FIV in Ungaria 104

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Aristica , eu voi incepe stimularea pe la sfarsitul lui iunie inceputul lui iulie, data exacta inca nu o stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

aristica-prima prog o am pe data de 09.07.10,dr a spus ca:The thrombophilia tests are not needed at this point.AMH can be tested with the rest of the hormone measurement on day 2 or 3 of the cycle.

Help !!!
am o nelamurire la ce analize se refera?:Complete blood count, liver function tests (AST, ALT, bilirubin, LDH, alk. phos.), sodium, potassium, Creatinine iar Rubella screeningeste analiza ptr rubeola?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

PE TOATE
Succes celor noi pe forum si multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sonia_measi eu voi incepe stimularea tot pe la sfarsitul lui iunie - inceputul lui iulie, daca decurge totul bine! Ce bine-mi pare ca vom fi in aceeasi perioada
paunas eu i-am dat lista cu analizele pe care le voi face in Ro si mi-a zis ca e completa. Ti le dau si tie, in romana, de la litera "g" in jos, sunt cele pe care nu le intelegeai:
a) FSH, LH, Estradiol, PRL, hormon TSH si AMH in ziua 2- 3 de CM;
b) Papanicolau - se accepta facut de max. 1 an
c) Cultura de Chlamydia
d) Rubeola
e) HIV si Hepatita B si C - ambii parteneri
f) spermograma
g) ECG
h) hemoleucograma completa = complete blood count
i) electroliti: TGP/ALT; TGO/AST
j) functionalitatea ficatului
k) uree
l) creatinina
m) glicemie
n) Natriu
o) K seric
p) RH
q) grupa de sange - asta o fac fiindca n-o stiu si PK nu a zis ca nu trebuie facuta

Am sunat la ML Grivita si au zis ca le fac pe toate, dar am sa trec zilele astea pe la materno-Fetala sa intreb fetele daca mi le fac pe toate si sa-mi calculeze cam cat ar fi

Aveti idee daca Polisano de langa Plaza mall face toate analizele astea? Si cam care sunt costurile...

RETAM sa te auda Dumnezeu si sa avem multi, multi bebici sanatosi!

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Fetelooor ! imi spuneti si mie, cand ma uit pe harta Budapestei, la hoteluri, in ce zona sa caut? Adica in ce zona este cloinica Kaali? E ca la noi, cu denumiri, de genul: Drumul taberei, Titan...

Si am sunat sa vad cum pleaca trenurile si care-s costurile si ma intreb, daca imi iau doar in loc, in cuseta de 2 persoane, dar sotul nu vine cu mine, este dupa cum am norocul? Adica mai e cineva cu mine in cuseta, sau stau singura? sau e musai sa iau cuseta single?

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

clinica KALiI este in distrinctul XI

intra pe saitul MICHELIN...si sa vezi ce frumos te ajuta

iti spune totullllll

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

pogonici1977

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

sonia_measi eu voi incepe stimularea tot pe la sfarsitul lui iunie - inceputul lui iulie, daca decurge totul bine! Ce bine-mi pare ca vom fi in aceeasi perioada


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

As vrea sa-mi fac rezervare o noapte, la un hotel/pensiune ceva mai aproape de clinica, cu mic dejun, care sa nu depaseasca 30-40 euro camera pentru 2 persoane.
M-am uitat la Koral, Helios si Kristal, dar am inteles ca preturile afisate difera. aveti recomandari/ ...sau imi puteti spune unde va cazati voi?


Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

buna,
Aristica poti sa trimiti e-mail la pensiunea Korall pe adresa villa.korall@upcmail.hu si specifici ca vrei o noapte de cazare si cu siguranta i-ti va face un pret foarte rezonabil asa am procedat noi prima oara , noi am platit luna trecuta pt. o noapte 33 euro si a inclus mic dejun, parcare si internet, f. convenabil in comparatie cu altele.
pup.

sper viitoare mamica

Mergi la inceput