajute sa-ti indeplinesti visul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

La multi ani! va spun si eu celor care purtati numele Sf.Imparati Constantin si Elena!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

alina daca termini luna asta cu analizele sa nu uiti sa il intrebi pe dr i daca este acolo in iunie..ca mie mi-a zis ca nu e nimeni (inafara de asistenta)acolo ca eu treb sa incep in iunie ..am toate analizele gata si m-a amanat in iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Salutare la fete!!! beta 170 !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Acum sa va spun cum m-am simtit si cum mi-am ocupat pana acum timpul de la transfer.A doua si a treia zi dupa transfer am avut niste greturi nasoale,dupa aceea foame rau de tot cateva zile,iar greturi si iar foame si tot asa si in cateva zile ameteli . Eram sigura ca sunt de la bb dar credeti-ma ca mi-a fost frica sa-mi fac testul,trebuia sa-l fac ieri dar numai azi am indraznit sa-l fac.

Mergi la inceput