FIV in Ungaria 104

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi




sonya, ai ajuns acasa? mi-am revenit si eu dupa seara de joi. stii ca era sa ne si blocam in lift?asta imi lipsea atunci... abia astept sa vad ca iti da PK unda verde. te pupacesc de sus pana jos.

Adi +8


Adi pai cum asa sa va blocati in lift? Ma bucur ca ti-ai revenit chiar m-am gandit la tine cum te mai simti . Eu am ajuns acasa, foarte obositor drumul si seara cand am ajuns am observat ca sangerez. Nu m-am impacientat ca stiu ca dupa laparo e normal sa sangerezi putin si oricum trebuia si sa-mi vina uratii.

Mami, tu ce mai faci, a intrebat dr daca ti-ai mai facut RMN-ul, era curioasa de rezultat
Multumesc ca ati fost langa mine si tare ma bucur ca v-am revazut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamaryllis

Adria, la Szeged se recomanda/sau se recomanda acum ceva timp - in ziua punctiei 4 fiole de progesteron. Am mai auzit de la fete ca dupa ac primadoza au mai facut la 4 zile de la punctie, deci daca faci transfer la 3 zile, ar veni a doua zi dupa et. Nu stiu daca se continua si dupa a doua doza, sa nu fie o cadere brusca a prog. PK ce zice?
incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

nu se mai face progesteron la Szeged ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

aristica

dar au trecut 3luni de la ultimul fiv facut?



ptr toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

-daca am trimis un mail dr-ului PK pe adresa info@ivfpregnancycenter.com se poate sa raspunda altcineva ?
-mai are si alta adresa de mail?
-stie cineva cand intra in concediu PK?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

marina@ ? ai fost azi dupa rezultat ? Cum a fost ? ai aflat ce analiza era defapt ?
Si eu ma duc maine la Debrecen si as vrea sa stiu informatia asta, sa stiu ce sa zis la Bodnar.
Ms mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonia spune:

am inceput sa ma documentez si eu pentru fiv, asa ca daca vreti sa ma ajutati cu unele lamuriri.
-trimiti pe mail analizele. povestite sau scanate?
-se fixeaza consultatia, se stabileste schema de stimulare
-incepe stimularea, cand trebuie sa fii acolo. in fiecare zi? pentru ce, cat timp.
-am vazut ca sunt mentionate si ecografii si ovulometrii. se fac ambele?
-punctia
-embriotransferul.
Ce am sarit? sau ce nu am scris in ordine? as vrea sa am o imagine mai detaliata a procedurii.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

aristica: multa bafta!!!
Paunas: nu cred sa aiba o alta adresa de email, oricum
din ce spuneaufetele sapt trecuta a fost plecat,
Din ce am observat eu, daca nu e foarte urgent, raspunde cam la o zi distanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Simonia: citeste de pe pagina 1 a acestui forum detaliile foarte frumos organizate, inclusiv punctie (la FIV in Budapesta). Primul pas este stabilirea unei prime intrevederi, acolo se stabilesc in mare tratam si perioada. Analizele ulterioare pot fi trimise scanat, dar obligatoriu traduse acolo unde este cazul. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui paunas

-daca am trimis un mail dr-ului PK pe adresa info@ivfpregnancycenter.com se poate sa raspunda altcineva ?
-mai are si alta adresa de mail?
-stie cineva cand intra in concediu PK?



Paunas eu i-am trimis un mail aseara lui PK si azi dimineata la 8:30 aveam deja raspunsul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

atena_77
sonia_mea tu cand incepi tratamentul ?
paunas eu am facut ultima data crio-et, deci organismul meu n-a trecut prin stimulare ovariana, asa ca incep noul FIV pe al treilea CM (aprox. 2 luni si o saptamana). Ia-m scris lui PK vineri, iar ieri cand mi-a raspuns, am sesizat ca m-a programat in ziua 10 a urmatorul meu CM (eu ovulez in ziua 9-10). Tu cand ai prima intalnire? Poate-mi zici si mie ce analize ai facut si unde. Eu am intrebat in mail daca tre' sa-i traduc analizele si a zis ca nu-i nevoie, l-am intrebat si de bani ( fiv+ICSI si blastociti si am calculat bine prima data)

simonia dupa ce citesti informatiile de pe prima pagina, citeste si prin forum, mai in urma. Eu iti voi spune ce stiu pana acum:
- ii scri mail in care-i dai tot istoricul vostru in FIV;
- iti raspunde, iti da costurile si te programeaza la o prima intalnire (tre' sa stai o zi in Buda);
- intri pe AC pana la urmatorul CM;
- incepi trat. stimulare ovariana (10-11 zile). Incepi in Ro, in ziua 6 te duci in Buda si continui trat. cu PK;
-in ziua 9-11 (depinde de cum raspunzi) faci Pregnyl/ Ovitrelle, iar la 2 zile faci punctie cu anestezie generala;
- astepti 3-5 zile pentru et si poti pleca spre RO
- platesti in 3 parti: 1 - consultatia, 2 - fiv normal sau cu ICSI,
3 - et si criogenarea (daca e cazul). Mai mult nu stiu nici eu, caci sunt in stadiul primei programari.

Fetelor, cine e in focuri acum?

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput