FIV in Ungaria 104

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Eu stiu ca pana cand incepi tratamentul pentru stimulare e bine sa iei acid folic de 1mg prin pastile, iar restul din portocale, caci organismul il asimilieaza foarte bine asa. Apoi, cand se incepe tratamentul, doctorul iti spune daca iei de 5mg sau de 1mg. Eu la primul et am avut prescris de 5 mg, si la crio-et am avut prescris de 1 mg., d-asta spun ca e mai bine sa se ia doza mai mica si sa se completeze cu fructe.
pogonici bafta la operatie!

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Dagele mele, am o nedumerire in tren, la cuseta, trebuie sa-mi iau cearceafuri si perna? Si daca trenul merge 14 ore, fara oprire ce mancam? Conserve? Voi cum ati facut?

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

buna fetelor

nu stiu cine a intrebat daca PK este in august?
raspunsul lui: ESTE PLECAT TOATA LUNA AUGUST


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

aristica

cearceafuri+perna ai de la ei.
mancarica de acasa.

cand ai prima prog?
ai facut analizele uzuale?

fetele
cand se poate face analiza ptr trombofile?se tine cont de ciclu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

eu sunt cea care am intrebat de august

oricum daca pe 27 mai ma operez eu prin lotul din septembrie la FIV

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

ngh21
La cele de mai sus adauga Maca - de la Plafar - care se ia pana in ovulatie: eu nu treceam cu endometrul de 6,5mm, iar Maca mi l-a ingrosat pana in ziua 10 la 8mm si ultima data era triplustratificat. Ia si napraznic, fara sa ti cont de ovulatie (il intrerupi cand faci punctia), Branca Ursului - pana la ovulatie, iar sotului da-i din toate 3 fara restrictii.



Am sa te rog sa faci aceste sugestii intr-un cadru privat .
Aceasta medicatie - fie ea si naturista - nu reprezinta o opinie medicala ci doar o supozitie bazata pe experimente personale.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

pentru sustinere!
adipapazinu ai de ce sa iti faci griji!la mine s-a vazut la ecograf , pur si simplu sacul nu s-a mai dezvoltat, iar beta crestea dar nu in ritmul in care trebuia!tu le-ai vazut inimioarele asa ca stai linistita!eu nu am ajuns asa departe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

paunas
-prima programare e pe 1 iunie
-analizele le-am lasat pe sambata la sange (fara cele care se fac in ziua 2-3 a CM), luni cele ginecologice si marti am programata o ecografie la ficat. Sotul meu face maine sangele si luni spermograma. Am vorbit la ML despre analize si preturi, am preturile la toate, doar ca nu le pot pune pe forum, caci nu stiu daca am voie. Am scris de cateva "remedii naturiste" si mi s-a atras atentia de catre moderator sa n-o mai fac (scuze, pe aceasta cale, catalina 2307 chiar n-a fost rea-vointa), iar mesaje private chiar nu stiu de unde sa scriu, asa ca...pot doar sa-ti zic ca pe amandoi ne costa 1.300 RON.

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:


Sincer condoleante ! d-nai ANI (traducatoarea) pentru pierderea sotului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Adria: Doamne ajuta!!!!!! sa se lase cu burtici

Mergi la inceput